Klasztor Kartuzów na Grabowie

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
drizzt1
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2006, o 11:06

Klasztor Kartuzów na Grabowie

Postautor: drizzt1 » 4 wrz 2007, o 14:10

Witam

Interesuje mnie kwestia klasztoru Kartuzów na Grabowie. Czy ktokolwiek wie w którym miejscu się znajdował? Jakieś szczegóły architektoniczne? Ilu zakonników tam mieszkało?Bardzo dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Re: Klasztor Kartuzów na Grabowie

Postautor: Iwonka » 4 wrz 2007, o 14:24

drizzt1 pisze:Witam

Interesuje mnie kwestia klasztoru Kartuzów na Grabowie. Czy ktokolwiek wie w którym miejscu się znajdował? Jakieś szczegóły architektoniczne? Ilu zakonników tam mieszkało?Bardzo dziękuje za pomoc.
Na ten temat już pisaliśmy na forum. Na przykład tu

http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.p ... w&start=45

a w Galerii są zdjęcia

Strona główna > Ikonographische Quellen zur Stadtgeschichte (von: Torney) > Stadtteile: Linkes Oderufer* > Grabow*
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 4 wrz 2007, o 15:39

... a do tego na Twoim miejscu zaopatrzyłbym sie w magazyn sedina.pl nr 2. Sam tak uczyniłem, bo tam właśnie jest artykuł poświęcony Oderberg'owi. Polecam
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Re: ...

Postautor: Schulz » 4 wrz 2007, o 16:13

piotr_now pisze:... a do tego na Twoim miejscu zaopatrzyłbym sie w magazyn sedina.pl nr 2. Sam tak uczyniłem, bo tam właśnie jest artykuł poświęcony Oderberg'owi. Polecam
No i przede wszystkim plan z oznaczeniem położenia zabudowań klasztornych autorstwa Bachinstitut Stettin.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości

cron