Całuski

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
rt69
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2004, o 20:36
Lokalizacja: Szczecin - Osów
Kontakt:

Całuski

Postautor: rt69 » 2 lis 2009, o 04:49

Kto pamięta całuski? Sprzedawane były przez takie okienko na pl. Żołnierza mniej więcej tam gdzie jest ten łącznki dwóch wieżowców przy Niepodległości przy miejskim infomacie.

Bar Całusek istnieje także nadal przy Jasnych Błoniach, ale czy sprzedają jeszcze gdziekolwiek całuski tego niestety nie wiem.

Czy ktoś ma jakieś wspomnienia z tym związane bądź zdjęcia?

Czy to była taka lokalna słodka przekąska jak pasztecik czy też w innych miastach też to wyrabiano?
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Postautor: Bogus » 2 lis 2009, o 17:27

Też kojarzę całuski z pl. Żołnierza.
Wydaje mi się jednak, że okienko było w podcieniu przy "Polsrebrze"
Niezależnie od tego, największy mój podziw wzbudzała sama maszyna produkcyjna, wystawiona na widok publiczny. Takie ówczesne "Jak to jest zrobione" ze współczesnego kanału Dicovery, tyle że na żywo. Choć też oglądane zza szybki.
Ostatnio zmieniony 2 lis 2009, o 23:57 przez Bogus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 2 lis 2009, o 19:30

Ale niesety caluski czy inaczej donutsy sa znane chyba w większości krajów europejskich
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 2 lis 2009, o 20:22

Lokalizacja dokładnie taka jak w opisie Bogusia. Wcześniej w tym miejscu była kolektura odmiany totolotka pod nazwą GRYF.
Przez pewien czas stoisko z całuskami (już pod nazwą donuts) stało na parterze Galaxy. Maszyna była też wystawiona na widok publiczny.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości