gdzie znale¼æ w Szczecinie GRYFY ?

Pozostałości po niemieckich szyldach, napisach które chcielibyśmy ocalić przynajmniej na zdjęciach.
Gość

gdzie znale¼æ w Szczecinie GRYFY ?

Postautor: Gość » 20 cze 2004, o 13:37

witam i od razu po pro¶bie....
kolekcjonujê ( w postaci zdjêæ ) wizerunki gryfów (jako symbolu naszego miasta) znajduj±ce siê na (zazwyczaj) starych budynkach . Do wszystkich obecnych zwracam siê z pro¶b± co by mi w miarê w³asnych wiadomo¶ci podrzucili namiary na jakie¶ o których nic nie wiem . za wszelkie propozycje bêdê wdziêczny (ale nie interesuj± mnie kawa³ki np. blachy z namalowanym gryfem, jako rzeczy raczej nie trwa³e) - choæ uprzedzam ¿e znalaz³em ich ju¿ oko³o 70 i nie ³atwo bêdzie mnie zaskoczyæ. Z góry BARDZO dziêkujê i pozdrawiam . osobiste namiary do mnie to zbigniewzawadzki@tlen.pl lub GG 4259380
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 20 cze 2004, o 14:36

Problem w tym, że my nie wiemy o jakich gryfach Ty nie wiesz.... :)
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Gość

Postautor: Gość » 20 cze 2004, o 15:16

dlatego satysfakcjonuj± mnie wszystkie propozycje
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 20 cze 2004, o 15:44

Gryf na ratuszu naprzeciwko wydziału marketingu i zarządzania US na Mickiewicza...
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 20 cze 2004, o 17:30

Na Czerwonym ratuszu, na samej górze po obu stronach budynku
Gość

Postautor: Gość » 20 cze 2004, o 21:17

na czerwonym ratuszu zlokalizowa³em dwa ró¿ne, a to na "ratuszu" to chodzi o ten przy USC ???
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 20 cze 2004, o 21:51

Na Wałach Chrobrego nad wejściem na tasasy.
vojciech
Posty: 16
Rejestracja: 11 maja 2004, o 22:05
Kontakt:

Postautor: vojciech » 20 cze 2004, o 22:18

Gryfy:

http://www.fds.px.pl/galeria.php?type=10

dwa pierwsze zdjęcia oraz:

http://www.fds.px.pl/foto/big/1080067076.jpg
to na budynku przy ul. Unisławy

http://www.fds.px.pl/foto/big/1080066126.jpg
Pogodno - Urząd Stanu Cywilnego.

Tylko zdjęcia tych czterech widziałem.
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 20 cze 2004, o 22:30

Zbigniew....a może stworzył bys galerie Swoich zdjęć Gryfów na sedinie.pl ?
co ty na to?
Gość

Postautor: Gość » 20 cze 2004, o 22:32

te przytoczone przez vojciech juz mam , natomiast czy tobie Bruce chodzi o te znajduj±ce siê na "altanach" stoj±cych po obu stronach? je¶li tak to te¿ je mam , jednak¿e bardzo wam wszystkim dziêkuje za zaanga¿owanie i liczê na dalsz± wspó³pracê. mam te¿ kolejne pytanie : kiedy¶ ( przed wojn±) ( chyba na miêdzyodrzu) sta³a miejska rze¼nia na której to by³ wizerunek gryfa (widzia³em stare zdjêcie) zastanawiam siê czy ten budynek nadal istnieje ( chociarz w±tpiê ) a je¶li tak, to gdzie ??? ( zdjêcie widzia³em kiedy¶ u kolegi na kompie- je¶li je jeszcze ma to postaram siê zdobyæ i podrzuciæ
Gość

Postautor: Gość » 20 cze 2004, o 22:37

co ja na to? nie wiem czy by by³o takie zapotrzebowanie.... poza tym strona informatyczna to mój duuu¿y minus. natomiast je¶li kogo¶ by to interesowa³o to ja bardzo chêtnie ( gdybym otrzyma³ pomoc informatyczn±-bo sam z tym bym sobie nigdy nie poradzi³) . reasumuj±c- jestem otwarty na wszelkie propozycje
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 20 cze 2004, o 22:50

Więc tak, budynek rzeźni nadal istnieje i jutro się tam wybieram, więc obadam i dam znać, nie wiem jak to teraz wyglada, bo podobno ten budynek jest wynajmowany przez różne firmy.
Te Gryfy na wałach to tak chodzi mi o te na "altanach"
A co do galerii, to lada moment ruszy nowa galeria, w której będzie możliwość samoczynnego dodawania zdjęć, ale jeśli miałbys z tym problemy, lub nie miał bys czasu, itp. to możesz fotki podesłać do mnie na maila,a ja się nimi dalej zajme, tylko nie zapomnij dokładnie opisać (co,gdzie i kiedy).
Mysle że taka galeria mogła by wzbudzić zainteresowanie, gdyz przeciez gryf to symbol naszego miasta, a przeciez o nim jest ta strona.
Świadczy o tym chociażby ilość odpowiedzi na Twojego posta pytajacego o te Gryfy.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2004, o 22:52 przez Bruce, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Postautor: Gość » 20 cze 2004, o 22:51

Gość

Postautor: Gość » 20 cze 2004, o 22:52

Anonymous pisze:http://www.fds.px.pl/foto/big/1087600936.jpg

Jeszcze o tym zapomnia³em :)
To jest Al. Wojska Polskiego 113
Gość

Postautor: Gość » 20 cze 2004, o 23:10

tego z al. Wojska Polskiego uda³o mi siê znale¼æ oko³o 2 tyg. temu. :-) Bruce -czy mogê liczyæ na odpowied¼ w sprawie tej rze¼ni na tym forum czy mam jej szukaæ gdzie indziej ( oczywi¶cie po zbadaniu sprawy ) i czy mogê liczyæ na adres tej rze¼ni?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron