Teren miedzy Drzetowem , a Zelechowem kolo kolei.

Pozostałości po niemieckich szyldach, napisach które chcielibyśmy ocalić przynajmniej na zdjęciach.
kriskros
Posty: 9
Rejestracja: 6 mar 2005, o 19:18

Teren miedzy Drzetowem , a Zelechowem kolo kolei.

Postautor: kriskros » 6 mar 2005, o 19:41

Hi ,

Czy ktos z was pnetrowal juz okolice pomiedzy Zelechowem ,a Drzetowem
a konkretnie przy dolnym torowisku tem zapomnianym co prowadzi do bazy transportowej w dolinie za wiezowcami na Rugianskiej tam gdzie jest teraz ZUS?
Otoz od strony Zelechowa jak sa dzialki na wysokosci jak kiedys przy torach byla stacja zawiadowcza poniemiecka z cegly u gory na glownym odcinku jak jezdza pociagi na Police to idac w dol do tych torow gdzie sa jakby wysypiska- ekipa zurkow odkopuje jakis stary pordzewialy pojazd moze to byc transporter p.lotniczy , a obok na gorce jest odsypana szczelina do podziemi - kiedys jej nie bylo- poprostu obsunela sie skarpa i widac wejscia do podziemi -moga prowadzic do tych na robotnicze.Ponoc tam kolo Szkolnego Osrodka Morskiego odkryto pniemiecki szpital wojskowy ,a le obawiaja sie wchodzic bo jest zaminowany (ponoc). Mam pytanie czy ktos juz wie o czym mowie ?- miejsce warte penetracji- moge wskazac gdzie chyba ze juz ktos to rozpracowal?
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 6 mar 2005, o 20:09

ekipa zurkow odkopuje jakis stary pordzewialy pojazd
Może ktoś to sprawdzi jeśli to żeczywiście jakiś pojazd?? Nasi panowie od metali są sprawni i może niedlugo nie będzie czego sprawdzać (jak dziś już potrafią kraść kopóły pancerne z wału pomorskiego...)
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
kriskros
Posty: 9
Rejestracja: 6 mar 2005, o 19:18

Postautor: kriskros » 6 mar 2005, o 20:48

Aygon - to rozboj w bialy dzien to co sie dzieje z tym zlomem ,ale zeby krasc wierzyczki to jabym tym gnojom....Wscieklosc mnie bierze jak slysze ze sie kradnie zabytki na zlom - Jezu dlaczego????!!! juz na MRU kradna drzwi pancerne ,kopuly, itp.Mam nadzieje ze na tym forum nie ma takich idiotow co niszcza to wszystko - ludzie jak tak mozna? O tym wykopalisku pisze bo widzialem jak banda zurow ok5 osobnikow odkopywala ten pojazd - czy to pojazd bojowy to glowy nie dam ,moze stara koparka zasypana - ale to bylo b.wielkie i pordzewiale na skarpie zatem bylo widac z daleka bo normalnie w dole bym nie widzial z 50 m , a nie podchodzilem bo bylo tych typow ok5 a ja sam (oni z lopatami) a wokol zero ludzi tylko sie na mnie patrzyli czy podejde-(a jakby dali lopato po glowie i zakopali obok?) zatem jak bym mial ekipe to mozna tam pojsc , bylo to z tydzien temu moze jeszcze nie wykopali do konca , a i transport do wyciagniecia to problem bo to wazy.Kiedys z 5 lat temu widzialem jak ciezarowa z naczepa wiozla z kierunku Ludowej (Golecina) na przyczepie pojazd opancerzony pordzewialy (wygladal jak wyciagniety z wody ) ale widok ! godzina 6 rano zima .No i wlasnie pozniej nasze skarby trafiaja do prywatnych kolekcji- dobrze ze to wiezyczka z czolgu znad Regalicy ma sie dobrze.Wiecie w okolicach Cybiniki (kolo Slubic) z rosyjskiego cmentarza burmistrz sprzedal dwa dziala samobiezne ktore zdobily cmentarz od wojny- to jest to co sie dzieje z naszymi zabytkami.Oj nie moge ,po prostu nie moge:(.Pozdrawiam wszystkich normalnych poszukiwaczy tajemnic .Kris

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron