gdzie znale¼æ w Szczecinie GRYFY ?

Pozostałości po niemieckich szyldach, napisach które chcielibyśmy ocalić przynajmniej na zdjęciach.
Awatar użytkownika
GRYF
Posty: 338
Rejestracja: 26 cze 2004, o 19:47

Postautor: GRYF » 18 wrz 2004, o 10:01

Busol pisze:
GRYF pisze:Dzieki za to:-) . Jutro sprawdzę. Tylko czy w UM mozna "bezkarnie" robic foty????
Póki cię nie zobaczą, to tak :-)

A potem nie wiem....
byłem , zobaczyłem , pstryknąłem i nikt mnie nie gonił ani głowy w żaden inny sposób nie zawracał :-) Ale nie wiem czy to jest norma , czy znieczulica ludzi , czy też fart że nie było zadnych strażników. W każdym razie gryf pojawi się jeszcze dzis w galerii
wanda
Posty: 31
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:16
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: wanda » 30 wrz 2004, o 20:02

Dzisiaj pojawił się nowy gryf :) na stadionie Pogonii odsłonięto tablice pamięci Krygiera. Foto można obejżeć na stronach GW http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,2315941.html
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 1 paź 2004, o 22:01


W Urzędzie Miasta jest jeszcze jeden Gryf, ale tego będzie bardzo trudno pstryknąć (chyba, że ktoś dysponuje sprzętem Jamesa Bonda) - znajduje się w sali Biura Obsługi http://www.szczecin.pl/boi/
wanda
Posty: 31
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:16
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: wanda » 2 paź 2004, o 16:20

Myślę, że (tak jak w przypadku gryfa na poczcie na Dworcowej) wystarczy pujść tam i powiedźieć że jest galeria gryfów i chcemy zobić fotke i powinni się zgodzić. Ja chyba się wybiorę na tą poczte w przerwie między wykładami i zobacze co da się zrobić
Awatar użytkownika
Grooha
Posty: 11
Rejestracja: 2 paź 2004, o 18:29
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Grooha » 4 paź 2004, o 01:33

witam. wjeżdżajac na Trase Zamkowa od ul.Gdańskiej na budynku (jeśli się nie myle ) zarządu portu widac coś jakby pozostałość po Gryfie. Trudno mi to teraz opisać dokładnie.Znajduje się na wysokim budynku (tym z prawej strony ) na samej górze. Jak będę miał czas to podjadę i zrobie parę zdjęć. Pozdrawiam Grooha.
wanda
Posty: 31
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:16
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: wanda » 20 paź 2004, o 16:15

Na ulicy Unisławy 26 na budynku Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP są dwa (takie same) gryfy
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 20 paź 2004, o 17:06

Grooha pisze:witam. wjeżdżajac na Trase Zamkowa od ul.Gdańskiej na budynku (jeśli się nie myle ) zarządu portu widac coś jakby pozostałość po Gryfie. Trudno mi to teraz opisać dokładnie.Znajduje się na wysokim budynku (tym z prawej strony ) na samej górze. Jak będę miał czas to podjadę i zrobie parę zdjęć. Pozdrawiam Grooha.
Chodzi o ten budynek na prawo od wieży straży pożarnej patrząc z Trasy zamkowej jadąc w stronę Zamku.

Bachinstitut ! Masz moze jakieś zdjeca straży zrobione z tej strony ? Wtedy zobaczymy czy to stary gryf czy bardzo stary....
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 20 paź 2004, o 18:02

Busol pisze:
Chodzi o ten budynek na prawo od wieży straży pożarnej patrząc z Trasy zamkowej jadąc w stronę Zamku.
Litości!!!
Wieża, na prawo, trasa zamkowa, jechać, strona zamku, patrzeć... Bus, za dużo nut!
LITOŚCI!!!
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 20 paź 2004, o 18:24

Bachinstitut pisze: Litości!!!
Wieża, na prawo, trasa zamkowa, jechać, strona zamku, patrzeć... Bus, za dużo nut!
LITOŚCI!!!
Mimo że wiedziałem o który budynek chodzi to po tych tłumaczeniach też mógłbym się zgubić......
Bachu......chodzi o budynek portowej straży pozarnej, poszukiwane jest zdjęcie fasady od strony Regalicy.

Pomogłem??
Ostatnio zmieniony 20 paź 2004, o 21:16 przez Bruce, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 20 paź 2004, o 18:37

Ale ulga. Dzięki, Bruce. Gdyby mi Bus ponownie zaczął tłumaczyć, to na pewno jeszcze dziś wylądowałbym na Bethesdzie na Żelechowej (mimo tego, że nie istnieje).
Mam taką fotę, ale muszę wiedzieć, gdzie konkretnie ta smoko-ptica jest. Prosimy Groohę o zdjęcia. Szkoda, że ta sprawa nie wypłynęła ze dwa tygodnie temu, kiedy przy okazji domniemanego maczania palców Maxa Berga oglądałem projekty wszystkich Fojerwachów. W razie czego zobaczę jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 20 paź 2004, o 19:03

Zajrzyj do galerii gryfów i tam na stronie 10-tej zobacz zdjęcie nr.118.
Zdjecie jeszcze nie jest opisane, bo nikomu nieudało sie tego odgadnąć, chociaż byli blisko.
Tak jak pisałem we wczesniejszym poście poszukujemy przedwojennego zdjecia tego budynku, boj esteśmy ciekawi czy to żeczywiscie jest ślad po Gryfie, czy tylko jakaś plama która akurat przypomina gryfa.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 20 paź 2004, o 19:32

Nie, no aż tak wyraźnego zdjęcia, by było widać, czy to jest Gryf, czy Godzilla, to Bachinstitut nie ma. Ale już przynajmniej wie o co chodzi. Feuerwache II, Breslauerstraße 1, Hauptgebäude, Parnitzseite, prawda?
Jak dobrze pójdzie - będę coś wiedział na ten temat w przyszłym tygodniu. Przy okazji dowiem się, czy koniki od tramwajów istotnie wchodziły sobie na nocleg do piwnicy Hormonu, czy też jednak na strych.
Na razie mam inne zadanie domowe - pytania od tego Twojego kolegi Shiby. A Godzille poczekają.
Awatar użytkownika
GRYF
Posty: 338
Rejestracja: 26 cze 2004, o 19:47

Postautor: GRYF » 20 paź 2004, o 20:48

Bach..... czy ty mnie przypadkiem nie obrażasz przyrównując GRYFY (!!!!!!) do jakiejś tam godzilli????? Proszę o jakieś sprostowanie......
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 20 paź 2004, o 21:05

Oczywiście. Wybacz mi, poniosło mnie. Przepraszam Godzillę.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 20 paź 2004, o 21:35

Uwaga. Gryf mnie strasznie ofuknął za tę Godzillę i oczekuje że przeproszę tę jego smoko-pticę publicznie.
Więc dobrze odwołuję wszystko.
Godzilla jest bee, jest tłusta i ma nieświeży oddech. Na pewno należy do samoobrony, chce odbudowy pomnika wdzięczności i to ona nadepnęła na Stadtheater, a nie Zaremba. Gryfy zaś są piękne, seksowne i mają piękne długie jęzory. Na pewno dobrze smakują - jak ozory renifera.
GRYF, czy dobrze? Teraz już będziesz spał spokojnie, prawda?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron