Pałacyk Goeringa?

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Pałacyk Goeringa?

Postautor: Lazi » 11 paź 2010, o 22:56

Ostatnio w moje ręce trafił folder w barwach Floating Garden mający za zadanie promować aktywny wypoczynek w naszym pięknym mieście. Na jednej ze stron taktującej o jeziorze Szmaragdowe czytamy:
[...]Wokół jeziora ciągnie się szlak turystyczny, z pomnikami przyrody, jak Dąb Książęcy czy ślady bogatej historii regionu - kamienie Morowce i zniszczony pałacyk należący przed laty do marszałka III Rzeszy Hermana Goeringa.[...]
Czy ktoś z Was moi drodzy, może mnie oświecić gdzie ten pałacyk się znajdował? Bo coś mi się wydaje, że Centrum Dezinformacji popełniło babola.

Folderek jest podpisany przez Centrum Informacji Turystycznej przy al. Niepodległości 1a, Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Korsarzy 34 z Copyright dla Urząd Miasta Szczecin, Wydział Sportu i Turystyki
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Pałacyk Goeringa?

Postautor: Busol » 11 paź 2010, o 23:34

A kto jest wydawcą i autorem treści ?
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Re: Pałacyk Goeringa?

Postautor: RychO » 12 paź 2010, o 12:59

W naszym województwie, o prawie każdej pałacowej ruinie krążyły legendy, że to było ulubione miejsce Goeringa, gdzie przyjeżdżał na polowania.
Zamiast zajmować się lotnictwem, szlajał się całym Pomorzu, przez co upadła IIIRzesza :lol:
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pałacyk Goeringa?

Postautor: Lazi » 12 paź 2010, o 18:37

Busol pisze:A kto jest wydawcą i autorem treści ?
Brak danych, jest jedynie to co napisałem w poprzednim poście. W każdym razie wspomniany wydział obiecał sprawdzenie treści i poprawienie przy okazji kolejnej edycji.
5lipca
Posty: 224
Rejestracja: 5 lip 2010, o 11:18

Re: Pałacyk Goeringa?

Postautor: 5lipca » 12 paź 2010, o 21:36

M.Opęchowski i K.Kalita-Skwirzyńska napisali w pewnym artykule:

-----

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron