"RZENICY" w mieście Szczecin w IV wieku

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
indygogirl
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2008, o 12:56

"RZENICY" w mieście Szczecin w IV wieku

Postautor: indygogirl » 5 mar 2008, o 12:59

hej!
probuje sie dowiedziec czegos o zawodzie rzeznika w Szczecinie w XIV wieku, czy wiele informacji mozna znalezc w "najtarszej ksiedze miasta"? bo slyszalam, ze ona tylko po lacinie jest. a nie wiem jak tego szukac trzeba.
indygogirl
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2008, o 12:56

Postautor: indygogirl » 5 mar 2008, o 13:12

w temacie powinno byc XIV wieku, za pomylke przepraszam.
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Postautor: PrzemysławJ » 5 mar 2008, o 20:23

"Rzenicy"??? Bardzo ciekawe...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 5 mar 2008, o 20:26

Mnie specjalnie rzeźnicy i ich przetwory nie interesują.
Ale ktoś tu się czepia słów.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 5 mar 2008, o 20:34

Akurat bym pomógł, bo mam sporo informacji o najstarszej księdze miejskiej Szczecina, i to po polsku, ale nie pomogę, gdyż:

- nie lubię, gdy ktoś wpada na portal i zadaje pytania typu:
Czy wie ktoś cokolwiek o ulicy księcia Sambora w Szczecinie. przede wszystkim interesowałaby mnie historia tej ulicy przed wojną i do lat teraźniejszych.
czy ktos wie cokolwiek albo ma jakies namiary... skad mozna wziac dane o ulicy- kieduy powstala ect??
wie ktos cokolwiek ma jakies info o ulicy Slaskiej???? POMOCY!!!!!
INTERESUJA MNIE JAKIES INFRMACJE,ALBO NAMIARY INFORMACJE JAK W OKRESIE PILSUDSKIEGO- DO 1926 ROKU- BYLY POSTRZEGANE MNIEJSZOSCI NARODOWE.
szukam info na temat konferencji maltanskiej. a glownie stanowiska strony byrtyjskiej i amerykanskiej na niej.
probuje sie dowiedziec czegos o zawodzie rzeznika w Szczecinie w XIV wieku, czy wiele informacji mozna znalezc w "najtarszej ksiedze miasta"?
Inna sprawa, że tematyka delikatnie mówiąc nie zawsze jest zgodna z portalową. To nie jest sciaga.pl - tu trzeba myśleć.

- nie lubię, gdy ktoś łamie regulamin, w którym wyraźnie zapisano, że: "Zabrania się ponownej rejestracji użytkownikom, którzy posiadają już jeden profil na Portalu (poza przypadkami uzgodnionymi z Administracją, będącymi wynikiem np. utracenia hasła)".

- nie lubię, gdy studenci mojego wydziału i mojej uczelni zachowują się jak głąby; mniejsza, że to irytujące - po prostu jest mi wstyd.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 6 mar 2008, o 00:53

Torney pisze:...
- nie lubię, gdy ktoś łamie regulamin, w którym wyraźnie zapisano, że: "Zabrania się ponownej rejestracji użytkownikom, którzy posiadają już jeden profil na Portalu (poza przypadkami uzgodnionymi z Administracją, będącymi wynikiem np. utracenia hasła)"...
Co prawda z powyższego nie wynika, kiedy ten, lub raczej ta "studentka historii (???)" zalogowała sie po raz pierwszy, ale tak sie złożyło, że 23.10.2006 i 30.10.2006 co nieco na temat "rzeźników", mieszkańców średniowiecznego Szczecina, ukazało się na naszym portalu w temacie "Historia" [Najstarsze nazwy ulic i inne nazwy miejscowe dawnego Szczecina (odc. 7 i 8)].
A tak przy okazji. Też nie lubię, jak ktoś tak sobie wpada na portal po gotowca, i cieszy mnie reakcja Torneya.
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Postautor: PrzemysławJ » 6 mar 2008, o 08:24

Słuszny "odpór" tu dano!Także pamiętam wcześniejsze posty tej osoby więć postanowiłem złośliwie czepić się literówki!
mavr
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2007, o 09:35

Postautor: mavr » 6 mar 2008, o 08:58

Co by nie było że na sedinie pomocy nie można znalezć to grupa b. studentów historii US poleca dwie pomocne instytucje
1. czytelnia Instytutu Historii US, ul. Cukrowa
2. Biblioteka Główna US, ul. Tarczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości