Yedynka

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 2 wrz 2005, o 10:13

Gumis1973 pisze:Co chcecie od organizacji. Jak się późno wstaje to się nic nie wie.(...)Jeżeli potrafiły przylecieć absolwentki z Anglii (powiadomione przez koleżanki ze Szczecina) to tym bardziej powinniście wy tam być (moja prywatna opinia).
Widzisz - strasznie chciałem byc ale musialem pracowac i nie dostalem wolnego wiec sie wybralem na 16.00. Faktem jest ze smutno ze z mojego rocznika z klas od a do h bylo raptem kilka osob, ale coz. Pewnie to tak jest ze bardziej sie teskni jak sie jest daleko. A jak blisko to sie nie pamieta...
Arathorn
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2005, o 15:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Arathorn » 9 paź 2005, o 02:11

hm...
Jeśli chodzi o Aule, to właśnie jest na etapie przywracania malowideł bodajże przedwojennych (choć nie jestem pewny czy nie są one z wczesnych lat powojennych).
Niestety nie udało się odtworzyć fresku - z tego co wiem był on dość sporych rozmiarów - "Zmierzch Bogów" - był prawdopodobnie zbyt zniszczony.

Jeśli ktoś jest tym zainteresowany, jak skończy się remont auli moge wrzucić kilka zdjęć.

W galerii I LO (http://dhost.info/lo1galeria/?x=cat&y=13&z=90&s=1 możecie także obejrzeć trochę zdjęc mojego autorstwa z uroczystej inauguracji tego roku szkolnego.
Z kolei tutaj są zdjęcia z wcześniejszych etapów remontu auli i odnawiania wnętrza szkoły. :)

Widziałem też tam wcześnie teksty niektórych nauczycieli.
Tutaj macie troche świeższe (z tego roku szkolnego ;P):
http://lo1.fora.pl/viewtopic.php?t=152& ... sc&start=0

Przy okazji tym razem zwracam się z prośbą do tutejszych absolwentó Jedynki. Jeśli macie jakieś zdjęcia z okresu kiedy chodziliście do szkoł w formie cyfrowej to z chęcią bym je przyjął i zamieścił w szkolnej galerii.

Pozdrawiam :)
[b]Nigdy nie jest tak źle, aby nie mogło być gorzej[/b]

[img]http://members.lycos.co.uk/loozbrd/sgk/arat/ara/syg1b.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 9 paź 2005, o 19:59

Arathorn pisze:Jeśli chodzi o Aule, to właśnie jest na etapie przywracania malowideł bodajże przedwojennych (choć nie jestem pewny czy nie są one z wczesnych lat powojennych).
Freski są przedwojenne, bodajże sprzed 1905.
Arathorn pisze:Niestety nie udało się odtworzyć fresku - z tego co wiem był on dość sporych rozmiarów - "Zmierzch Bogów" - był prawdopodobnie zbyt zniszczony.
Fresk przedstawiający Götterdämmerung był rzeczywiście dość spory, wypełniał niemal całą absydę. Niestety, w czasach bardziej nam współczesnych, nie zabezpieczono odpadającego całymi płatami tynku.
Arathorn
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2005, o 15:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Arathorn » 10 paź 2005, o 00:10

Bartosz pisze: Freski są przedwojenne, bodajże sprzed 1905.
hmm, czyli powstały niedługo po wybudowaniu całego gmachu...

Bartosz pisze: Fresk przedstawiający Götterdämmerung był rzeczywiście dość spory, wypełniał niemal całą absydę. Niestety, w czasach bardziej nam współczesnych, nie zabezpieczono odpadającego całymi płatami tynku.
Czyli ten fresk był jeszcze widoczny na auli w latach powojennych?
echhh...czyli znów wina naszych kochanych szczecińskich władz, że nikt się nie zainteresował zabezpieczeniem tego malowidła.

No tak jak już pisałem w temacie o zagadce, byłbym bardzo wdzięczny za większą ilośc informacji o tym fresku.
Bardzo mnie zainteresował jego wygląd jak tylko się o nim dowiedziałem...
[b]Nigdy nie jest tak źle, aby nie mogło być gorzej[/b]

[img]http://members.lycos.co.uk/loozbrd/sgk/arat/ara/syg1b.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 10 paź 2005, o 13:46

Freski były jeszcze długo po wojnie. Była nadzieja, że malowidło zostało tylko zamalowane, ale dyrektor Trzeciak opowiedział mi, że całe jego fragmenty odpadały ze ściany, po czym były wyrzucane. W auli były też konsole z popiersiami. Poobijane popiersia znajdowały się w szkole do lat 70-tych. Książki z biblioteki poszły w większości na przemiał, lecz część została ocalona za jedną lub dwie butelki wódki i znalazła się potem w handlu antykwarycznym. Niektóre pozycje z pieczątkami Bibliothek des Stadtgymnasiums lub Hilfsbücherei des Stadtgymnasiums są dostępne w Książnicy Pomorskiej. Od 1939 używano pieczęci ze starą nazwą szkoły (Ratsschule).
Gumis1973
Posty: 53
Rejestracja: 25 maja 2005, o 10:26
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Gumis1973 » 20 paź 2005, o 14:41

Freski częściowo zostały zniszczone w trakcie pożaru. Dodam, że wejście na salę od strony "sceny" po zdjęciu listew ochronnych z ościerznic okazało się że ościerznice są popalone prawdopodobnie właśnie w czasie tego pożaru.
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 20 paź 2005, o 18:18

Gumis1973 pisze:Freski częściowo zostały zniszczone w trakcie pożaru. Dodam, że wejście na salę od strony "sceny" po zdjęciu listew ochronnych z ościerznic okazało się że ościerznice są popalone prawdopodobnie właśnie w czasie tego pożaru.
Do tej pory nie słyszałem o pożarze. Masz więcej informacji na ten temat?
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 23 mar 2006, o 17:53

Ze źródeł zbliżonych do Bartosza, dowiedziałem się, że buehehehehehhehe :lol:.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 23 mar 2006, o 19:15

Ano właśnie. Wychowawca ( Pan Kwaśny) mojego juniora był dumny ze swej klasy.
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 23 mar 2006, o 19:21

Torney pisze:Ze źródeł zbliżonych do Bartosza, dowiedziałem się, że buehehehehehhehe :lol:.
Coś mi się wydaje, że tu nie pasuje. W takim razie zamykam się w sobie, zabieram zabawki i idę do swojej piaskownicy. Wrócę jak LO I przegra.
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 23 mar 2006, o 19:51

Nie rób nam tego. Czy to nasza wina, że yedynka jest lepsza?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 23 mar 2006, o 20:36

Bartosz pisze:... Czy to nasza wina, że yedynka jest lepsza?
No a czyja niby wina?
Nie trzeba było być takim asem to teraz nie mieli by kogo stawiać za przykład i poziom był by niższy.... :roll:
Poza tym na każdego przyjdzie pora, kgirl nie ma co się przejmować, ten się śmieje który śmieje się ostatni.
Rozpanoszyła się ta yodynka no....
:wink:
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 25 mar 2009, o 23:55

Nic nowego, ale odnotować można.
Załączniki
Fot. xsxxxxx - SSC
Fot. xsxxxxx - SSC
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 26 mar 2009, o 08:39

A jaka konkurencja...
Zresztą nieważne,,,

Każda :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
niewdziosek
Posty: 817
Rejestracja: 6 gru 2005, o 15:14
Lokalizacja: Zachodni Kraniec

Postautor: niewdziosek » 26 mar 2009, o 21:04

eeeetam, polemizowałbym :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

cron