Portal Milosnikow Dawnego Szczecina - CZYM JEST DLA WAS?

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
east
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2005, o 11:44

Postautor: east » 10 gru 2005, o 14:08

Busol pisze:
ArkadiuszSz pisze:Tak więc "spaceruję" po Portalu, nasiąkam atmosferą Szczecina, tęsknię i mam nadziję wrócić.
w załączeniu kilka nowych fotek z Prawobrzeża - ciekawe czyktoś rozpozna ? podpowiedż- osiedle Majowe , róg Andrzejewskiego i Iwaszkiewicza w sąsiedztwie REALA ..heheh to dość dokładna podpowiedz ale niewiele powie komuś,kto tu 10 lat nie był. Majowe to nowe osiedle i ciągle się rozwija , a ostatnio zagospodarowano nawet tę "kępę" drzew - tradycyjnie należącej do pijaków i gwałcicieli.
Załączniki
PC100011.JPG
PC100011.JPG (6.5 KiB) Przejrzano 4793 razy
PC100012.JPG
PC100013.JPG
PC100014.JPG
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 10 gru 2005, o 14:12

Małek obrazek, nie wiem czy dobrze widze, ale przy tej kępie to chyba stał dom i to jeszcze jakoś na początku 90'tych
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
east
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2005, o 11:44

Postautor: east » 10 gru 2005, o 14:20

Aygon pisze:Małek obrazek, nie wiem czy dobrze widze, ale przy tej kępie to chyba stał dom i to jeszcze jakoś na początku 90'tych
dokładnie . Wprawdzie mieszkam tutaj dopiero od 2001- go , ( a wcześniej na Skolwinie ), ale wiem ,że stał tu dom, bo sam widziałem jego smętne szczątki w latach 90 tych, kiedy z chłopakami podjęliśmy wyprawę na krańce Szczecina. Wtedy krańcem była ulica łubinowa. A te zdjęcia to efekt ostatnich przeróbek w okolicy- wiele tu się buduje .Sam plac zabaw między drzewami zakończono urządzać tydzień temu (na początku Grudnia ).
J-23
Posty: 94
Rejestracja: 31 paź 2004, o 20:37

Postautor: J-23 » 10 gru 2005, o 16:12

Aygon pisze: przy tej kępie to chyba stał dom i to jeszcze jakoś na początku 90'tych
Dom "zamieszkały" przez kilku wiecznie smutnych panów z resortu a w ogrodzie kilka masztów z rozciągniętymi antenami, wszystko to na uboczu ale w pobliżu dużej aglomeracji miejskiej zamieszkałej w dużej części przez element antysocjalistyczny. :? hmm , co to mogło być?
:idea: juz wiem!!! zagłuszarka Radia Wolna Europa
east
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2005, o 11:44

Postautor: east » 10 gru 2005, o 16:42

[quote="Pavlinsky"][quote="Finkenwaldczyk"]
,
Finkenwaldczyk, postep cywilizacyjny w Polsce pozbawiony jest dynamiki, wiec Szczecin i nasz region cierpi podobnie jak inne wazne osrodki. A postep ten pozbawiony jest dynamiki z wielu przyczyn, m.in. z powodu wszechwladnej hipokryzji (siedzi gleboko w umyslach wielu ludzi) oraz karierowiczyzmu. ....... I to nie zadne "wady narodowe" tylko zwykle przyzwyczajnie historyczne (mozliwe do wyplewienia), przyzwyczajenie przynajmniej z ostatnich kilkudziesieciu lat.

....(co to kilka spotkan czy postow), ale czuje wspolnote ducha z tym towarzystwem, wlasciwie utozsamiam sie z nim i cholernie sie ciesze, ze nie jestem sam w Szczecinie (jak mi sie wydawalo ladnych pare lat temu).
.quote]
być może postęp cywilizacyjny w Polsce nie jest tak dynamiczny jak w innych nowo przyjętych Państwach członkowskich, ale jednak jest i w moim przekonaniu nabiera dynamiki, co pokazują choćby ostatnie inwestycje zagraniczne w naszym regionie takie jak ulokowanie wytwórni największych skrzydeł do elektrowni wiatrowych w Goleniowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, innwestycjach VESTASa czy ostatniego w moim przekonaniu hitu - nowego właściciela Fabryki Papieru Skolwin. Przeczuwałem ,że po wejściu Polski do Unii środek ciężkości Polski przesunie się bardziej na Zachód bo Szczecin jest jednak bliżej Inwestorów niż taka Warszawa.Co do karierowiczyzmu -gorsze od niego jest wszechobecne Polaków narzekanie na wszystko, a właśnie tutaj na tym Forum na szczęście tego brakuje. Tutaj się czuje ducha optymizmu. Też się cieszę, że nie jestem sam. Co więcej - uważam,że jeszcze nas przybędzie w przyszłym roku, a Szczecin stanie się coraz bardziej trendy.
Awatar użytkownika
Waldi550
Posty: 6
Rejestracja: 5 gru 2005, o 19:05
Lokalizacja: Szczecinek

Postautor: Waldi550 » 10 gru 2005, o 16:51

Witam
Wylądowałem w Szczecinie na mocy poboru do wojska, latka 1969 a 1970 sami wiecie były bardzo burzliwe, a zarazem bardzo ciekawe. Po wyjściu za bramę do cywila swoje kroki skierowałem do stoczni Warskiego. I tak zleciało pare ładnych latek, właśnie tamten okres naj milej wspominam. Widziałem ruiny oraz jak to znikało, znałem wioski w okolicy z racji wojskowych działań, często na drogach się jeździło gzygzakiem omijając leje po bąbach. Potem sukcesywnie odwiedzam Szczecin, i tak się jakoś dzieje że akurat jestę w takich miejscach i porze jak np. wypadek na Cerfurze na Turzynie byłem od miejsca wypadku 50m. J nadal jeśli nadaża się okazja być w Szczecinie to nigdy nie odmawiam. a tym bardziej wleżć pod ziemię to pełnia szczęścia, ostatnio sprawdziłem Arkonkę i Żelechowo.
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 10 gru 2005, o 19:59

Szczecin to bardzo piekne miasto o duzym i nie wykorzystanym potencjale gospodarczym... Jest tu pieknie i malowniczo... sa gorki, dolinki, sa lasy i jest wielka woda. Ci co maja mozliwosc tu mieszkac wiedza o czym pisze. Rower czy lodka po pracy to super pomysl... Dzieki portalowi mam mozliwosc zdobywania informacji o histoii i pieknie mojego kochanego miasta. Ogladajac stare zdjecia, reprodukcje widze jakie piekne bylo to miasto przed wojna.. tego nie da sie opisac.. na to poprostu trzeba spojrzec z innej perspektywy.
Potencjal gospodarczy jest... sa podwaliny w postacji portu i paru fabryk, zakladow. Mamy podwaliny pod piekny korytarz transportowy (woda, kolej i drogi). Trzeba to jakos wykorzystac i mam w duchu taka nadzieje ze Szczecin jeszcze kiedys pokaze na co go stac.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 10 gru 2005, o 21:08

Z tytułu wynika, że miało być o portalu, a Wszyscy piszą o Mieście. To chyba dobrze, bo chyba oto tutaj chodzi. Urodziłem się w Szczecinie, na P. Skargi, moje dzieci też tutaj się uridziły i mam bardzo cichą nadzieję, że moje prawnuki powiedzą, że są szczecinianami z dziada i pradziada. Bardzo nam, mieszkańcą dzisiejszego Szczecina brakuje korzeni, starego dobrego zakorzenienia. Więc Sedina jest (w bardzo pozytywnym zmaczeniu) swego rodzaju protezą. Choć to nie nasza historia, nie nasz język, ale odkrywanie jej sprawia Nam dużą przyjemność.
Miałe okazję chodzić po lochach nie odbudowanego zamku, odkrywać zakamarki zasypanych już piwnic przy wieży Quistorpa. Dlatego też tutaj mam źródło wiedzy do której niestety nie wolno było mieć dostępu. Czy sedina.pl jest znana, napewno wszystkim zainteresowanym, inni, nikogo nie można zmusić do czegoś co go nie interesuje, ale wszystkim chcącym czegoś dowiedzieć się o mieście w którym mieszkają mówię, wiejdźcie na sedinę. :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron