Niemieckie nazwy ulic

Pozostałości po niemieckich szyldach, napisach które chcielibyśmy ocalić przynajmniej na zdjęciach.
Marcin78
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2005, o 16:44

Niemieckie nazwy ulic

Postautor: Marcin78 » 24 kwie 2005, o 16:47

Hej!

Mam pytanie czy istnieje jakiś sposób aby sprawdzić jak nazywała się ulica na której mieszkam według niemieckiego nazewnictwa czy istnieje taki plan miasta?
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 24 kwie 2005, o 16:59

pod menu głównym masz dział nazwy, wyierz tylko ulice....
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Niemieckie nazwy ulic

Postautor: Busol » 24 kwie 2005, o 21:06

Marcin78 pisze:Hej!

Mam pytanie czy istnieje jakiś sposób aby sprawdzić jak nazywała się ulica na której mieszkam według niemieckiego nazewnictwa czy istnieje taki plan miasta?
Hej !
Fakt ze najprościej zadać pytanie - bo mopzna uzyskać odpowiedź, ale zachęcałbym do eksploracji portalu...
Coś mi mówi, że

Nazwy ulic możesz naleźć w menu po lewej w bloku nazwy
A plan w galerii w dziale mapy plany...

A jak bedziesz cierpliwy to znajdziesz nawet interaktywne porówania planów przed i po wojnie :-)

Pozdrawiam
Marcin78
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2005, o 16:44

Nazewnictwo niemieckie ulic

Postautor: Marcin78 » 25 kwie 2005, o 17:00

Hej!

Chodzi mi o nazwę obecnej ulicy Walecznych w Szczecinie Zdrojach czyli Finkenwalde. Nie ma tej ulicy w spisie po lewej stronie ponieważ sprawdzalem. Poszukuję też zdjęć tej ulicy z czasów przedowjennych oraz spisu osób zamieszkujących tą ulicę. Oprócz tego chcialbym powiedziec, ze zrobiliście kawal swietniej roboty jesli chodzi o tą stronkę. Szczecin na tych zdjęciach jest taki niesamowity.

Pozdrawiam[/list]
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 25 kwie 2005, o 17:54

Walecznych to były kiedyś 2 ulice - Od ronda do krzyżówki z Sanatoryjną Muhlenstr., dalej Hokendorferstr. (Sanatoryjna, która nie kończyła się tak jak teraz, tylko biegła dalej pod wiaduktem), zdjęcia w galerii:
http://sedina.pl/galeria/index.php?cat=98
Załączniki
walecznych.jpg
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości