Identyfikacja 4

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Identyfikacja 4

Postautor: maciozw » 8 cze 2009, o 11:40

To zdjęcie znalazło się pośród zdjęć ze Szczecina. Mnie się nie kojarzy. Czy to Szczecin, a jeśli tak, to co to?
Załączniki
SzczecinNM0003.jpg
gabi
Posty: 27
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 23:52
Lokalizacja: Karolinenhorst

Re: Identyfikacja 4

Postautor: gabi » 8 cze 2009, o 12:00

maciozw pisze:To zdjęcie znalazło się pośród zdjęć ze Szczecina. Mnie się nie kojarzy. Czy to Szczecin, a jeśli tak, to co to?
Jasne
Zima (1956). Wały Chrobrego. Pomnik Herkulesa walczacego z centaurem

Zastanawiałam się dlaczego warszawiacy opylili cale muzeum na Walach a ten pomnik umknął ich uwadze. Pewnie był gdzieś schowany albo mial na sobie jeszcze więcej śniegu niz na tym zdjęciu.
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Re: Identyfikacja 4

Postautor: kgirl » 8 cze 2009, o 21:55

gabi pisze: Zastanawiałam się dlaczego warszawiacy opylili cale muzeum na Walach a ten pomnik umknął ich uwadze. Pewnie był gdzieś schowany albo mial na sobie jeszcze więcej śniegu niz na tym zdjęciu.
Może dlatego, że Warszawie zależało przede wszystkim na wypożyczeniu sztuki antycznej, nawet jeżeli były to li tylko orginalne kopie. Walczący Herkules nawiązuje do antyku, jest jednak dziełem zaprojektowanym w XX w. przez Niemca.

A, i tak na marginesie zbiory ze Szczecina wywędrowały nie tylko do Warszawy, ale też np. do Lublina i Poznania ;).
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 9 cze 2009, o 07:02

A co się z stało z tym pomnikiem? Gdzie ón, jaki jego los?
Awatar użytkownika
Przemo21
Posty: 513
Rejestracja: 4 sty 2005, o 20:33
Lokalizacja: Lortzingstr.

Postautor: Przemo21 » 9 cze 2009, o 07:07

Maciozw pomnik caly czas w tym samym miejscu :)
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 9 cze 2009, o 07:21

Niesamowite. Bardzo często tam bywam. No fakt, że w "Trójkącie Bermudzkim" - Colorado, Columbus, Chrobry, ale ten (raczej charakterystyczny) pomnik nie rzucił mi się w oczy. Hmm, a myślałem, że jestem choć trochę spostrzegawczy.

I przyjrzałem się dzisiaj rano. Stoi sobie na samym środku, nic dookoła, taki.. zupełnie niewidoczny :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron