Kosmos - z dedykacją dla BI :-)

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Kosmos - z dedykacją dla BI :-)

Postautor: Exadum » 28 sty 2005, o 01:34

Wygrzebane z sieci zdjątko, zapewne baaardzo przypadnie do gustu nie tylko Bachowi ;-)
Także juz dziś historyczne miejsce. Pamiętam jak bardzo często chodziliśmy oglądać gabloty z plakatami i opisami filmów znajdujące się właśnie na tej ścianie.
Załączniki
Kosmos.jpg
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 28 sty 2005, o 05:33

No bardzo Ci dziękuję. Pyszne, po prostu pyszne.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 28 sty 2005, o 10:12

Zawsze do usług ;-)
Ale to chyba nie tylko Ciebie kłuło w oczy bo zbyt wielu zdjęć ten obiekt i jego bliska okolica, jakoś się nie dorobiły, bynajmniej mało ich przetrwało.
Sernic
Posty: 27
Rejestracja: 31 sty 2005, o 11:23

Postautor: Sernic » 18 lut 2005, o 19:39

Straszny kicz, ale moze kiedys to było modne? Ja tez pamiętam to kino. Byłem w nim kilka razy, gdy już dawno straciło swą atrakcyjność. Te skrzypiące, koślawe fotele, dźwiek co najwyzej przeciętny. A kiedys podobno byłp to ładne kino. Jego pzreciwieństwem jest Pionier 1909, który po remoncie stał sie naprawdę ładnym i nowoczesnym obiektem, polecam. A propos starych kin. Ma moze ktoś zdjęcia Kosmosu, Pioniera (sprzed remontu) czy innych nieistniejących kin. Moze jakieś wnetrza?
Dzieki za ten neon.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 18 lut 2005, o 21:46

Widzę, że przybył nam nowy miłośnik Kosmosu :) I chcialby zobaczyć wnętrze. Ależ proszę , mój Sernicku.
Załączniki
Kosmos hall 1965.jpg
Gość

Postautor: Gość » 19 lut 2005, o 00:45

Moze nie tyle Kosmosu, co starego Szczecina. Czekam na zdjecia tego i innych kin. Np. stary Pionier mial chyba wejscie i kase w jednym miejscu, tak? Wchodzilo sie zaraz obok kasy, o ile pamietam . Przed remontem bylem tam raz. Teraz to inny swiat w porownaniu z pzrzeszloscia. Zreszta Pionier 1909 to moje ulubione kino w Szczecinie. Jesli masz jakies obrazy kin to chetnie zobacze.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 19 lut 2005, o 12:12

Anonymous pisze:Moze nie tyle Kosmosu, co starego Szczecina. Czekam na zdjecia tego i innych kin. (...) Jesli masz jakies obrazy kin to chetnie zobacze.
Drogi Gościu - nie zrozum mnie źle, ale sedina.pl to takie miejsce gdzie dużo lepiej niż:
Anonymous pisze:Czekam na zdjecia tego i innych kin.


Zdaje egzamin swierdzenie w stylu: poszukam w okolicy czy nie ma gdzieś zdjeć tego i innych kin, podejde do kosmosu, książnicy

Ujmując to prościej. Wszysko co mamy na sedina.pl wynika z tego, że wszyscy dzielą się tym czym mają lub co wążniejsze szukają w okolicy i różnych miejscach drążąc temat aż coś znajdą i to umieszczają.

Jeszcze prościej. Zachęcam do zgłebiania tematu samodzielnie i dzielenia się efektami z innymi.

Wyobraź sobie gdybyśmy spokali się w jednyum miejscu i wszyscy powiedzieli by: czekam na zdjęcia

Naprawdę zapraszam do poszukiwań bo to naprawdę fajna sprawa dająca dużo saysfakcji - a z drugiej srony nie mamy nikogo kto próbował dotrzeć do zdjęć kosmosu więc przydałyby się Twoje ręce do pracy :-)

Mam nadzieję że Cię nie (z/u)raziłem

Pozdrawiam
admin@sedina.pl
Gość

Postautor: Gość » 19 lut 2005, o 13:18

W porz±dku. Nie zamierzam siê obra¿aæ, bo pzrecie¿ rozumiem jak funkcjonuje ten portal. Zreszt± jest niesamowity, o ile wiem, inne miasta tego nie maj±. Jak co¶ znajdê, to dam na forum.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 19 lut 2005, o 13:37

Anonymous pisze:W porządku. Nie zamierzam się obrażać, bo pzrecież rozumiem jak funkcjonuje ten portal. Zresztą jest niesamowity, o ile wiem, inne miasta tego nie mają. Jak coś znajdę, to dam na forum.
Pozdrawiam.
1. Dzieki za zrozumienie - ważna rzecz - nic na siłe - nie znajdziesz nikt cie nie rozliczy nikt ci nie bedzie marudził :-)
2. Zachęcam do logowania się - łąwiej sie rozmawia
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 8 mar 2005, o 18:51

kolejne odsłony ulubieńca niektórych

Obrazek

oraz jego wnętrze, przestawiona druga strona hollu niż poniżej.

Obrazek
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 8 mar 2005, o 21:28

Sernic pisze:Straszny kicz, ale moze kiedys to było modne? Ja tez pamiętam to kino. Byłem w nim kilka razy, gdy już dawno straciło swą atrakcyjność. Te skrzypiące, koślawe fotele, dźwiek co najwyzej przeciętny.
Kurbrlrdebele! Do stu tysięcy beczek ZJEŁCZALEGO tranu (czujecie, jak to musialo śmierdzieć po wylaniu na fale?)!!!!!! Nic nie rozumiecie - KOSMOS, BAŁTYK, COLOSSEUM - KIEDYŚ to były fantastyczne kina! Lepszych nie było, a lekki człowieczek wytrzymal w foteliku nawe całość "Cezara i Kleopatry". Na dodatek nietaktem było żarcie i siorbanie jakimiś kolami zrobionymi na kranówie (rozróby były nieliczne i ewentualnie tylko na obowiązkowych szkolnych seansach). Przytłumione światła, nienachalny dźwięk (nie dla przygłuszonych) pozwalal się odprężyć... Oczywiście - dziś to już ruinka, ale wiem od młodszych, że multikina już się im nudzą - nie ta atmosfera, nie ten klimat.
O "Pionierze" (choć raczej podobnym) była taka piosenka: "Najlepsze te małe kina, w rozterce i w udręce..." To kino rzeczywiście zawsze miało swój specyficzny klimacik. Dobre fluidy?
I dobrze, że KOSMOSU nie wyburzają - za 20 lat nawet dzieciak Bachiego miałby o to pretensje!
Steinkamp
Posty: 7
Rejestracja: 2 mar 2005, o 17:31

Postautor: Steinkamp » 9 mar 2005, o 10:22

Kina w Szczecinie? Az mi sie cieplutko kolo serca zrobilo! Kto pamieta lata 70-te, to wie jak to bylo i co mam na mysli. Nawet na wagary mozna bylo wyskoczyc do kina. A w przerwach pomiedzy egzaminami maturalnymi chodzilismy do PIONIERKA (wejscie bylo kolo kasy), przypomina mi sie "Tragedia Posejdona" z Gene Hackman.
W mojej dzielnicy bylo wspaniale kino Promien. Czy ktos ma moze jakies zdjecia o tym budynku? A co sie miesci tam obecnie? Niestety, nie mieszkam w Szczecinie od bardzo wielu lat i nie moge tam pojsc na spacer.

Pozdrawiam serdecznie
Chris
PS. TO FORUM JEST WSPANIALE!!!
Awatar użytkownika
ano69
Posty: 33
Rejestracja: 20 wrz 2004, o 12:15
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: ano69 » 9 mar 2005, o 11:05

Steinkamp pisze:Kina w Szczecinie? Az mi sie cieplutko kolo serca zrobilo!
Nie tylko Tobie! Łza się w oku kręci!
A co sie miesci tam obecnie?
To tu pan Tadeusz Drozda nagrywał swój program do śmiechu, hehehe, Śmiechu warte. A teraz co tu jest? Nie wiem!
Niestety, nie mieszkam w Szczecinie od bardzo wielu lat i nie moge tam pojsc na spacer.
Szkoda, że Cię tu nie ma, Szczecin jest dużo ładniuejszy niż kiedyś.
I ja pozdrawiam serdecznie.
Andrzej
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 9 mar 2005, o 12:25

Steinkamp pisze:W mojej dzielnicy bylo wspaniale kino Promien. Czy ktos ma moze jakies zdjecia o tym budynku? A co sie miesci tam obecnie?
Promień na Boh Wawy ?
Teraz jest tam dyskoteka (Soho chyba)
NAtomiast przez pewnien czas tez tam bylo kino ale...
hmmm. jakby je określić...


No w każdym razie protestowali pobliscy parafianie tak dlugo az kino sie wynioslo...

Kurcze zapomniałem wogole ze takie kino bylo a tam Blues Brothers pierwszy raz widziałem...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 9 mar 2005, o 13:50

Busol pisze:NAtomiast przez pewnien czas tez tam bylo kino ale...
hmmm. jakby je określić... No w każdym razie protestowali pobliscy parafianie tak dlugo az kino sie wynioslo...
Bunio, czego chcesz, jaka dzielnica, tacy obywatele - Torney!
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

cron