instrukcja obs³ugi zsypu na popió³...

Pozostałości po niemieckich szyldach, napisach które chcielibyśmy ocalić przynajmniej na zdjęciach.
Klepak

instrukcja obs³ugi zsypu na popió³...

Postautor: Klepak » 23 mar 2005, o 23:11

Nie wiem, czy kogos to zainteresuje, ale w budynku US przy ulicy Mickiewicza (do niedawna by³a tam filozofia i politologia, teraz wydzia³ nauk przyrodniczych) znajduje siê taki specjalny zsyp, z tego, co sie zorientowa³em, s³u¿±cy do pozbywania sie popio³u itp. No i na przedostatniej kondygnacji (ostanie "normalne" piêtro, wyzej jest juz strych) po podniesieniu klapy od tego zsypu widoczna jest instrukcja obs³ugi - zachowa³a siê w niez³ym stanie, jest ona papierowa i przyklejona do wewnetrznaj strony klapy. Na piêtrze ni¿ej zachowa³ sie natomiast w lepszym stanie specjalny mechanizm s³u¿±cy do obracania tacy z popio³em. Jak kogo¶ to interesuje i chcia³by zobaczyc, to po wej¶ciu do budynku idziemy schodami do góry (coprawda ten zsyp jest na ka¿dym pietrze, ale warte uwagi s± tylko te wyzej po³ozone) i potem skrêcamy w lewo, prawie do koñca korytarza (zachodnia czê¶æ budynku) Jest on po prawej stronie.
Marcin P

instrukcja obs³ugi zsypu

Postautor: Marcin P » 23 mar 2005, o 23:38

Mnie te¿ to interesowa³o, kiedy tam studiowa³em politologiê kilka lat temu. Czy móg³by¶ zrobic zdjêcie? Co¶ czujê, ze po kolejnym remoncie nie bêdzie ju¿ tych zsypów. Ja chêtnie bym to uwieczni³ ale jestem daleko spoza miasta, zreszta mo¿e kiedys uda mi siê, to zrobiê tam zdjêcie. Ciekawe, co tam sypali? Wydawa³o mi siê, ze w obiekcie z pocz±tku XX wieku- a na tyle datujê ten obiekt- by³o ju¿ c.o. W ka¿dym razie tak by³o w szko³ach budowanych w Gorzowie Wielkopolskim oko³o 1900-1904 roku a zatem podobnie powinno byc w Szczecinie. W Gorzowie standardem by³o wtedy ogrzewanie centralne, szatnie, prysznice itd. Wiem, ze podobno na Mickiewicza by³a jak¶ szko³a. Przecie¿ obiekty uzyteczno¶ci publicznej nie mog³y byæ gorsze a Szczecin by³ wiêkszym miastem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 24 mar 2005, o 07:23

Ja gdzieś mam foty tej instrukcji - postaram się dzisiaj wrucić.
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 24 mar 2005, o 09:53

Gambit pisze:Ja gdzieś mam foty tej instrukcji - postaram się dzisiaj wrucić.
Jak nie znajdziesz to ja mam tez CD z twoimi zbiorami i ostatnio wpadlo mi to w rece wiec w wolnej chwili dodam (chyba ze ty zrobisz to wczesniej)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron