Tak bardzo Go kochamy ...

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
-Thomae-Fritzen-
Posty: 37
Rejestracja: 4 lut 2005, o 10:45

Postautor: -Thomae-Fritzen- » 4 kwie 2005, o 10:12

Na Mszę do Szczecina przyjechałem z całą rodziną. Pamiętam, że pociągi wjeżdżające tego dnia do Szczecina miały jakiś specjalny schemat kursowania - my jechaliśmy przez "Wzgórze Hetmańskie" (to akurat szczególnie mi zapadło, nie wiem czemu).

Nie pamiętam jak dostaliśmy się na Jasne Błonia. Mieliśmy miejsce w 25 sektorze. Twarzą w twarz z Papieżem, bo ludzie byli obecni także w Parku Kasprowicza. Było dość ciepło, ludzie byli serdeczni. Jakiś pan obok, co jakiś czas pytał, czy nie chcę popatrzeć przez lornetkę - ustawiał mnie na stołeczku i instruował gdzie patrzeć. Szczerze mówię - 25 sektor był dość daleko i wszystkie ludziki na podwyższeniu były malutkie. Ale co do tego, który z nich to Papież - nie było pytań.

Popołudnie spędzałem u dziadków w Zdrojach. Pamiętam, że Tato zapytał czy nie pojedziemy zobaczyć Papieża z bliska. Pojechaliśmy na płytę lotniska. Ludzi było bardzo mało, atmosfera podniosła i radosna. Pojawił się! Był na prawdę blisko. Po całym dniu nie wydawał się zmęczony - pozdrawiał żegnających dobrym słowem i uśmiechem. Machaliśmy Mu na pożegnanie, gdy wsiadał do helikoptera.

Do zobaczenia Ojcze Święty!
Dziękujemy, że z nami byłeś!
Załączniki
sektor25.jpg
T.F. Anno MDCXVIII
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 4 kwie 2005, o 10:28

Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Postautor: Sławek » 4 kwie 2005, o 18:13

Tak wyglądały Jasne Błonia w niedzielę po godzinie 20. Przyszło około 20 tysięcy osób. Ale najpiękniejsza atmosfera jest już późną nocą. Właśnie wróciłem z Jasnych Błoni. Ta „droga” ze świateł jest już świetlną aleją. Atmosfera nie do opisania. Dlatego trzeba się tam pojawić.
Los sprawił, że wiadomość o śmierci Jana Pawła zastała mnie w Zakopanem, a połowę następnego dnia spędziłem w Krakowie. W miejscach Papieżowi bardzo bliskich. Tysiące ludzi na Rynku, na Franciszkańskiej, na Błoniach...
Zresztą chyba w całej Polsce było wtedy i jest tak samo.
Wielki smutek...
Pozdrawiam - Sławek
Erich-Falkenwaldergesellschaft
-------------------------------------
GG 1424935
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 4 kwie 2005, o 21:13

W noc w którą zmarł śniło mi się że z nim rozmawiam... Że daje mi nauki... Mimo iż nie jestem praktykującym katolikiem czuję jakbym kogoś bliskiego stracił... To jest chyba właśnie siła jego osobowości... Dziwne uczucie...

Fot.: Piotr "Gambit" Kolasiński
Załączniki
1.jpg
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 4 kwie 2005, o 23:20

Chcialbym powiedziec ze ludzie chca uczcic pamiec o Janie Pawle II "Wielkim" w rozny sposob - modlitwy, spotkania przy pomnikach a Ci najbardziej leniwi to przez tworzenie lancuszkow na gg (ktorych osobiscie nie cierpie). Przed chwilka wpadl mi w rece taki oto sposob uczczenia pamieci: http://ds5.agh.edu.pl/~grzanka/krzyze/
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 5 kwie 2005, o 14:22

...
Załączniki
al_095.JPG
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 5 kwie 2005, o 22:06

A to moje jedyne z zdjecie razem
Zaraz przed (czy po) wmurowaniu kamienia wegielnego w seminarium podszedł do nas i mamy zdjęcie razem :-)
Załączniki
szczecin_seminarium.jpg
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: MariuszSamek » 8 kwie 2005, o 22:07

...
Załączniki
21__37.jpg
Awatar użytkownika
ArkadiuszSz
Posty: 404
Rejestracja: 9 paź 2004, o 14:34
Lokalizacja: Szczecin-Altdamm

Postautor: ArkadiuszSz » 8 kwie 2005, o 23:11

...21.37 ... światła przygasły, zrobiło się cicho, szczere łzy popłynęły po twarzy ...

...mam nadzieję ,że zmiany jakie zauważyłem wokół siebie pozostaną już na zawsze...
Ars Longa! Vita brevis.
========
GG 1893442
Skype: izy_dorek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron