Dworzec Morski

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 24 mar 2008, o 08:30

mavr pisze:Stała tam jeszcze barka mieszkalna (jak kto woli- krypa) z drewnianą nadbudówką. Druga taka zacumowana była na wysokości dawnego mostu kolejowego.
A w którym miejscu dokładnie ?
Lazi pisze:A w temacie wodolotów to wczoraj w ostatniej chwili widziałem reklamę na Piastów, że wodoloty wracają
No i chyba wrócą - tylko pytanie z jakim skutkiem. Jest strona internetowa z galerią zdjęć z remontu wodolota, z cennikiem etc. Jeśli Busi nie będzie miał nic przeciwko (żeby nie odebrać tego jako reklamy), to wrzucę jej adres ...
Marnie to widzę, bo bilety dla nas, zwykłych zjadaczy chleba to 50 zł (!!!)w jedną stronę. Dla grup zorganizowanych i dzieci do 14 roku życie nieco taniej ...
mavr
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2007, o 09:35

Postautor: mavr » 24 mar 2008, o 17:27

Ta na lądzie byla dokładnie obok statku, druga tak jak napisałem.
Awatar użytkownika
mariner
Posty: 50
Rejestracja: 20 lip 2008, o 08:58
Lokalizacja: Bogislavstraße / Bremer Str. / Mühlenstraße / Hirschberg im Riesengebirge / Greiffenberg / Ratzebuhr

Postautor: mariner » 21 lip 2008, o 21:38

A pamiętacie taki wielki statek zacumowany przy nabrzeżu, gdzieś tak na wysokości szkoły morskiej, a może "ciutkę" dalej w kierunku Portu Morskiego? Gdy byłem dzieckiem, lata 70-te, to pamiętam, że przy nabrzeżu od strony Wałów Chrobrego stał statek szkolny WSM. Ale mnie chodzi o taki potężny statek zacumowany wieki całe po przeciwnej stronie Odry. Kojarzę go, był cały pordzewiały, ponury, jakby wrak. Pamiętam te opowieści z dzieciństwa: a że to jeszcze z czasów wojny, że szczury tam biegały wielkości psów :) . Kojarzę, że tak naprawdę miał być to taki zacumowany jakby elewator zbożowy. Potem, po latach, w trakcie jakichś odwiedzin Szczecina - kolos zniknął. Ale był..... Czy ktoś coś na ten temat wie?


PS: starsi pewnie pamiętają wizyty okrętów wojennych przy tym nabrzeżu z "bratniej radzieckiej i nrdowskiej marynarki wojennej"? Mam nawet gdzieś w domu fotki na tle tych bratnich okrętów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

cron