Chóry przykościelne po 1945 roku

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Dubojski
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2009, o 15:31

Chóry przykościelne po 1945 roku

Postautor: Dubojski » 10 gru 2009, o 15:37

Witam serdecznie, jestem w trakcie pisania książki na temat Chóru "Lutnia" w Szczecinie. Jest to Chór przy Katedrze Św. Jakuba AP. Mam pytanie czy moze dysponuje ktoś jakimiś materiałami lub wiedzą z zakresu działalności chórów w Szczecinie od 1945 roku. Głównie zajmuję się Chórem Lutnia, ale w książce również będzie dział odnośnie innych "pierwszych" chórach. Może jakieś zdjęcia lub dokumenty się u Kogoś pojawiły lub znane są jakieś historyjki i fakty związane z chórami przykościelnymi. Z góry dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 10 gru 2009, o 15:53

Rozumiem, że zasób AP Szczecin już przejrzałeś? ;)
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Dubojski
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2009, o 15:31

Postautor: Dubojski » 11 gru 2009, o 09:41

Jestem właśnie w trakcie przeglądania AP
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 11 gru 2009, o 12:34

Co prawda chór Hejnał nie był przykościelny ale jako najstarszy w Szczecinie warty zbadania.

Kilka osób śpiewających bardzo długo w róznych chórach można znaleźć w chórze Vocalis p. Ani Goduńskiej.

Myślę, że ciekawym źródłem informacji nt szczecińskich chórów będzie biblioteka szczecińskiej filii Akademii Muzycznej w Poznaniu.

TAk się jakoś skadało, że duża część studentów w ramach pracy magisterskiej opisywała historie szczecińskich szkół muzycznych i chórów...

Polecam to miejsce...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości