Napisy niemieckie

Pozostałości po niemieckich szyldach, napisach które chcielibyśmy ocalić przynajmniej na zdjęciach.
Awatar użytkownika
robson52
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2004, o 09:46

Napisy niemieckie

Postautor: robson52 » 3 paź 2004, o 16:45

Znalazłem napisy na budunku w okolicy więzienia róg ul. Kaszubskiej a ul. Stoisława.
owca
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2005, o 00:44
Lokalizacja: stettin-boelckestr.

Re: Napisy niemieckie

Postautor: owca » 7 paź 2005, o 01:54

a jak ktos chce zobaczyc,polecam,na ul.siemiradzkiego na budynku gimnazjum(dawna SP 32)jest tez napis w gotyku.tam przed wojna miescil sie dom starcow.wiem bo moja ciotka mieszka za szkola i rozmawiala kiedys z niemka ktora mieszkala w tej szkole. (przyjechala powspominac):twisted:
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: MariuszSamek » 7 paź 2005, o 09:09

W sedinowej galerii jest cały album poświęcony temu zagadnieniu.
Zobaczcie, może juz tam są ?
Jeśli nie, to można by dorzucic.
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Re: Napisy niemieckie

Postautor: Sławek » 7 paź 2005, o 12:47

owca pisze:a jak ktos chce zobaczyc,polecam,na ul.siemiradzkiego na budynku gimnazjum(dawna SP 32)jest tez napis w gotyku.tam przed wojna miescil sie dom starcow.wiem bo moja ciotka mieszka za szkola i rozmawiala kiedys z niemka ktora mieszkala w tej szkole. (przyjechala powspominac):twisted:
Oto on:
Załączniki
DSCN0359.JPG
Erich-Falkenwaldergesellschaft
-------------------------------------
GG 1424935
Murdock

Postautor: Murdock » 2 lis 2005, o 15:45

mało się dzieje w kwestii napisów. osobiście znam kilka miejsc na lewobrzeżu, gdzie są napisy i jeszcze nie wiem, czy są one już uwiecznione. Natknąłem się też na 2 napisy w Wielgowie i Sławocieszu (!). W zeszłym miesiącu jak robiłem sesję w Podjuchach pożyczonym aparatem znalazłem jeden duży napis. Trochę ciężko go rozszyfrować. Jego lokalizacja jest łatwa do znalezienia, aczkolwiek sam napis aż tak od razu nie rzuca się w oczy, ja go praktycznie zauważyłem dopiero jak podszedłem do tego domu. Jest to początek ulicy prowadzącej pod górkę do hotelu Panorama, chyba ul. Marmurowa ? Dla zainteresowanych (bądź do galerii) mogę przesłać zdjęcie w max rozdzielczości. Warto by było też rozszyfrować ten napis i zrobić lepsze ujęcia :)
Załączniki
PA040043.jpg

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

cron