Szczecin - Druga Strona Miasta

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 29 cze 2008, o 10:34

Autor filmu wykazał się odwagą zapuszczając się w niektóre miejsca :wink:
Było tam też kilka optymistycznych ujęć z zielenią w tle :D
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 29 cze 2008, o 19:20

Zibsky pisze:
Lazi pisze:A ja się pytam do której bramki strzela autor tego filmu? Bo wg mnie jest to samobój. Dla porównania powiem, że we Wrocławiu - mieście, które aspiruje do rangi metropolii ze Skytower, takich miejsc jest znacznie więcej. Ogólnie oprócz rynku w śródmieściu pełno jest meliniarskich kamienic. Wręcz są opustoszałe, straszące kamienice w centrum miasta. I akurat u nas wcale nie jest tak źle pod tym względem.
W każdym mieście jest pełno takich miejsc.... niestety...
Niech nas jednak pokazują, lepiej źle niż wcale :) Zresztą to źle, to tylko rzecz proporcji. Nie ma miast w 100% zadbanych i dobrze, coś zawsze zostaje przyszłym pokoleniom do naprawy :)
Trochę żałuje, że dałem temat w QP. Może lepiej w bardziej dostępnej kategorii forum. Zawsze jednak "osoby władne", mogą przenieść.
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Postautor: DJ » 29 cze 2008, o 22:59

Iwonka pisze:
Zibsky pisze:Wyglada mi to chyba na Turzyn... z wyjatkiem ujec kreconych z samochodu...
Ktos ma jakies sugestie...
To nie jest Turzyn.
Jest tam kilka ulic z Turzynu (Żółkiewskiego, Chodkiewicza, Pocztowa), ale większość dokumentu to niestety Golęcino (Dębogórska, Wiszesława, Grobla). Film kończy się w dzielnicy Gocław.

Był nakręcony jeszcze w 2007 roku, bo potem niektóre obiekty zniknęły :)
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 30 cze 2008, o 00:17

Lazi pisze:A ja się pytam do której bramki strzela autor tego filmu? Bo wg mnie jest to samobój. Dla porównania powiem, że we Wrocławiu - mieście, które aspiruje do rangi metropolii ze Skytower, takich miejsc jest znacznie więcej. Ogólnie oprócz rynku w śródmieściu pełno jest meliniarskich kamienic. Wręcz są opustoszałe, straszące kamienice w centrum miasta. I akurat u nas wcale nie jest tak źle pod tym względem.
Ale takie okropne miejsca istnieją i warto jednak na nie zwracać uwagę. Nie nalezy popadać w samouwielbienie z powodu kształtu i stanu miasta, w którym żyjemy, bo naprawdę daleko mu do ideału. I to wynik zaniedbań zarówno szeregowych mieszkańców danych rejonów, robiacych pod siebie (że się tak nieładnie wyrażę), jak i włascicieli poszczególnych posesji. I to jest chyba ta "bramka", do której strzelał autor.
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 30 cze 2008, o 12:29

Jeśli taka była intencja autora to ok. Tylko wątpię czy to zadziała poprzez umieszczenie filmu "reklamowego" na Youtubie.
Awatar użytkownika
Woytas
Posty: 366
Rejestracja: 16 gru 2005, o 20:28
Lokalizacja: Szczecin- prawobrzeże

Postautor: Woytas » 30 cze 2008, o 20:07

Lazi pisze:A ja się pytam do której bramki strzela autor tego filmu? Bo wg mnie jest to samobój. Dla porównania powiem, że we Wrocławiu - mieście, które aspiruje do rangi metropolii ze Skytower, takich miejsc jest znacznie więcej. Ogólnie oprócz rynku w śródmieściu pełno jest meliniarskich kamienic. Wręcz są opustoszałe, straszące kamienice w centrum miasta. I akurat u nas wcale nie jest tak źle pod tym względem.
A mi wydaje się że właśnie dobrze że takie rzeczy się pokazuje. Poprzez udawanie że sie ich nie widzi nie spowoduje to że one znikną. Buż moż właśnie w ten sposób zwróci się uwagę na te zapomniane rejony i cos z tym fantem zrobi. Najłatwiej jest odwracać wzrok, tylko czy najlepiej ?.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości

cron