Czy to napis niemiecki?

Pozostałości po niemieckich szyldach, napisach które chcielibyśmy ocalić przynajmniej na zdjęciach.
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 4 lis 2006, o 14:48

Bachinstitut pisze: Ok., dobrowolnie poddam się karze: wezmę udział w konkursie „Pamiętać Stettin”.
1/ Za karę mogę podesłać materiały propagandowe.
2/ Dopuszczę Twój osobisty udział w Konkursie (= "poza konkursem" - precedens był), pod warunkiem jednak, że będziesz używał właściwych w dzisiejszym Szczecinie nazw polskojęzycznych, a nie tych "nie do wymówienia" :P .
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 4 lis 2006, o 22:38

woti pisze:1/ Za karę mogę podesłać materiały propagandowe. .
Aż tak nie nabroiłem.
woti pisze:2/ Dopuszczę Twój osobisty udział w Konkursie (= "poza konkursem" - precedens był), pod warunkiem jednak, że będziesz używał właściwych w dzisiejszym Szczecinie nazw polskojęzycznych, a nie tych "nie do wymówienia" :P .
:cry:
NIE-DO-CZE-KA-NIE :lol:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 5 lis 2006, o 20:18

Zaraz, zaraz - to jak nazywa się to strarosłowiańskie miasto z Aleją Lipową - Belina?
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 5 lis 2006, o 22:13

woti pisze:Zaraz, zaraz - to jak nazywa się to strarosłowiańskie miasto z Aleją Lipową - Belina?
Litzmannstadt, ale tam jest ulica, a nie aleja.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 5 lis 2006, o 22:16

Bartosz pisze:
woti pisze:Zaraz, zaraz - to jak nazywa się to strarosłowiańskie miasto z Aleją Lipową - Belina?
Litzmannstadt, ale tam jest ulica, a nie aleja.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Natalac
Posty: 78
Rejestracja: 25 gru 2005, o 22:27

Postautor: Natalac » 26 sty 2007, o 13:03

Dzięki wichurom, które nawiedziły nasze miasto tynk znowu spadł z kamienicy na ul. Potulickiej. Tym razem odpadł skrawek na prawo od wystającego przedwojennego napisu. Troszkę się zdziwiłam gdyż moim oczom ukazały się chyba czerwone drukowane litery. Nie pamiętam, co tam dokładnie pisało, gdyż widziałam to kilka dni temu, lecz dzisiaj będę przechodzić obok tej kamienicy, to najwyżej poprawię błąd. Chyba pisało tam "SPOŻ". Czyżby jakiś powojenny sklep spożywczy? Co ciekawe ów napis widnieje na szarej ścianie, a nie, jak w przypadku tego przedwojennego na dość jasnej. Najwyraźniej przedwojenny napis został w części otynkowany, na nim powstał czerwony napis, a później cała kamienica została na nowo pomalowana. Ciekawe, co jeszcze się wyłoni spod tynku.
Scio me nihil scire
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 26 sty 2007, o 17:40

Siły przyrody w służbie archeologii :lol:
Awatar użytkownika
Natalac
Posty: 78
Rejestracja: 25 gru 2005, o 22:27

Postautor: Natalac » 26 sty 2007, o 19:03

Jutro podobno znowu będzie wiać, więc może znowu coś zostanie odkryte? :D
Scio me nihil scire

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości