Strona 1 z 1

Jagiellońska 61

: 18 maja 2007, o 23:08
autor: AniaH
Mam problem, czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i powiedział co jest na isane na budynku przy ul. Jagiellońskiej 61? Obecnie mieści się tam Przedszkole nr 37, a dawniej był to zakład dla ociemniałych chłopców. Bardzo byłabym wdzięczna za pomoc, z góry dziękuję :) napis ten możecie zobaczyć na zdjęciu które dołączyłam.

: 18 maja 2007, o 23:20
autor: Aygon
Słabe foto, ale na końcu jest chyba STETTIN.

: 19 maja 2007, o 01:14
autor: Bartosz
Provinzial[-]Blindenanstalten.

: 19 maja 2007, o 01:56
autor: Lazi
Blind to z angielska wiedziałem co znaczy, a reszta ze słowniczka niem-pol :D. I jestem mądry ;-). Czyli nasi zachowali charakter budynku. I tak się zastanawiam co powodowało, że w jednych instytucjach mamy to co zapoczątkowali nasi poprzednicy (np. Urząd Miejski), a w innych profil działalności został zmieniony. Może w zakładzie tym ostały się po wojnie jakieś sprzęty ułatwiające życie podopiecznym :roll:

: 19 maja 2007, o 03:33
autor: elaf
niestety zbyt niewyraznie toto.

: 19 maja 2007, o 12:12
autor: AniaH
Większego zdjęcia niestety nie mogłam tu zamieścić. W przedszkolu byłam to nic kompletnie nie wiedzą o tym co się w ogołe tam wcześniej mieściło. A ja po prostu dostałam polecenia od nauczysiela aby zrobić projekt o tym napisie na strone www.historia.szczecin.pl którą prowadzi m.in. moja klasa.

: 19 maja 2007, o 12:23
autor: Bachinstitut
W galerii jest trochę fotografii:
Stettin vor 1945 (Von Bachinstitut Stettin) > Stadtteile und Vororte > Torney > Provinzial-Blindenanstalt, Turnerstraße 58-61
A ten nauczyciel to pozwolił Ci w ogóle wchodzić na sedine.pl? :wink:

: 19 maja 2007, o 14:42
autor: elaf
Mimowolnie sie rozesmialam, Bachu musze Ciebie spotkac :D

: 19 maja 2007, o 14:59
autor: Busol
AniaH pisze:Większego zdjęcia niestety nie mogłam tu zamieścić. W przedszkolu byłam to nic kompletnie nie wiedzą o tym co się w ogołe tam wcześniej mieściło. A ja po prostu dostałam polecenia od nauczysiela aby zrobić projekt o tym napisie na strone www.historia.szczecin.pl którą prowadzi m.in. moja klasa.
Chyba ze 2 latata temu spotkalismy sie z D. Okoniem celem nawiązania współpracy.
Pogadalim ustalilim mieli naspisac i....

cisza mimo zapytan mailowych co slychac - szkoda :(

: 19 maja 2007, o 15:59
autor: Bachinstitut
Busol pisze:Chyba ze 2 latata temu spotkalismy sie z D. Okoniem celem nawiązania współpracy. Pogadalim ustalilim mieli naspisac i....
cisza mimo zapytan mailowych co slychac - szkoda :(
No właśnie, tak czuję, że może sedina.pl została obłożona przez pełne grozy i majestatu grono dawnej Torneyer-Mädchenschule jakowymś embargiem! Wtedy na podstawie naszego skromniutkiego portalu nie wolno będzie zrobić projektu o tym napisie. Może ewentualnie tylko o niektórych literkach tego napisu, np. o samych samogłoskach.
Mimo to jesteśmy gotowi do pomocy, jeśli moglibyśmy mieć ten zaszczyt pomóc zacnemu i przesławnemu portalowi www.historia.szczecin.pl i ewentualnie móc później ogrzać się nieco w jego sławie.
elaf pisze:Mimowolnie sie rozesmialam, Bachu musze Ciebie spotkac :D
Witaj w klubie. Ja też się zazwyczaj roześmiewywowuję, jak go spotykam. Przekażę mu pozdrowienia.

: 19 maja 2007, o 16:32
autor: kgirl
Bachinstitut pisze: No właśnie, tak czuję, że może sedina.pl została obłożona przez pełne grozy i majestatu grono dawnej Torneyer-Mädchenschule jakowymś embargiem!
:lol:

: 12 lip 2007, o 09:02
autor: Torney
Bachinstitut pisze:No właśnie, tak czuję, że może sedina.pl została obłożona przez pełne grozy i majestatu grono dawnej Torneyer-Mädchenschule jakowymś embargiem!
--> KLIK.