Szukam starych fotografii domu - Bałuckiego 1 *johannesplatz

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
patryks
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2008, o 18:40

Szukam starych fotografii domu - Bałuckiego 1 *johannesplatz

Postautor: patryks » 15 kwie 2008, o 18:56

Witam,
Po ponad 3 latach "walki" udalo mi sie podpisac umowe i bede w niedlugim czasie wlascicielem tego pieknego domu, ktory w latach 1902 wybudowany zostal dla Martina Quistorpa. Szukam jak najwiekszej ilosci informacji oraz starych fotografii. Bede niezmiennie wdzieczny za wszelka pomoc!
Załączniki
Dom na Bałuckiego 1
Dom na Bałuckiego 1
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 15 kwie 2008, o 19:11

Mogę Ci tylko pozazdrościć. Gratuluję gustu. Podziwiam Twój zapał i wytrwałość w dreptaniu po urzędach. Nazwisko tego byłego GOSPOPDARZA Stettina zobowiazuje. Wiele można uczynić z faktu posiadania właśnie takiej "chatki", i TEJ "chatki".

Jeszcze raz gratuluję!!!

Quistorp
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 15 kwie 2008, o 19:21

Witam,

jedyne zdjęcia Neuwestendu, którymi dysponujemy, znajdują się w tym albumie. O ile mi wiadomo, nie posiadamy żadnej fotgrafii wspomnianej willi.

Przy jej restauracji na pewno przydatne będą akta policji budowlanej, dostępne w Archiwum Państwowym.

Już sobie wyobrażam efekt końcowy :D.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
patryk.s
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 20:39

Postautor: patryk.s » 27 kwie 2008, o 20:52

Dziekuje Wam bardzo.
Do Archiwum Państwowego bede mial dostep jak juz dom bedzie w 100% nalezal do mnie (tak przynajmniej mnie poinformowano)
Mam zamiar odezwac sie do rodziny Quistorp (strona rodzinna quistorp.de)
... moze maja jakies stare fotografie, ciekawe zapiski itp.

p.s. Czy ktos kiedykolwiek snul plany odbudowy Wiezy Quistorpa?
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 27 kwie 2008, o 22:48

Zakładanie kolejnego konta jest niezgodne z Regulaminem.
Zabrania się ponownej rejestracji użytkownikom, którzy posiadają już jeden profil na Portalu (poza przypadkami uzgodnionymi z Administracją, będącymi wynikiem np. utracenia hasła).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
patryk.s
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 20:39

Postautor: patryk.s » 28 kwie 2008, o 21:16

Torney pisze:Zakładanie kolejnego konta jest niezgodne z Regulaminem.
Zabrania się ponownej rejestracji użytkownikom, którzy posiadają już jeden profil na Portalu (poza przypadkami uzgodnionymi z Administracją, będącymi wynikiem np. utracenia hasła).
... to tak na usprawiedliwienie:
zalozylem nowe konto , tylko dlatego , ze moje stare z niewiadomych przyczyn przestalo dzialac...
Mialem zapamietane haslo w Mozilli i nie moglem sie zalogowac, pomyslalem ,ze to moze blad firefoxa, wiec sprobowalem opcji 'przypomnienie hasla' i system mnie poinformowal, ze nie ma takiego konta...

pozdrawiam
Patryk Surmacki
SobiWanKenobi
Posty: 13
Rejestracja: 13 gru 2009, o 23:20

Re: Szukam starych fotografii domu - Bałuckiego 1 *johannesplatz

Postautor: SobiWanKenobi » 2 sty 2012, o 17:07

patryks pisze:Witam,
Szukam jak najwiekszej ilosci informacji oraz starych fotografii. Bede niezmiennie wdzieczny za wszelka pomoc!
Cześć Patryk,
Masz książkę Marka Łuczaka o Pogodnie? Wydaje mi się, że Twój dom znajduje się na fotografii zamieszczonej na 10 stronie. Zadzwoń do mnie jak chcesz.
Filip (ze szkoły)
SobiWanKenobi
Posty: 13
Rejestracja: 13 gru 2009, o 23:20

Re: Szukam starych fotografii domu - Bałuckiego 1 *johannesplatz

Postautor: SobiWanKenobi » 2 sty 2012, o 17:54

Znalazłem też to zdjęcie na portalu, link poniżej:
http://sedina.pl/galeria/displayimage.p ... play_media

Jest nie tylko dom Quistorpa, ale również wieża. Dobrze, ze przynajmniej dom ciągle stoi.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości