Strona 1 z 1

ładoga

: 12 cze 2013, o 23:50
autor: RY5ZARD
Wały Chrobrego to wizytówka Szczecina, miejsce szczególnie odwiedzane przez turystów. Nie dziwi nikogo co ma na KOMINIE statek restauracja?

Re: ładoga

: 13 cze 2013, o 12:38
autor: Schulz
Jedyne, co mnie osobiście dziwi, to te samochody na nabrzeżu, skutecznie utrudniające spacer wspomnianych tu turystów. Niestety to nie jest to samo nabrzeże z czasów, gdy widok tego, co ma na kominie przedstawiony tu statek nikogo nie dziwił. Tym nieco młodszym przypominam, że w tym miejscu stały statki handlowe i nie tylko, czasami uwiązane do kei po trzy, no i tłumy turystów na co dzień, a nie tylko z okazji zlotu żaglowców, czy ew. jakiegoś lokalnego święta piwa...

Re: ładoga

: 13 cze 2013, o 22:29
autor: Lazi
Schulz pisze:czy ew. jakiegoś lokalnego święta piwa...
Należy tu dodać, że nawet już nie szczecińskiego piwa :(

Re: ładoga

: 14 cze 2013, o 00:20
autor: RY5ZARD
Schulz pisze:Jedyne, co mnie osobiście dziwi, to te samochody na nabrzeżu, skutecznie utrudniające spacer wspomnianych tu turystów. Niestety to nie jest to samo nabrzeże z czasów, gdy widok tego, co ma na kominie przedstawiony tu statek nikogo nie dziwił. Tym nieco młodszym przypominam, że w tym miejscu stały statki handlowe i nie tylko, czasami uwiązane do kei po trzy, no i tłumy turystów na co dzień, a nie tylko z okazji zlotu żaglowców, czy ew. jakiegoś lokalnego święta piwa...
samochody na pewno nie są przeszkodą dla spacerowiczów, co widać to na zdjęciu. Cumowanych przy tym nabrzeżu statków handlowych nie mogę sobie przypomnieć, być może kiedyś to się mogło wydarzyć.
rosyjska to nie znaczy sowiecka, a taki znak figuruje w centralnym miejscu Szczecina, szydząc z prawa i konstytucji polskiej.

Re: ładoga

: 14 cze 2013, o 00:58
autor: Schulz
Ryszardzie, wyraźnie napisałem, że mam na myśli nieco młodszych od siebie. Jeżeli napisałem, że do kei cumowano nawet po trzy statki, to znaczy, że tak kiedyś było. A było to całkiem niedawno, jakieś trzydzieści, trzydzieści parę lat temu, no i oczywiście i jeszcze wcześniej. Tyle tylko, że wtedy port szczeciński był największym portem na Bałtyku, nie mówiąc o flocie pod polską banderą i z napisem SZCZECIN na rufie. Właśnie takie statki handlowe stały przy tej kei. No i oczywiście wtedy nikt sobie prawem i konstytucją głowy nie zawracał, nie było czasu, zresztą zainteresowani słuchali szczecińskiego radia, gdyż codziennie szły komunikaty o wezwaniu kolejnej zmiany dokerów do przeładunku statków. Właśnie tych oczekujących przy nabrzeżu pod Wałami Chrobrego, i nie tylko.

Re: ładoga

: 14 cze 2013, o 12:33
autor: Aygon
Nie popadajmy w skrajności, jakoś nie podciągnął bym tego pod propagowanie ustroju totalitarnego. Jeśli ta jednostka miała to oryginalnie na kominie to po protu historia. Jeśli to tylko wymalowane dla reklamy to już inna sprawa.

Re: ładoga

: 14 cze 2013, o 12:36
autor: RY5ZARD
Aygon pisze:Nie popadajmy w skrajności, jakoś nie podciągnął bym tego pod propagowanie ustroju totalitarnego. Jeśli ta jednostka miała to oryginalnie na kominie to po protu historia. Jeśli to tylko wymalowane dla reklamy to już inna sprawa.
a gdyby to byla >>restauracja niemiecka<<?

Re: ładoga

: 14 cze 2013, o 15:00
autor: Bogus
Problem jest szerszy i nie dotyczy tylko statków wodnych.

Re: ładoga

: 15 cze 2013, o 14:52
autor: Aygon
Dla mnie to tak jak postawić jako eksponat gdzieś samolot niemiecki z II WŚ i zamalować mu swastykę z ogona.

Re: ładoga

: 15 cze 2013, o 16:14
autor: Ajo1958
Faktycznie w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku przy kei stało wiele statkow PZM,często longside(czyli po 2 obok siebie).Keja pełniła funkcję kei postojowej gdzie stawały statki w oczekiwaniu na wejscie do portu.Były to niewielkie statki pływające zwykle na tzw.moście węglowym do Danii.A jeżeli chodzi o Ładagę...no cóż,statek zakupiono w Rosji,a miał już lata swojej świetności dawno za sobą,ponieważ przypadały za czasów Związku Radzieckiego.Pewnie dlatego sierp i młot na kominie jako pamiątka tamtej świetności statku.

Re: ładoga

: 25 lip 2013, o 23:02
autor: Cpt.Kyniev