Szczecin do poprawki

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Szczecin do poprawki

Postautor: maciozw » 12 kwie 2012, o 01:21

Co sądzicie o stworzeniu nowego wątku w którym zwracalibyśmy uwagę na różne babole w mieście? Mogłoby to być takie kompendium wiedzy o niedoróbkach, zaniechaniach, czy ewidentnych głupotach. Moglibyśmy zgłaszać gotowe pomysły, lub tylko sygnalizować problem. Tematycznie wszystko, od dziur w jezdni po kontrowersyjne uchwały Rady Miasta. Przykład. Synchronizacja świateł na ul. Wyzwolenia. Sprawdziłem, że całą drogę od ronda Leppera do Wyszyńskiego (już za światłami na Bramie Portowej) można pokonać w 4 min. (raz w życiu przejechałem płynnie całą trasę). Jednak średnio zajmuje to ponad 10 min. a w szczycie pewnie jeszcze dłużej. Na odcinku o długości 2,5 km jest 7 "szlabanów" świetlnych, które obecnie działają w systemie "każdy sobie". Korzyści z "zielonej fali" są nie do przecenienia. Kiedyś już była. Były nawet panele wyświetlające prędkość z jaką należało jechać by przejechać.
Każdy w swojej okolicy dostrzega zapewne różne upierdliwości, które można by (tak mi się wydaje) zlikwidować praktycznie bez większego nakładu sił i środków. Czy wiecie na przykład, że Policja twierdzi, że w Szczecinie powinno się usunąć połowę znaków drogowych. Skoro tak, to prosimy, a w szczególności niepotrzebne zakazy i ograniczenia. Wygląda na to że największy problem, to lenistwo urzędników. Oczywiście, że nie wszystkich, ale niestety jest spora rzesza nierobów, którzy zapuścili korzenie za biurkami.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin do poprawki

Postautor: Lazi » 12 kwie 2012, o 21:01

Obawiam się, że temat nie nadaje się nawet na Quistorp Park...
Nie to miejsce, nie ten portal.
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Re: Szczecin do poprawki

Postautor: maciozw » 13 kwie 2012, o 09:34

Quistorp Park - luźne tematy. Taka jest definicja. Czy ten topic nie mieści się w konwencji? Jeśli masz na myśli to, że portal jest dotowany przez szczecińską administrację i temat w tej sytuacji jest niewygodny, to przecież ja nie założyłem tego wątku z czystej złośliwości. To prawda, że wkurzają mnie te wszystkie zaniechania w mieście. Mieście, które jest mi szczególnie bliskie. To prawda, że nie chcę by Szczecin zamieniał się w wiochę, ale to nieprawda, że uważam, że wszystko co się robi, robione jest źle. Ten wątek paradoksalnie pomogłoby urzędnikom w pracy. Jeśli masz na myśli, to, że jest to portal miłośników starego Szczecina, to czy jednocześnie oznacza to, że Sedina jest portalem wrogów dzisiejszego Szczecina? Ze sporym niepokojem patrzę jak portal umiera. Nie, nie są to przesadne słowa. Jest tu garstka aktywnych ludzi i garstka widzów. W porównaniu do stanu z 2008 w którym dołączyłem, stwierdzenie że - dzieje się niewiele - jest sporym zaokrągleniem w górę. Nie ja tu ustalam zasady gry, ale pomysły mogę chyba podrzucać? Z historią jest jak z każdym złożem. Jest jakaś część do wydobycia i koniec. Zostają jeszcze jakieś pojedyncze żyłki, które wydobywane są od czasu do czasu, ale jest tego niewiele. I co przesypujemy wszyscy jałową ziemię dalej, (co jest dla większości raczej nudne), czy szukamy innego złoża, a do starego delegujemy grupę specjalną złożoną z ochotników, która spokojnie eksploruje dzieląc się z resztą owocami? Może jak portal bardziej otworzy się na teraźniejszość, to ściągnie ludzi, którzy nie interesowali się historią miasta, może przybędzie fanów, a może nawet kolejnych członków grupy specjalnej? Uf trochę to zaleciało patosem :). Jak pisałem wyżej nie ja odpowiadam za kierunek w którym podąża portal, ale nie jest to stwierdzenie krytyczne. Została wykonana gigantyczna robota, bez dwóch zdań. I to robota tak dobra, że .. nie za dużo cukru też nie wypada :) Po prostu bardzo dobra i już. Poddaję jedynie pod rozwagę pewne spostrzeżenia. Być może moje wnioski są fałszywe, naprawdę chętnie podejmę polemikę. Niestety teraz na portalu o dyskusję trudno. Zauważ, że od początku roku na QP pojawiło się ledwie 6 wątków (w tym dwa moje). Nie licząc wątków założonych wcześniej nowych jest 3. Te 3 wątki odwiedziło 60 userów. Czyli ze statystki wychodzi, że unikalnych będzie ze 30. Zatem na jeden wątek 10 osób i to być może tych samych. I takie właśnie jest zainteresowanie. Być może tematy są słabe. Nie wiem, ale tak czy inaczej wynik niepokoi. Myślę, że wpuszczenie świeżego powietrza może tylko poprawić sytuację, a zagrożeń nie dostrzegam.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczecin do poprawki

Postautor: Busol » 14 kwie 2012, o 11:55

NIe będziemy tu o tym dyskutować:

Po pierwsze - regulamin: par 4. . Niedopuszczalne jest także umieszczanie w ramach forum dyskusyjnego: (...) komentujących bieżące wydarzenia polityczno – społeczne

Po drugie: jesli ma to byc skuteczne to na pewno są lepsze drogi niż sedina.pl np. coś z ostatnich dni: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34 ... duja_.html

Po trzecie: Portal nie był nigdy dotowany przez miasto. Jeśli chodzi o znaczek na głównej to tak: Pierwszy raz od 8 lat otrzymalismy wsparcie na działanośc portalu (dla jasności - wcześnie o nie nie występowaliśmy). Oficjalnie od jutra (15.04.2012) rozpocznie się dość poważna przebudowa sedina.pl przede wszystkim w warstwie technologicznej bo po 8 latach i skomplikowanej konstrukcji portalu (3 bazy 3 systemy itp) nie da sie juz tego zrobić społecznie. A przy okazji ok 5 lipca obok zmiany / update technologii pojawi się też trochę nowej treści oraz - uwaga !!! 300 nowych zdjęć przedwojennego Szczecina w zupełnie nowej kategorii - kto przy tym będzie maczał palce - niech pozostanie na razie słodką tajemnicą redakcji :))))

Po czwarte: Zmiany z pkt 3 podyktowane są miedzy innymi tym o czym pisze maciozw. ze oczekiwania użytkowników internetu są dziś nieco inne niż 8 lat temu. Ja bym tego nie nazwał umieraniem portalu (bo ten działa) a raczej zmianami w internecie do których chcemy sie dostosować i poszukać nowych sposobów promocji wiedzy. Ujmując to inaczej wraz z forum sedina.pl umiera - lub juz dawno umarło wiele forów społecznościowych

Wracając do temau - na sedina.pl nie bedzie miejsca na dyskusje o które prosi maciozw ale nic nie stoi na przeszkodzie aby takie miejsce stowrzyć - będziemy kibicować...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Re: Szczecin do poprawki

Postautor: maciozw » 14 kwie 2012, o 15:53

Taaa. I po ptokach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron