Zaginione w akcji

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Zaginione w akcji

Postautor: maciozw » 2 wrz 2010, o 07:23

Postanowiłem przejrzeć sobie niektóre stare wątki. Okazało się (zresztą nie po raz pierwszy), że linki nie działają. Przykładem niech będzie "Rozbierają wieżę Qustorpa ?" Często przy niedziałającym linku wątek nie ma kompletnie sensu. Np. najnowszy wątek "Tramwaj na torach kolejowych" po wygaśnięciu linku będzie wydmuszką. Jeśli do tego rozwinęłaby się rzeczowa dyskusja odwołująca się do artykułu którego nie ma, to zacznie to przypominać §22. Czy nie warto by archiwizować tych stron na serwerze sediny? Oczywiście pojawia się problem miejsca (już przerabiany przy innej okazji). Jeśli jest to problem kasy, to ja nie miałbym nic przeciwko, żeby zasilić budżet sediny i myślę, że dla sporej części sedinowiczów to nie byłby problem, a byłoby dużo wygodniej. Ja mam np. jeszcze trochę zdjęć, ale nie mogę ich wrzucać na forum (wątki "Z albumu pioniera") ze względu na brak miejsca. Rozmawiałem z adminami i podali mi kilka rozwiązań, ale jest to mniejsza lub większa rzeźba. Ja tego nie czuję, a jak nie czuję, to nie podejmuję (że tak zrymuję :P :)).
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zaginione w akcji

Postautor: Busol » 2 wrz 2010, o 09:20

Linki nie działają, bo strony przestaly istnieć, bądź usunęły swoja zawartość na co nie mamy wpływu. Nie mamy tez wpływu na to czy użytkownik poda link czy np. skopiuje treść (choć, jesli chodzi o strony gazety wyborczej, z przyczyn prawnych nie powinniśmy ich kopiować o czym nas poinformowano).

Tutaj wszystko jest kwestią dobrej woli - także to czy chce się podzielić Wspomnieniami pioniera :)
nadal podtrzymuje naszą propozycję cyklu artykułów w których nie ma ograniczeń w rozmiarze zdjęć. Zapraszam pod adres redakcja@sedina.pl

A jesli chodzi o wsparcie to zapraszam: http://sedina.pl/index.php/wesprzyj-nas/
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Re: Zaginione w akcji

Postautor: maciozw » 2 wrz 2010, o 12:44

Jeśli są przeszkody prawne to zmienia postać rzeczy. Dziwne, ale cóż.. Co do artykułów, to ja kompletnie nie mam pomysłu jak to miałoby wyglądać. Mam zdjęcia, ale co ma być w takim artykule? Chyba, że pojęcie "artykuł" jest tylko hasłem i wystarczy po prostu wkleić zdjęcia do worda :D. Ja tylko napisałem, że byłoby wygodniej nie mieć ograniczeń typu "mało miejsca" i jeśli to sprawa kasy, to można by coś zadziałać. Wygląda na to, że to nie chodzi o kasę - to gorzej. Co do linków, to przecież nie zarzucam nikomu, że to jego wina, że link wysechł, ale prawdą jest, że dziwnie czyta się wątek, w którym nie ma sedna sprawy. Nie wszystko da się skopiować i wkleić w posta, myślałem zatem o archiwizacji całych stron do których prowadzą linki, ale skoro jest problem prawny, to kupa.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zaginione w akcji

Postautor: Busol » 2 wrz 2010, o 13:47

No to mamy jasność.
Proszę o kontakt na redakcja@sedina.pl

Jest kilka wariantów - galeria, artykuł, itp itd...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości