Korab i dworzec

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

Korab i dworzec

Postautor: KlemensII » 16 sty 2007, o 11:10

Rozbierają budynek po Korabiu i planują rozbiórkę Dworca Głównego?.Wczorajsza informacja o rozbiórce Korabia raczej nie usatysfakcjonowała kilku pokoleń stoczniowców, którzy część swoich emerytór przeznaczali na ten ich ośrodek kultury.Wkomponował się on bardzo szybko w środowisko osiedla. Jako nauczyciel pobliskiej szkoły wielokrotnie prowadzałem dzieciaków do kina w tym obiekcie.Wielu uczestniczyło w zajęciach pozalekcyjnych, w różnych kółkach zainteresowań.Bywałem na kilku imprezach, które organizowano dla dorosłych. Starzy stoczniowcy opowiadali mi ,że winą za doprowadzenie tego obiektu do tego co po nim pozostało obarczają jednego z wicedyrektorów jeszcze Stoczni Warskiego, który sprzedał obiekt Szwedom dla prywatnych korzyści i stanowiska w prywatnej firmie.Po tym fakcie to już było z górki Metropol, sklep meblowy no i ruina.

Dzisiejszy" Kurier" podał informację o budowaniu nowego kompleksu dworcowego i tymczsowym retuszu obecnego budynku dworcowego.To ,że powstanie biurowiec nad torami /w nowym /miejscu / to jestem za. W Warszawie tak postawiono nowy dworzec W-wa Wileńska.Był drewniany obiekt ,a teraz jest budynek wielokondygnacyjny nad torami, gdzie parter i piętro stanowi dworzec kolejowy.Podobnie wnioskuję z informacji ma wyglądać i u nas.Moim zdaniem stary budynek można przekazać w prywatne/ dla innych firm/ ręce ,tak jak już zrobiono z częścią obok wiaduktu i wtedy i "wilk syty i Menchestrer citi" jak mówi mój dobry znajomy.
Klemens
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 sty 2007, o 11:52

Oj z Korabiem mam takze mile wspomnienia.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 16 sty 2007, o 12:22

Niestety na Pleciugę Korabia też nie zamienią. 8)
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Postautor: Zibsky » 16 sty 2007, o 15:48

"W miejscu lokomotywowni stanąłby 26-piętrowy biurowiec"
Ktory bedzie "tworzyl" mocny akcent panoramy Szczecinia - zwlaszcza z nowa wieza Katedry
Załączniki
dworzec_biurowiec.jpg
waal-de-maar
Posty: 43
Rejestracja: 31 maja 2006, o 20:56

Postautor: waal-de-maar » 16 sty 2007, o 21:34

Rejon lokomotywowni to teren, na którym
właściciel dużo zarobi. Inwestorowi też pewnie inwestycja szybko
się zwróci. Boję się, że na wybudowaniu wieżowca cała koncepcja się zakończy.
W okolicy dworca Szczecin Gł. jest wiele miejsc, które pamiętają czasy
gdy Szczecin był twierdzą. Jestem ciekawy czy przy opracowaniu tej koncepcji
pomyślano chociaż o częściowym zachowaniu „kawałka historii”?
Pod koniec ubiegłego roku w „GW” przy okazji artykułu na ten sam temat
zamieszczono parę fotek z tą koncepcją. Po ich obejrzeniu mam wątpliwości
czy coś się oprze nowoczesności. Zbieram kasę na aparat cyfrowy, aby mieć
chociaż pamiątki „na starość”.
Obym tylko zdążył!
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 17 sty 2007, o 01:39

Nie wiem czy dobrze rozumuje ale oni chcą zniszczyć starą lokomotywownię. Tam gdzie teraz znajduje się nawy klub? Jak wreszcie coś im się udało zrobić iekawego, połączyć stare z nowym i to jeszcze na dobrym poziomie to chcąto rozwalić. Zresztą nie wiem czy tak łatwo by było bo w obiekt poszło sporo kasy i kto teraz miałby to zwrócić właścicielowi. Nawet wodospad w srodku zrobili.
Załączniki
0_klubie_1.jpg
0_klubie_1.jpg (7.63 KiB) Przejrzano 4346 razy
0_klubie_3.jpg
0_klubie_3.jpg (7.35 KiB) Przejrzano 4346 razy
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 19 sty 2007, o 18:44

Aygon pisze:Nie wiem czy dobrze rozumuje ale oni chcą zniszczyć starą lokomotywownię. Tam gdzie teraz znajduje się nawy klub? Jak wreszcie coś im się udało zrobić iekawego, połączyć stare z nowym i to jeszcze na dobrym poziomie to chcąto rozwalić. Zresztą nie wiem czy tak łatwo by było bo w obiekt poszło sporo kasy i kto teraz miałby to zwrócić właścicielowi. Nawet wodospad w srodku zrobili.
Nie takie rzeczy się burzy jeśli chce się postawić coś co da więcej kasy. Na wysuniętej placówce w Warszawie zauważyłem, że rozbierany będzie efektowny biurowiec z 1991 roku, bo w jego miejscu ma powstać coś jeszcze efektowniejszego.
Ewentulana rozbiórka lokomotywowni mnie smuci (z racji kolejowych zainteresowań, a nie tego co tam się w środku aktualnie dzieje). Natomiast nie rozpaczałbym z powodu Korabia. Ani to efektowne, ani ładne. Jeśli już chcemy sobie zachować jakieś charakterystyczne dla modernizmu lat 60 i 70 budowle to prędzej bym prostestował przeciwko rozbiórce Cezasu niż właśnie Korabia.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 19 sty 2007, o 21:21

Nie każdy musi lubić to co znajduje sie w środku, ale dzięki temu stara lokomotywownia nie stoi bezczynnie i nie niszczeje. W końcu panuje światowy trend do rewitalizacji takich starych budynków. W lokomotywowni stała kiedyś jeszcze jako wystrój taka mała lokomotywa parow, chyba wąskotorowa, ale po przebudowie gdzieś zniknęła. Poza tym biurowiec w tym miejscu pasuje jak pięść do oka.

Inna sprawa że jak chodzi o pieniądze to ....
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 19 sty 2007, o 21:42

Wszystko można, ale to kosztuje. Nie tak znowu daleko zaczęli taką realizację... A u nas ? Na dole lokomotywownia - na górze biurowiec. Chyba jeszcze wolno marzyć... lub szukac sponsorów.
Załączniki
Nowe stanie na starym...
Nowe stanie na starym...
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Postautor: Zibsky » 19 sty 2007, o 23:17

RychO pisze: Chyba jeszcze wolno marzyć...
Oby nie bylo jak w tym starym powiedzeniu:
Uwazaj o czym marzysz bo marzenia moga sie spelnic !!!
Załączniki
Bbrrrrrrrrrrrrrrrr.jpg
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 20 sty 2007, o 12:03

to nam nie grozi :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron