Linia kolejowa do Trzebieży

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
maciej1301
Posty: 32
Rejestracja: 20 mar 2008, o 16:53

Linia kolejowa do Trzebieży

Postautor: maciej1301 » 21 wrz 2009, o 18:47

Co z tą super malowniczą linią się dzieje? Czy ruch pasażerski zostanie wreszcie wznowiony? Czy coś się dzieje w tej sprawie, czy "po staremu" - jak to w Polsce? Mówię Wam moi Drodzy, że szlag mnie trafia jak zaniedbuje się celowo tak atrakcyjną linię! Czy wreszcie ktoś mądry pomyśli i wywnioskuje, że autobusy przy obecnym ruchu kołowym na naszych marnych drogach to dodatkowe utrudnienia i dodatkowe korki, a jednocześnie dłuższy dojazd do celu? Czy są oni tak zaślepieni, że nie widzą, że pociąg o wiele szybciej dojedzie do stacji niż dowlecze się tam autobus! Chciałbym widzieć autobus, który mknie z prędkością 80 km/godz do np. Polic! A dodatkowe skażenie środowiska naturalnego przez spaliny samochodowe to pies? Przecież to taki modny temat! Obecnie mieszkam w łódzkim, tak że nie mam bezpośredniego kontaktu z moim ukochanym miastem, jednak czytam fora internetowe to wiem, że strasznie to marnie wygląda! Może są jednak jakieś optymistyczne przesłanki, o których nie wiem? Pozdrawiam Forumowiczów :)
Pt47-8
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2006, o 16:03
Lokalizacja: Md Gryfino/Przeclaw

Postautor: Pt47-8 » 24 wrz 2009, o 10:07

linia niejest zaniebana nadal jest prowdzony ruch towarowy do polic a wlasciwie nawed byla modernizowan
Tom1
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2009, o 15:36

Postautor: Tom1 » 25 wrz 2009, o 15:45

Pt47-8 pisze:linia niejest zaniebana nadal jest prowdzony ruch towarowy do polic a wlasciwie nawed byla modernizowan
No to chyba żartowałeś z tym "nie zaniedbaniem" :shock: ?
Linia jest bardzo zaniedbana. Jakiś czas temu był przeprowadzany remont jednego z torów na odcinku Szczecin Niebuszewo- bodajże Police. Ale było to robione tylko po to, że linia już była w tragicznym stanie i gdyby nie zrobili remontu to wogóle mogła być zamknięta. W tej chwili pociągi (tylko towarowe) jeżdża tym wyremontowanym torem. Nie wiem czy jeszcze ten drugi jest używany.
To tyle o torach, natomiast jak zobaczymy stacyjki na tej linii to poprostu ręce opadają :x Równie dobrze możnaby na tych terenach kręcić film o II wojnie światowej i nikt się nie zorientuje, że to 2009 rok! To jest poprostu ruina, szkoda gadać. I nie mówię tylko o budynkach. Na niektóre stacje już wejść nie można tak chaszczami zarosły.
W tamtym roku na lato były planowane przewozy turystyczne na "trzebieskiej", był już nawet rozkład jazdy w przeglądarce PKP. Tak się cieszyłem, że może coś z tego będzie i co?.... i nic... Sz.P. Burmistrz Polic stwierdził, że kolej będzie zagrożeniem dla jego LS Police- Trzebież i nie zgodził się difinansować śmiesznie małą kwotą tych przewozów powodując, że cała sprawa wzieła w łeb :cry:
Ech... wątpię czy kiedykolwiek jeszcze ta linia powróci do dawnej światłości.
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 26 wrz 2009, o 19:05

w 2006 roku był wymieniany zachodni tor, co uchyciłem wtedy na zdjęciach. Mówiło się wtedy o uruchomieniu pociągu w wakacje do Trzebieży, który miałby sie zatrzymywac jedynie na Głównym i podajżde tylko w Trzebieży. Ponoc samorząd Polic chciał tego, a jak nie wypaliło, to uruchomili sobie linię autobusową na trasie Plac Rondla - Ziegenord Plaża.
TCT
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 13:26
Lokalizacja: Pasewalker Chaussee

Postautor: TCT » 26 wrz 2009, o 21:23

Właśnie przez samorząd Polic nie udało się uruchomić wpisanego już do rozkładu pociągu weekendowo-wakacyjnego. Stwierdzili, że wolą autobus.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 28 wrz 2009, o 01:02

TCT pisze:Właśnie przez samorząd Polic nie udało się uruchomić wpisanego już do rozkładu pociągu weekendowo-wakacyjnego. Stwierdzili, że wolą autobus.
Dokładnie...Mają silne autobusowe lobby...pamiętam te śmieszne argumentacje, że nie chcą pociągów, bo turyści z Niemiec naśmiewać się będą ze zdewastowanych stacyjek :shock:.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości

cron