Pomoc w identyfikacji dokumentów

Pozostałości po niemieckich szyldach, napisach które chcielibyśmy ocalić przynajmniej na zdjęciach.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Pomoc w identyfikacji dokumentów

Postautor: Aygon » 8 sty 2006, o 21:31

Na prośbę kolegi wrzucam znalezione przez niego dokumenty. Może ktoś napisać co to dokładnie jest. Bo ja się domyślam że dotyczy to chodowli bydła. Jakiś targ, kwity zakupów. Wiem że Otto zajmował się bydłem przy Am Dunzig 3.
Załączniki
dok_koniu_0.jpg
dok_koniu1.jpg
doc_koniu_2.jpg
dok_koniu_3.jpg
dok_koniu_5.jpg
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 8 sty 2006, o 22:21

Chodzi o sprzedaż cielaków i nieco starszego (ale młodego) bydła hodowlanego. Na górze jest wydrukowana nazwa pośrednika sprzedaży, wpisywano nazwisko kupującego i sprzedawcy, cenę w RM za 50 kg i wagę w kg. Jednym z kupujących był Schwahn.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 8 sty 2006, o 22:35

Podziękowania dla ekspertsshen :D
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 8 sty 2006, o 22:51

Właściwie nazwisko Schwahn jest na 3 dokumentach. Na dwóch dokumentach (0, 3) pojawia się nazwa miejsca, w którym odbywała się sprzedaż: Landwirtschaftliche Viehverkaufsstelle des Pommerschen Viehverwertungs-Verbandes eine G.m.b.H.
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości