Stacja Kołbaskowo

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
pt47-106
Posty: 67
Rejestracja: 10 sty 2011, o 12:19
Lokalizacja: MD Gryfino/Przecław

Stacja Kołbaskowo

Postautor: pt47-106 » 12 sty 2011, o 08:57

Mam pytanie możne ktoś z forum wie czy powojnie w jakiś sposób była eksploatowana ta stacja i do którego roku istniały tory dodatkowe i do kiedy funkcjonowała nastawnia
Awatar użytkownika
kicikk
Posty: 110
Rejestracja: 7 maja 2004, o 17:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Stacja Kołbaskowo

Postautor: kicikk » 29 sty 2011, o 10:57

Myślę, że stację Kołbaskowo, podobnie jak Warzymice czy Rosow po niemieckiej stronie, mogli zlikwidować w momencie kiedy odprawa celna zaczęła odbywać się na stacji w Gumieńcach (po niemieckiej stronie w Tantow). Teraz tak naprawdę mogłyby znowu istnieć i pełnić swoją dawną funkcję ;)

Mnie zastanawia inna rzez, mianowicie po której stronie torów znajdował się budynek stacyjny w Kołbaskowie? Wydawać by się mogło, że zgodnie z mapami, po stronie wschodniej jednak krawędź peronowa i rampa (bądź drugi peron), których fragmenty wystają jeszcze z trawy, znajdują się po wschodniej stronie torów, natomiast na Messtischblattach kilka budynków Bahnhofu zaznaczonych jest po stronie zachodniej. Po stronie zachodniej też leżą porozrzucane kamienie, wyglądają jakby stojące w tym miejscu zabudowania zostały wysadzone.
Kolejna kwestia - podjazd a w zasadzie 2 podjazdy do stacji. Jeden od strony zachodniej z szosy Kołbaskowo-Smolęcin a drugi z DK13. Być może sama rampa tylko była obsługiwana od strony wschodniej? Jeżeli tak to co to za niska krawędź, która wystaje z trawy przy rampie?
Maciej Kiciński
Awatar użytkownika
pt47-106
Posty: 67
Rejestracja: 10 sty 2011, o 12:19
Lokalizacja: MD Gryfino/Przecław

Re: Stacja Kołbaskowo

Postautor: pt47-106 » 31 sty 2011, o 10:45

czeba wziąć pod uwagę ze ta linia była 2 torowa a sam budek prawdo podobnie po zachodniej stronie ślad po drugim torze widać najlepiej na wiadukcie nad autostrada a co się dowiedziałem to powojnie bla używana rapa i znajdował sie tam nawet oddział drogowy
Awatar użytkownika
kicikk
Posty: 110
Rejestracja: 7 maja 2004, o 17:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Stacja Kołbaskowo

Postautor: kicikk » 31 sty 2011, o 12:42

pt, jesteś pewien, że była dwutorowa? O ile na wiadukcie nad autostradą (brak drugiego przęsła, same przyczółki) to widać, widać także w okolicy Kołbaskowa, że jeszcze do niedawna był dodatkowy tor na stacji (tutaj: http://kolej.one.pl/index.php?dzial=sta ... toid=19857) to już wysoki nasyp pomiędzy Warzymicami a Przecławiem nie pomieści dwóch torów. Czyżby przebudowywali taki nasyp?
Maciej Kiciński

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości