Zrujnowany budynek przy ul. 5-go Lipca/Mickiewicza

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
tomaszowski
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2011, o 18:59

Zrujnowany budynek przy ul. 5-go Lipca/Mickiewicza

Postautor: tomaszowski » 14 cze 2011, o 20:12

milosnikom starego Szczecina na pewno znany jest zrujnowany budynek z czerwonej cegły, znajdujacy sie w kwadracie ulic 5-go Lipca, Mickiewicza i Bohaterow Warszawy. Jest dobrze widoczny poprzez podworka od strony ul. 5-go Lipca. Niestety zarowno poszukiwanie w necie, oraz na forum Sedina.pl nie dalo zadnego rezultatu. Poszukuje informacji na jego temat, a mianowicie:
1. Data budowy;
2. Ostatniego przeznaczenia (lub tez zmian jego funkcjonalnosci, jesli takie mialy miejsce). Wyglada na to iz w pewnym momencie zostal czesciowo zmodernizowany (otynkowanie niektorych scian, prawdopodobnie dobydowano cos na ksztalt zewnetrznej klatki schodowej - ? -, do ktorej gornej czesci dostep jest kladka z dachu).

niestety nie jestem w stanie zalaczyc zdjec, z niewiadomych powodow jestem wylogowywany przy probie dodania zalacznika.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cpt.Kyniev
Posty: 135
Rejestracja: 12 gru 2009, o 11:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zrujnowany budynek przy ul. 5-go Lipca/Mickiewicza

Postautor: Cpt.Kyniev » 14 cze 2011, o 20:45

Dwa zdjęcia masz tutaj. To i następne w kolejce: http://sedina.pl/galeria/displayimage.p ... play_media
Z opisu na ścianie wynik, że to fabryka farmaceutyków.
---
Zapraszam:
www.popetersburgu.pl
www.facebook.com/popetersburgu
Awatar użytkownika
Cpt.Kyniev
Posty: 135
Rejestracja: 12 gru 2009, o 11:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zrujnowany budynek przy ul. 5-go Lipca/Mickiewicza

Postautor: Cpt.Kyniev » 14 cze 2011, o 20:46

Dorabiałem tam sobie kilka lat temu jako nocny stróż :)
---
Zapraszam:
www.popetersburgu.pl
www.facebook.com/popetersburgu
tomaszowski
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2011, o 18:59

Re: Zrujnowany budynek przy ul. 5-go Lipca/Mickiewicza

Postautor: tomaszowski » 14 cze 2011, o 21:20

Cpt.Kyniev pisze:Dwa zdjęcia masz tutaj. To i następne w kolejce: http://sedina.pl/galeria/displayimage.p ... play_media
Z opisu na ścianie wynik, że to fabryka farmaceutyków.
genau! :) dzieki. fotki mam tez swoje, Wiec budynek zostal przebudowany, w miejscu gdzie na drugiej fotce stoi woz obecnie jest wlasnie cos na ksztalt komina/klatki schodowej, dobudowany zostal takze lacznik pomiedzy malym budynkiem prostopadlym do ul. 5-go Lipca.

poza tym z tego co sie dogrzebalem, to byla tam takze fabryka papieru/odziezy? i jest koncepcja na lofty zrobione w tym budynku :)
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 7&page=276
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Zrujnowany budynek przy ul. 5-go Lipca/Mickiewicza

Postautor: Bogus » 14 cze 2011, o 22:55

Dodatkowe informacje o tym budynku znajdziesz w zagadce Gozal.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zrujnowany budynek przy ul. 5-go Lipca/Mickiewicza

Postautor: Lazi » 15 cze 2011, o 00:00

Kiedyś z racji pracy czasem tam bywałem i zapamiętałem umieszczony na klatce schodowej na półpiętrze zegar do odbijania karty pracy, ale taki przynajmniej sprzed kilkudziesięciu lat, a może nawet i poniemiecki. Kilka miesięcy temu przypomniałem sobie o nim z myślą, że byłby świetnym eksponatem do Muzeum Techniki. Niestety to co zastałem na miejscu nie pozostawiło złudzeń, że to urządzenie ciągle tam wisi...
tomaszowski
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2011, o 18:59

Re: Zrujnowany budynek przy ul. 5-go Lipca/Mickiewicza

Postautor: tomaszowski » 16 cze 2011, o 17:12

Bogus pisze:Dodatkowe informacje o tym budynku znajdziesz w zagadce Gozal.
dokladnie... wiec wiadomo juz na jakie potrzeby byl zmodernizowany. totalna ruina w tej chwili, ale zdjecia z 2006 pokazxuja ze dolna kondygnacja nie byla jeszcze zamurowana (okna i drzwi). ciekawe czy spolka ktora zamiescila wizualizacje loftow kupila nieruchomosc, pewnie tak skoro sa na takim etapie, to musza juz prawdopodobnie projektowac (post na skyscraper jest z 2010r).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości