Kalendarium

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

Kalendarium

Postautor: KlemensII » 20 sty 2007, o 12:36

Tak przy okazji pobytu Pana Prezydenta RP W.Jaruzelskiego w Szczecinie.Przypominam sobie, jak to przed zamkiem / na Korsarzy/ panowie z PPS-u organizowali protest przeciwko generałowi.Były transparenty i okrzyki , przemawiał major Kostecki/któremu Jaruzelski przywrócił stopień oficerski/ opisywał" zasługi" Jaruzelskiego na "sybirze" i po powrocie do Polski.Były ostre gwizdy gdy kolumna z dostojnikiem jechała i wracała z wizyty w zamku,pokazywano pięści i inne oznaki miłości do głowy państwa, gdy tym czasem właściwa kolumna z generałem wjechała i wyjechała od tyłu zamku/Grodzką/, nie nękana przez nikogo.A pepeesiaki odeszli zawiedzeni.Tyle lat tradycji bojowniczej ,a oni tak dali się nabrać.Wystarczyło się tylko dobrze rozglądać.Może ktoś inny widzuał to inaczej?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kalendarium

Postautor: Busol » 20 sty 2007, o 12:46

KlemensII pisze:Tak przy okazji pobytu Pana Prezydenta RP W.Jaruzelskiego w Szczecinie.Przypominam sobie, jak to przed zamkiem / na Korsarzy/ panowie z PPS-u organizowali protest przeciwko generałowi.Były transparenty i okrzyki , przemawiał major Kostecki/któremu Jaruzelski przywrócił stopień oficerski/ opisywał" zasługi" Jaruzelskiego na "sybirze" i po powrocie do Polski.Były ostre gwizdy gdy kolumna z dostojnikiem jechała i wracała z wizyty w zamku,pokazywano pięści i inne oznaki miłości do głowy państwa, gdy tym czasem właściwa kolumna z generałem wjechała i wyjechała od tyłu zamku/Grodzką/, nie nękana przez nikogo.A pepeesiaki odeszli zawiedzeni.Tyle lat tradycji bojowniczej ,a oni tak dali się nabrać.Wystarczyło się tylko dobrze rozglądać.Może ktoś inny widzuał to inaczej?
KlemensII - To co wspomniasz są to wydarzenia ktorych czesco nie znajdzie sie w gazetach czy podrecznikach. Moze spisalbys to co pamietasz wlasnie w takich kilkuzdaniowych opowiastkach ?

Pisze calkiem powaznie.
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

Kalendarium

Postautor: KlemensII » 20 sty 2007, o 12:54

Bardzo to chwalebne ,ale nie chcę potem,mieć problemów z wyjaśnieniami u tych panów co teraz wchodzą na naszą stronę jako "goście".Historia lubi się powtarzać i niejednokrotnie miażdży wszystko i wszystkich,a mnie lekarz zalecił sanatoryjny tryb życia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron