Chamstwu w życiu ...

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Chamstwu w życiu ...

Postautor: Jezu » 11 lis 2008, o 16:59

Założyłem ten wątek bo nie wytrzymałem nerwowo a nikt tego chyba publicznie jeszcze nie poruszał.

Mówiąc krótko martwią mnie i nie tylko akty wandalizmu z jakimi mamy do czynienia na co dzień w naszym mieście.

Posłużę się tu jedynie wyrazistym przykładem naszych fontann. Otóż może nie wszyscy to zauważyli ale te cudeńka naszego mista popadają w ruinę w dużej mierze za sprawą aktów durnego wandalizmu. Szczególnie widać to na przykładzie fontanny przy Wałach Chrobrego gdzie po ok. 2 miesiącach zginęło ozdobne oświelenie będące celem trzody chlewnej rzucającej w światła kostką brukową. Nie chce mi się tego tematu dalej rozwijać bo każdy z pewnością wie o co chodzi. Każdy z Was z pewnościa może przytoczyć mnóstwo podobnych przykładów.

W związku z powyższym przyszedł mi do głowy taki oto pomysł. Należy uchwalić przepis, na mocy którego przyłapanego wandala należy obciążyć 10 krotną wartością dokonanych zniszczeń a sprawa winna być orzekana w trybie przyspieszonym żeby nie przeciążać sądów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście stosowanie procedury analogicznej jak przy zdzieraniu z ludzi opłaty za brak biletu parkingowego. Na mocy jakichś niezwykłych przepisów odbywa się to bez żadnego sądu i udowadniania winy dekretem prezydenckim za pośrednictwem Urzędu Skarbowego. Metoda tania i skuteczna. Stosując powyższy mechanizm potencjalny wandal przerodziłby się w sponsora dobrodzieja finansującego remonty a i Straż Miejska nie szwendałaby się po próżnicy.

Co Szanowne Grono NATO?

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 11 lis 2008, o 17:13

Ja to bym nawet ręcę obcinała - chociaż chemicznie ;-).
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 11 lis 2008, o 17:19

W uzupełnieniu dodam jeszcze, że socjologicznie mamy do czynienia z dziwną znieczulicą. Otóż w większości przypadków ludzie widząc takie akty wandalizmu udają, że tego nie widzą i "chowają głowy w piasek". Zauważyłem również, że do najodważniejszych osób, które mają odwagę przeciwstawić się temu (i nie tylko) chamstwu są panie w podeszłym wieku. Czy do prawdy nikt inny nie ma więcej odwagi żeby temu zjawisku się przeciwstawić?

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 11 lis 2008, o 17:41

Pomysł dobry tylko... jak myślisz czy ktoś zaryzykuje zwrócenie uwagi jakimś wandalom? Jedynym sposobem w takich wypadkach jest zadzwonienie na policję.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 11 lis 2008, o 17:52

Iwonka pisze:Pomysł dobry tylko... jak myślisz czy ktoś zaryzykuje zwrócenie uwagi jakimś wandalom? Jedynym sposobem w takich wypadkach jest zadzwonienie na policję.
Metoda jest dowolna. Ważne żeby skutek był odpowiedni. Przy zastosowaniu proponowanych przepisów łapanie takich delikwentów może być niezwykle dochodowe, nawet bardziej niż łapanie kierowców na radar.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 11 lis 2008, o 17:53

Iwonka pisze:Pomysł dobry tylko... jak myślisz czy ktoś zaryzykuje zwrócenie uwagi jakimś wandalom? Jedynym sposobem w takich wypadkach jest zadzwonienie na policję.
Stawiam na ROBOCOPA.
Policja ma dosyć zajęć papierkowych i nie ma czasu na zajmowanie się wandalami. Wiecie ile papieru trzeba zapisać przy złapaniu jednego wandala na gorącym uczynku? Kiedyś pewne formacje najpierw waliły pałą przez plecy a później się pytali o co chodzi i jakoś mniej było wandali. (ale podobno jest to niezgodne z obecnymi trendami państwa demokratycznego)
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 11 lis 2008, o 17:59

Widząc jakie możliwości są w ściganiu takich osób jestem pełna obaw co do skuteczności.
W TV oglądałam ostatnio o zrzucaniu kamieni z wiaduktów na jadące w dole samochody. Nawet takich przestępców nie można znaleźć.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 11 lis 2008, o 18:03

Piotrek pisze: ...
Policja ma dosyć zajęć papierkowych i nie ma czasu na zajmowanie się wandalami. Wiecie ile papieru trzeba zapisać przy złapaniu jednego wandala na gorącym uczynku?
...
A co nas to qrde obchodzi? To ich wewnętrzna sprawa. Są od pilnowania porządku i za to biorą pieniądze? To niech to robią. Jest jeszcze taki dziwny twór jak Straż Miejska.
Żeby był porządek każdy musi robić swoje a nie wymyślać trudności czy usprawiedliwiać swoją niekompetencję.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 11 lis 2008, o 18:19

Jezu pisze: taki dziwny twór jak Straż Miejska.
Nawet bardzo dziwny :D
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 11 lis 2008, o 22:23

Gdyby nie to ze Piter rozbawił mnie ROBOCOPEM (oglądałem ostatnio znowu) to rzuciłbym cos o regulaminie :) A tak na razie nie bede niczym rzucał
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 11 lis 2008, o 22:31

Busol pisze:Gdyby nie to ze Piter rozbawił mnie ROBOCOPEM (oglądałem ostatnio znowu) to rzuciłbym cos o regulaminie :) A tak na razie nie bede niczym rzucał
Za komuny wszyscy byliby szczęśliwi gdybyś rzucił mięsem.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Ostatnio zmieniony 12 lis 2008, o 20:04 przez Jezu, łącznie zmieniany 1 raz.
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 12 lis 2008, o 00:25

Busol pisze:Gdyby nie to ze Piter rozbawił mnie ROBOCOPEM (oglądałem ostatnio znowu) to rzuciłbym cos o regulaminie :) A tak na razie nie bede niczym rzucał
Nie mów, że będziesz czymś rzucał, bo jeszcze pomyśląże te kamienie w lampy to Twoja sprawka :wink:
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 12 lis 2008, o 18:40

Piotrek pisze:
Jezu pisze: taki dziwny twór jak Straż Miejska.
Nawet bardzo dziwny :D
Tak, tak... osobnikow w mundurach ciezko jest uswiadczyc.. za to jak postawisz samochod w niedozwolonym miejscu to natychmiast sie zjawiaja i zza krzaka wlepiaja mandaty. Najchetniej te z wyzszej polki bo przeciez z tego zyja. Szkoda slow... Zapomnijcie o tym by Straz Miejska scigala "kamieniarzy".
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 12 lis 2008, o 19:24

No dobra - rzucam....
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 12 lis 2008, o 20:12

Piotrek pisze:Kiedyś pewne formacje najpierw waliły pałą przez plecy a później się pytali o co chodzi i jakoś mniej było wandali. (ale podobno jest to niezgodne z obecnymi trendami państwa demokratycznego)
Zgodne z obecnymi trendami państwa demokratycznego jest "róbta co chceta". Więc nie ma się czemu dziwic. O małej szkodliwości społecznej czynu nawet nie wspominam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

cron