Szczecińscy muzycy

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
babajack
Posty: 309
Rejestracja: 6 lip 2005, o 12:52

Postautor: babajack » 2 lut 2009, o 20:53

MilaRS pisze:
rayman pisze:
babajack pisze: Jacka Nieżychowskiego , Bruo Gościniaka ...
No i oczywiscie zespołu HEY :wink:
...Pogodno,...
W Bruno zjadłem literę "n", jeszcze przypomniałem sobie zespół wokalny" Kropeczki", gdzie śpiewała moja starsza córka, a prowadził pan Brąszkiewicz (?), oraz zespoły bigbeatowe , szczecińskie z lat 60 tych" Kon-Tiki" (Wojtek Teszner) i "The Trahordy"(Olek Wituszyński, syn redaktora z Głosu). To były czasy, gitary robiło się w stolarniach, przystawki z pudełek Akronu (tabletki do ssania , miętowe na gardło,dostępne w kioskach Ruchu) , wzmacniacze z radioodbiorników ;)))
wypaloneoczy
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2008, o 22:08

Postautor: wypaloneoczy » 2 lut 2009, o 21:09

i oczywiście najtłuściejszy funk w tej części Europy BIG FAT MAMA http://www.myspace.com/grubamama
Awatar użytkownika
MilaRS
Posty: 261
Rejestracja: 27 maja 2008, o 08:53
Lokalizacja: Klęskowo / Hökendorf
Kontakt:

Postautor: MilaRS » 2 lut 2009, o 21:13

Mam jeszcze coś - Dziecięca Grupa Wokalna "Arfik"!

:lol:
http://www.prawobrzeze.eu
http://kastamajowe.xt.pl
Awatar użytkownika
emilka
Posty: 425
Rejestracja: 29 gru 2005, o 20:17
Lokalizacja: Zabelsdorf, Carlastr.

Postautor: emilka » 2 lut 2009, o 21:40

MilaRS pisze:Mam jeszcze coś - Dziecięca Grupa Wokalna "Arfik"!

:lol:
Z tej szufladki jest też "Don-diri-don" :wink:

No i "Serduszka" xD
babajack
Posty: 309
Rejestracja: 6 lip 2005, o 12:52

Postautor: babajack » 2 lut 2009, o 21:41

MilaRS pisze:Mam jeszcze coś - Dziecięca Grupa Wokalna "Arfik"!

:lol:
Była jeszcze taka grupa, działająca przy Estradzie szczecińskiej: " 125 wystrzał armatni króla Ludwika XVI tego", nazwisk nie ujawniam, dwóch braci , perkusista i tato jako konferansjer..... :wink:
Awatar użytkownika
juna
Posty: 335
Rejestracja: 9 maja 2006, o 16:18

Postautor: juna » 2 lut 2009, o 22:12

JimBoss1994, nie gratuluję takiego ograniczenia do Filipinek i Silskiego. i tej Republiki co w jakimś kościele dzwoni. nie pisz proszę już o muzycznym trawieniu i mdłościach, że Łona grzeczny a inni fuj, tak klną, że ci to pozerzy a kolega z klasy wokalny aniołek. za wąski horyzont na takie opinie. a muzyka obrała w Szczecinie dobry drogowskaz.

z worka swingowojazzowego dorzucam: FunkyNova, Just Big Band
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 3 lut 2009, o 00:00

MilaRS pisze:Myślę, że nie powinno tu również zabraknąć Profesora Jana Szyrockiego.
Jak i profesora Marka Jasińskiego i Ryszarda Handke - profesora :wink: ,

a także, że wymienię jednym tchem; Piotrka Klimka, Agnieszki Chabowskiej, Nataszy Kurek, Łukasza Kuźmińskiego i Grześka Jabłońskiego, Michała Francuza i Julii Samojło, Maćka Buczkowskiego oraz Sławka Wilka. W tej kategorii jest też Gustaw Ciężarek oraz Magda Kordylasińska. Bogaci w osiągnięcia młodzi ludzie, ambasadorzy Szczecina, którzy na swój sukces zapracowali talentem, a nade wszystko tytaniczną pracą. Czapki z głów.

Nie należy również zapominać o zasługach pionierów na szczecińskiej niwie muzycznej: pani Halinie Nowackiej-Durnaś oraz Wacławie Piotrowskim - założycielach pierwszej Szkoły Muzycznej w powojennym Szczecinie.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 3 lut 2009, o 08:35

Lata siedemdziesiąte - Bez Atu
Zespół prawdopodobnie szczeciński, ale na filmiku to nie Szczecin :cry:
Daisy
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2009, o 08:06

Postautor: Daisy » 3 lut 2009, o 09:54

...Joanna Tyszkiewicz i grupa hiphopowa SNUZ - Animatorka kultury hiphopowej w Szczecinie, dzięki pracy w mediach położyła fundament pod to co dzieje się dzisiaj

...OREU - bardzo ciekawa postać, bardziej znany w kraju niż w rodzinnym mieście ( założyciel Electric Rudeboyz, współzałożyciel the Analogs, Mengele i wielu innych)

...Sambal - grupa perkusistów specjalizująca się w rytmach brazylijskich, zaproszeni nawet przez konsula tegoż kraju na koncerty do Brazylii jako wyraz uznania za promocje tamtejszej kultury na naszych ziemiach

Szperając głębiej...

... Dodna - prowadzony przez lidera znanego jako Pies (Tomasz Bachorz) . Zespół istniał na przełomie 80/90tych, nagrywał płyty i ściągał tłumy do szczecińskich klubów - zyskał przydomek szczecińskiego Rolling Stones. w drugiej połowie lat 90 tych zespół zmienił repertuar i nazwę na Ludność Chile, w pamięci słuchaczy lokalnych rozgłośni zapisał się przebojem "Niebuszewo ( nie bój się go)" - brzmieniowo przypominającym dokonania grup takich jak Happy Mondays czy Stone Roses

...Kiedyś ( początek lat 90 tych) istniał zespół o nazwie Dzieci, ze świetnym basistą o pseudonimie Cypil, muzyka bardzo podobna do grupy Primus, prezentowali naprawdę wysoki poziom, materiał nagrywali w studio Akademickiego Radia Pomorze, ciekawe czy jest do odkopania

... Jazzmani tacy jak legendarny saksofonista Marek Kazana, basista Marek Mac, perkusista Grzegorz Grzyb i jeszcze kilku których nazwisk boję się przekręcić, bohaterowie słynnego wieloletniego cyklu poniedziałków jazzowych w klubie Pinokio na przełomie lat 80/90 tych

...Egzekuthor - Chyba najbardziej znany w latch 80 tych oprócz Quo Vadis metalowy zespół ze Szczecina

To tylko wyrywkowe przykłady, tego wszystkiego jest i było znacznie więcej, przypomniałam z grubsza tych, którzy cokolwiek zarejestrowali, czy to w formie płyt, kaset czy nagrań dla lokalnych rozgłośni bądź telewizji. Cudze chwalimy - swego nie znamy ;-)
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 3 lut 2009, o 14:36

A ja pamiętam Katarzynę Nosowską w nieco innej skórze -
ktoś kojarzy?
Załączniki
K. Nosowska.jpg
rayman
Posty: 178
Rejestracja: 5 wrz 2008, o 10:29

Postautor: rayman » 3 lut 2009, o 15:38

Tasza pisze:A ja pamiętam Katarzynę Nosowską w nieco innej skórze -
ktoś kojarzy?
Jasne,że tak :!: Super fotka :wink:
Należy spodziewac się tego co najlepsze,zło przyjdzie samo...
Dąbek
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 09:57

Postautor: Dąbek » 3 lut 2009, o 23:26

Jak Arfik to Ryszard Leoszewski a jak Ryszard Leoszewski to Sklep z Ptasimi Piórami...
http://www.sklepzpp.com/
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 3 lut 2009, o 23:27

rayman pisze:
Tasza pisze:A ja pamiętam Katarzynę Nosowską w nieco innej skórze -
ktoś kojarzy?
Jasne,że tak :!: Super fotka :wink:
Myślałam raczej o nazwie zespołu :wink: .
Awatar użytkownika
StefanWaldek
Posty: 18
Rejestracja: 27 lis 2005, o 22:46

Postautor: StefanWaldek » 4 lut 2009, o 00:22

Daisy pisze:...
...Kiedyś ( początek lat 90 tych) istniał zespół o nazwie Dzieci, ze świetnym basistą o pseudonimie Cypil, muzyka bardzo podobna do grupy Primus, prezentowali naprawdę wysoki poziom, materiał nagrywali w studio Akademickiego Radia Pomorze, ciekawe czy jest do odkopania
okazuje się że jest , i to cała płyta :
http://www.maths.abdn.ac.uk/~kedra/music/

Pamiętam koncert w Pinokiu, to było coś.... Szkoda że zakończyli działalność tak szybko.

A, dodam jeszcze Sojuz 3 : http://www.youtube.com/watch?v=-tCbo0M_IcE
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 4 lut 2009, o 00:47

zapytam mojego brata bo nie wiem czy nie gral kiedys w dzieciach....
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości