Uzupełniam księgozbiór

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
ArkadiuszSz
Posty: 404
Rejestracja: 9 paź 2004, o 14:34
Lokalizacja: Szczecin-Altdamm

Uzupełniam księgozbiór

Postautor: ArkadiuszSz » 18 mar 2005, o 16:01

Witam,

postanowiłem wykorzystać "QP" w celu uzupełnienia księgozbioru. Mam zatem prośbę do użytkowników.

Z racji "zamorskości" bywam w naszym ukochanym Mieście raz,dwa razy w miesiącu a i to w weekendy. Wiem ,że co jakiś czas ukazują się ksiązki o Szczecinie ,które można nabyć tylko księgarniach szczecińskich. Będę wdzięczny za informacje o takich pozycjach,premierach ze wskazaniem ,gdzie można je kupić.

Nie zależy mi na pozycjach antykwarycznych tylko na współczesnych wydaniach.

Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam w deszczowe popołudnie.
Ars Longa! Vita brevis.
========
GG 1893442
Skype: izy_dorek
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 18 mar 2005, o 20:45

p.Cierlica, nauczyciel z LO 3 wydał księżkę, jak się nie mylę, "Historia Dąbia",niestety nie miałem okazji jej jeszcze przeczytać, jest w "Serii z Magnolią" - "Zdroje-Finkenwalde", i w seri "Osiedla Szczecina - Podjuchy"
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Dorian

Postautor: Dorian » 3 kwie 2005, o 17:42

Jezeli pana interesuje tez stara niemiecka literatura o szczecinie prosze zagladac czasami na:
http://search-desc.ebay.de/stettin_Buec ... QsacatZ267
Awatar użytkownika
ArkadiuszSz
Posty: 404
Rejestracja: 9 paź 2004, o 14:34
Lokalizacja: Szczecin-Altdamm

Postautor: ArkadiuszSz » 4 kwie 2005, o 12:34

Dziękuję Dorian.

Będę wdzięczny za kolejne pomysły.
Ars Longa! Vita brevis.
========
GG 1893442
Skype: izy_dorek
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 4 kwie 2005, o 14:18

Jeże;i kogoś interesuje przeprawa w 1945 roku pod Szczecinem, to powinien przeczytać książke Czerwone Gwiazdy, Białe Orły w walkach o wolnośc ziemii szczecińskiej. Przez tą książke stałem sie fanatykiem biegania po międzyodrzu itd.
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Dorian

Postautor: Dorian » 4 kwie 2005, o 15:22

Mam ta ksiazke, lech objektywnie musze powiedziec, ze sa w niej wyrazne slady komunistycznej propagandy. Ale jest ona ciekawa, tylko mówie, trzeba ja czytac z uwaga!
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 4 kwie 2005, o 16:07

ja znalałem w tej książce info o poszczególnych umocnionych punktach, wiem jedno, sa fragmenty że szkopy byli dobrze umocnieni. Widziałem okopy przy autostradzie od strony Siadła dolnego i Górnego, ale nie maiłem czasu oglądać. jednak wiem że to prawdziwe słowa, na bagnach miedzyodrza podczas nocnej akcji rajd międzyodrzem do gryfina trafiłem na 12 schronów i 3 duże siecie okopów, wiec to byla prawda
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości

cron