Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT

Postautor: kgirl » 20 kwie 2009, o 21:56

W tym roku dzieje się wyjątkowo dużo. Oprócz wielu zagranicznych przedstawień, jednodniowego wyjazdu do Berlina będzie można zobaczyć dwa widowiska plenerowe:

- w piątek, 24 kwietnia o godz. 22, "Titanic" Theater Titanick, Nabrzeże Starówka;
- w sobotę, 25 kwietnia o godz. 22, "Klątwa" Fundacja Kresy 2000, Psia Polana przy Jasnych Błoniach.

Oprócz tego wykłady, Noc Performerów i nowość: Północ Teatrów. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze biletów, polecam :).
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 20 kwie 2009, o 21:58

Biletów nie mam, ale karnet się znajdzie.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 20 kwie 2009, o 22:26

A na "Klątwę" już chatkę zbijają :lol: pójdzie z dymem :lol:
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 21 kwie 2009, o 15:00

Gdzie jest Psia Polana, czy to obak pola minigolfowego i placu zabaw?
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
Przemo21
Posty: 513
Rejestracja: 4 sty 2005, o 20:33
Lokalizacja: Lortzingstr.

Postautor: Przemo21 » 21 kwie 2009, o 15:34

Yossarian pisze:Gdzie jest Psia Polana, czy to obak pola minigolfowego i placu zabaw?
Dokładnie tam
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 27 kwie 2009, o 00:30

Kontrapunkt 2009 zakończony.

Czuję niedosyt, bo Główną Nagrodę Jury zgarnęło przedstawienie "Die Hamletmaschine" (Deutsches Theater Berlin) prezentowane w czwartek w stolicy Niemiec, które mnie ominęło.

Grand Prix, czyli Wielka Nagroda Publiczności (i kilka innych wyróżnień) dla "Utworu sentymentalnego na czterech aktorów" (Teatr Montownia z Warszawy).

Jak dla mnie największa radość to wyróżnienie dla Natalii Kality za rolę w przedstawieniu "Versus. W gęstwinie miast" Teatru Nowego z Krakowa - absolutnie cudowna dziewczyna!

W plenerze moim zdaniem dużo lepszy "Titanic" w wykonaniu Theater Titanick. Poza tym kolejny raz okazało się, że teatr nie jest dla wszystkich. Pełno zlazło się buractwa, dla którego ważniejsze były rozmowy (zwłaszcza telefoniczne), browar i jaranie szlugów. Swoją drogą teraz nie mówi się o spektaklu czy przedstawieniu, a o iwencie. Starzeję się, a na 45. Kontrapunkcie będę jeszcze starszy...
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 27 kwie 2009, o 09:30

Nasuwa mi się cytat z Testosteronu: [...]Evenet, event! Gó..o nie event! [...] :)
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 27 kwie 2009, o 09:35

Torney pisze:Poza tym kolejny raz okazało się, że teatr nie jest dla wszystkich. Pełno zlazło się buractwa, dla którego ważniejsze były rozmowy (zwłaszcza telefoniczne), browar i jaranie szlugów.
Zdziwiłbyś się jak bardzo mocno to "buractwo" jest zawodowo związane z teatrem. Co czyni fakt takiego zachowania na takiej imprezie przez takie osoby jeszcze bardziej przykrym. I tak niestety od kilku lat...
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
juna
Posty: 335
Rejestracja: 9 maja 2006, o 16:18

Postautor: juna » 28 kwie 2009, o 16:21

Torney pisze:
Jak dla mnie największa radość to wyróżnienie dla Natalii Kality za rolę w przedstawieniu "Versus. W gęstwinie miast" Teatru Nowego z Krakowa - absolutnie cudowna dziewczyna!
może jeszcze dziewczyna powróci wraz z "Zatopioną katedrą", spektaklem dyplomowym. ale pewnie wiesz, że za rolę Pani Tarczyckiej otrzymała II nagrodę, przyznaną przez jury Łódzkiego Festiwalu Szkół Teatralnych (niedawno, w drugiej połowie kwietnia).

a co do buractwa - to pamiętaj, że to fanatycy ognia. klątwę na nich rzuć ;)
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Re: Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT

Postautor: kgirl » 13 lut 2010, o 21:41

W tym roku szczególnie bo rocznicowo: Kontrapunkt po raz 45-ty.
http://www.kultura.stetinum.pl/pl/wiado ... lat/page/1
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Re: Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT

Postautor: kgirl » 21 kwie 2010, o 09:57

Jakieś wrażenia :) ?
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT

Postautor: Torney » 26 kwie 2010, o 22:26

Główna nagroda jury dla "Dritte Generation" (Schaubühne am Lehniner Platz, Berlin/Teatr Narodowy Habima, Tel Awiw).

Grand Prix, czyli Wielka Nagroda Publiczności, dla przedstawienia "Lipiec" (Teatr na Woli, Warszawa).

I co? "Lipiec" to jedyne przedstawienie grane w Szczecinie, którego nie widziałem, a na karnet A nie załapałem się :(.

Moja prywatna "nagroda" w tym roku dla Marty Ścisłowicz z Teatru Polskiego w Bydgoszczy za rolę w spektaklu "V (F) ICD-10. Transformacje" ;).

Wszystkim, którzy na Kontrapunkt nie wybrali się, polecam przedstawienie, które można jeszcze obejrzeć na miejscu: "Kubuś i jego pan. Hołd w trzech aktach dla Denisa Diderota" (Teatr Lalek Pleciuga).
Torney pisze:Starzeję się, a na 45. Kontrapunkcie będę jeszcze starszy...
Miałem rację :mrgreen:
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron