I LO w obliczu zagrożenia...

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
kazetha
Posty: 96
Rejestracja: 15 mar 2006, o 12:45
Lokalizacja: Barnimstr.
Kontakt:

I LO w obliczu zagrożenia...

Postautor: kazetha » 16 wrz 2007, o 17:00

Z góry uprzedzam ze temat jest bardzo na wyrtost :lol:
Mieszkam w niedalekim sąsiedztwie wspaniałego budynku I Liceum, przed godziną zaniepokoił mnie dym wydobywający się zza rogu mojej kamienicy, dym pochodził z terenu na któym stoi ów przecudownej urody budowla.
Żeby nie trzymać w napięciu zdradzę odrazu że paliły się prowdopodobnie kartony które ktoś z nudów, w niedzielne popołudnie, zgromadził i podpalił przed zejściem do kotłowni.
Czujne oczy mieszkańców i brawurowa :D :D akcja strażaków nie doprowadziły do zbytniego okopcenia świeżo piaskowanej elewacji budynku.
Poniżej kilka zdjęć jakie udało mi się zrobić :)
Podczas pożaru ucierpiała tylko kłódka...
Załączniki
PICT6482.JPG
PICT6485.JPG
PICT6490.JPG
PICT6492.JPG
PICT6499.JPG
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Postautor: PrzemysławJ » 16 wrz 2007, o 18:29

Jak wygląda kwestia dachu I LO?Jeszcze niedawno stan poszycia dachowego groził prawdziwą katastrofą.Zdaje się, że podczas renowacji elewacji remontowano także dach?
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 16 wrz 2007, o 20:01

Jakie to szczęście, że nasi strażacy nie mają sprzętu zabytkowego - śliczna czerwień autka stawia zmysły na baczność :oops:
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 16 wrz 2007, o 20:03

Dach remontowano trochę później niż trwał remont elewacji i jest on już chyba zrobiony (trochę nie patrzę, bo zawsze na ostatnią chwilę tam wpadam). Administracja nie była zadowolona z prac w trakcie przeprowadzania robót, ale pokażcie mi zadowolonego klienta firmy dekarskiej...
Co do chuliganów, których nigdy nie będzie stać (intelektualnie i mentalnie), żeby się dostać do tej szkoły, choć dziś już nie jest ona tak bardzo przodująca pod względem poziomu nauczania:
Tuż przed początkiem roku, po przedostatnim weekendzie wakacji, będąc w sekretariacie słyszałam brzdęk zwalanego w jakiś pojemnik szkła. Tak przez dobrą dłuższą chwilę. Pani z administracji powiedziała, że właśnie trwa usuwanie skutków chuligaństwa. Okoliczne bachory wybijają - pewnie procami - "dla zabawy" szyby w oknach. Wiecie, co bym im zrobiła, a przypomnę, że nie lubię dzieci :evil:
Gozal jest KOBIETĄ.
Awatar użytkownika
kazetha
Posty: 96
Rejestracja: 15 mar 2006, o 12:45
Lokalizacja: Barnimstr.
Kontakt:

Postautor: kazetha » 16 wrz 2007, o 20:24

Poszycie dachowe ma się bardzo dobrze. Co rano cieszy moje oko zaraz po przebudzeniu... :D
Po kapitalnym remoncie można by się zakochać w tej budowli...
Ja napewno jestem nią juz zauroczony :-)
Załączniki
poszycie dachowe.JPG
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Postautor: PrzemysławJ » 16 wrz 2007, o 20:37

Wychodzi więc na to, że w I LO coraz lepiej na zewnątrz i coraz gorzej w środku!!! :lol: Dobrze, że odrestaurowano te cudo, groziło parę lat temu, że nam się zabytek rozsypie!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości