Stratują Jasne Błonia?

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
MilaRS
Posty: 261
Rejestracja: 27 maja 2008, o 08:53
Lokalizacja: Klęskowo / Hökendorf
Kontakt:

Postautor: MilaRS » 18 lis 2008, o 22:58

Panem et circenses...
Tyle, że chleb raczej czerstwy. Oby po igrzyskach nie było niesmaku...

:?
http://www.prawobrzeze.eu
http://kastamajowe.xt.pl
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 19 lis 2008, o 07:57

Pożyjemy, zobaczymy a życie zwykle przerasta nasze najśmielsze oczekiwania.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
docent
Posty: 21
Rejestracja: 26 mar 2008, o 22:12

Postautor: docent » 19 lis 2008, o 09:22

Nikt nie poruszył jeszcze jednego istotnego aspektu : Osobiście nie jestem przeczulony, ale wielu ludzi mogą urazić koniki skaczące wokół stojącego tam pomnika ...
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 19 lis 2008, o 16:45

wraga pisze:I już po sprawie ?
Czyli tak
- od kwietnia 2009 - oszpecone - ogrodzone,
- wrzesień 2009 - jeden dzień chwały ,
- kwiecień 2010 - Błonia wracają do reprezentacyjnego wyglądu,
.....
- od kwietnia 2011 - powtórka z rozrywki?

Dużo lepszą promocją było TSR - a i tak efekt na razie żaden..

przy okazji:

Święty Piotr ogłasza przetarg na budowę bramy do raju.
Do przetargu zgłasza się Turek, Niemiec i Polak.
Piotr pyta Turka ile ta brama u niego miała by kosztować.
Turek mówi:
-No jakieś 200 tys.-A skąd takie koszta?
-100 tys materiał plus robocizna a 100 tys to mój zarobek.
Piotr pyta Niemca o koszt.
Niemiec mówi:
500 tys.
-A czemu tyle -pyta Święty Piotr.
Na to Niemiec:
200 tys dobry materiał, 200 tys solidna niemiecka robota i 100 tys. mojego zarobku.
To samo pytanie zadaje Polakowi.
U Polaka brama ma kosztować 1 milion
-Czemu tak drogo-pyta Swifty Piotr.
Na to Polak:
400 tys dla ciebie, 400 tys. dla mnie, a Turek za 200 tys. bramę zrobi.
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 19 lis 2008, o 16:51

Wymyslamy sobie problemy. Całe szczęście że pielgrzymka nie była na Wałach Chrobrego, bo wtedy żadnych imprez typu Dni Morza, Zlotu Żaglowców nie moznaby organizować w tamtym miejscu. Nie róbmy świętych miejsc, od tego są świątynie. Jestem przekonany że że taka impreza nie zaszkodzi temu miejscu.
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 19 lis 2008, o 16:59

Proponuję jeszcze motocyklowe wyścigi na terenie Różanki. To dopiero będzie super promocja Szczecina.
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 19 lis 2008, o 17:12

RychO pisze:Proponuję jeszcze motocyklowe wyścigi na terenie Różanki. To dopiero będzie super promocja Szczecina.
Na wyścigi motocyklowe, a właściwie motokrosowe, to mieliśmy super mijesce. Nasz tor motokrosowy przy Alei Wojska Polskiego był jednym z trudniejszych techncznie w Europie... i co po prostestach mieszkańców, którzy zresztą wiedząc że tor tam istnieje "od zawsze" (dzięki temu z resztą grunt był tam tańszy) został zamknięty. A na Różance to często widuje tor rowerowy, bo rzadko komu chce się rower prowadzić (nie mówiąc juz o zostawianiu przed bramą), więc stateczne panie i panowie ze swoimi pociechami pedałują wśród alejek z różami.
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 19 lis 2008, o 17:23

Yossarian pisze: Na wyścigi motocyklowe, a właściwie motokrosowe, to mieliśmy super miejsce. Nasz tor motokrosowy przy Alei Wojska Polskiego był jednym z trudniejszych technicznie w Europie...
Tu się zgadzam w całej rozciągłości. Dużej rangi zawody się tam odbywały...
Ale... to pomysł na nowy wątek. 8)
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 19 lis 2008, o 21:30

Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 20 lis 2008, o 19:11

Bardzo rozsądny ten głos... z Kuriera
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 20 lis 2008, o 22:43

RychO pisze: - od kwietnia 2009 - oszpecone - ogrodzone,
Dochodzą do mnie informacje, nazwijmy to, od jednej ze stron mocno zainteresowanych tą sprawą i nigdy nie było mowy o tak długim okresie przygotowywania podłoża. Jednym słowem, trzeba z dużym dystansem odbierać informacje podawane nam przez media - niestety. Teraz to ja już sam nie wiem co sądzić o całej sprawie bo tak naprawdę to nie znamy faktów, a opieramy się jedynie na doniesieniach prasowych (nieobiektywnych).
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Postautor: maciozw » 21 lis 2008, o 03:11

Lazi pisze: Dochodzą do mnie informacje, nazwijmy to, od jednej ze stron mocno zainteresowanych tą sprawą i nigdy nie było mowy o tak długim okresie przygotowywania podłoża. Jednym słowem, trzeba z dużym dystansem odbierać informacje podawane nam przez media - niestety. Teraz to ja już sam nie wiem co sądzić o całej sprawie bo tak naprawdę to nie znamy faktów, a opieramy się jedynie na doniesieniach prasowych (nieobiektywnych).
I to bardzo głos rozsądny jest. Bicie w dzwony tak na wszelki wypadek, to nasza specjalność. Przykład.. - proszę Prześledźcie cały wątek.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 21 lis 2008, o 17:21

Raz jeden... Przeżyjemy, potem wnioski wyciągniemy. Jednorazówka nie przyczyni się do promocji Szczecina - ot newsik na jeden dzień, a Błonia mimo rymu do konia? Szkoda zamieniać na cykliczne miejsce takich imprez.
Może jeszcze narciarskie biegi zjazdowe na Wałach? Wyścigi ślizgaczy na Głębokim? Międzynarodowe zawody w gaszeniu Lasu Arkońskiego?
Zawracanie Odry kijem...
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 21 lis 2008, o 21:25

Generalnie to widzę rzeczywiście lepiej przenieść takie imprezy do Wrocławia, Dni Morza do Gdańska, koncerty do Warszawy, targi do Poznania, centra handlowe do Bydgoszczy. Niech tam tratują zieleń, rozjeżdżają żaglowcami wodę, kłębią się tłumy i wydają swoje pieniądze. My tu woli mieć ciszę i spokój. :evil:
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 21 lis 2008, o 21:35

Yossarian pisze:Generalnie to widzę rzeczywiście lepiej przenieść takie imprezy do ... . My tu woli mieć ciszę i spokój. :evil:
A później narzekamy, że w Szczecinie nic sie nie dzieje. Nie ma żadnych imprez i jeśli chcemy coś zobaczyć to musimy jeździć do ...
Przy organizacji TSR też były obiekcje że rozdepczą, nie pomieszczą się, będzie plama nie damy rady - wyszło bardzo fajnie i (prawie) profesjonalnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron