Jagiellońska 61

Pozostałości po niemieckich szyldach, napisach które chcielibyśmy ocalić przynajmniej na zdjęciach.
AniaH
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2007, o 22:54

Jagiellońska 61

Postautor: AniaH » 18 maja 2007, o 23:08

Mam problem, czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i powiedział co jest na isane na budynku przy ul. Jagiellońskiej 61? Obecnie mieści się tam Przedszkole nr 37, a dawniej był to zakład dla ociemniałych chłopców. Bardzo byłabym wdzięczna za pomoc, z góry dziękuję :) napis ten możecie zobaczyć na zdjęciu które dołączyłam.
Załączniki
zdjęcie napisu na  budynku przy ul. Jagiellońskiej 61
zdjęcie napisu na budynku przy ul. Jagiellońskiej 61
DSC03152.jpg (7.02 KiB) Przejrzano 14719 razy
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 18 maja 2007, o 23:20

Słabe foto, ale na końcu jest chyba STETTIN.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 19 maja 2007, o 01:14

Provinzial[-]Blindenanstalten.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 19 maja 2007, o 01:56

Blind to z angielska wiedziałem co znaczy, a reszta ze słowniczka niem-pol :D. I jestem mądry ;-). Czyli nasi zachowali charakter budynku. I tak się zastanawiam co powodowało, że w jednych instytucjach mamy to co zapoczątkowali nasi poprzednicy (np. Urząd Miejski), a w innych profil działalności został zmieniony. Może w zakładzie tym ostały się po wojnie jakieś sprzęty ułatwiające życie podopiecznym :roll:
Awatar użytkownika
elaf
Posty: 450
Rejestracja: 31 mar 2006, o 23:19
Lokalizacja: Hohenzollernstrasse

Postautor: elaf » 19 maja 2007, o 03:33

niestety zbyt niewyraznie toto.
AniaH
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2007, o 22:54

Postautor: AniaH » 19 maja 2007, o 12:12

Większego zdjęcia niestety nie mogłam tu zamieścić. W przedszkolu byłam to nic kompletnie nie wiedzą o tym co się w ogołe tam wcześniej mieściło. A ja po prostu dostałam polecenia od nauczysiela aby zrobić projekt o tym napisie na strone www.historia.szczecin.pl którą prowadzi m.in. moja klasa.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 19 maja 2007, o 12:23

W galerii jest trochę fotografii:
Stettin vor 1945 (Von Bachinstitut Stettin) > Stadtteile und Vororte > Torney > Provinzial-Blindenanstalt, Turnerstraße 58-61
A ten nauczyciel to pozwolił Ci w ogóle wchodzić na sedine.pl? :wink:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
elaf
Posty: 450
Rejestracja: 31 mar 2006, o 23:19
Lokalizacja: Hohenzollernstrasse

Postautor: elaf » 19 maja 2007, o 14:42

Mimowolnie sie rozesmialam, Bachu musze Ciebie spotkac :D
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 19 maja 2007, o 14:59

AniaH pisze:Większego zdjęcia niestety nie mogłam tu zamieścić. W przedszkolu byłam to nic kompletnie nie wiedzą o tym co się w ogołe tam wcześniej mieściło. A ja po prostu dostałam polecenia od nauczysiela aby zrobić projekt o tym napisie na strone www.historia.szczecin.pl którą prowadzi m.in. moja klasa.
Chyba ze 2 latata temu spotkalismy sie z D. Okoniem celem nawiązania współpracy.
Pogadalim ustalilim mieli naspisac i....

cisza mimo zapytan mailowych co slychac - szkoda :(
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 19 maja 2007, o 15:59

Busol pisze:Chyba ze 2 latata temu spotkalismy sie z D. Okoniem celem nawiązania współpracy. Pogadalim ustalilim mieli naspisac i....
cisza mimo zapytan mailowych co slychac - szkoda :(
No właśnie, tak czuję, że może sedina.pl została obłożona przez pełne grozy i majestatu grono dawnej Torneyer-Mädchenschule jakowymś embargiem! Wtedy na podstawie naszego skromniutkiego portalu nie wolno będzie zrobić projektu o tym napisie. Może ewentualnie tylko o niektórych literkach tego napisu, np. o samych samogłoskach.
Mimo to jesteśmy gotowi do pomocy, jeśli moglibyśmy mieć ten zaszczyt pomóc zacnemu i przesławnemu portalowi www.historia.szczecin.pl i ewentualnie móc później ogrzać się nieco w jego sławie.
elaf pisze:Mimowolnie sie rozesmialam, Bachu musze Ciebie spotkac :D
Witaj w klubie. Ja też się zazwyczaj roześmiewywowuję, jak go spotykam. Przekażę mu pozdrowienia.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 19 maja 2007, o 16:32

Bachinstitut pisze: No właśnie, tak czuję, że może sedina.pl została obłożona przez pełne grozy i majestatu grono dawnej Torneyer-Mädchenschule jakowymś embargiem!
:lol:
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 12 lip 2007, o 09:02

Bachinstitut pisze:No właśnie, tak czuję, że może sedina.pl została obłożona przez pełne grozy i majestatu grono dawnej Torneyer-Mädchenschule jakowymś embargiem!
--> KLIK.
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron