Zdjęcia przed i po

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 28 wrz 2005, o 11:36

Gumis1973 pisze:Z tego co się orientuję współpracował z portalem.


??

A Pamietasz moze nazwisko ?
Murdock

Postautor: Murdock » 28 wrz 2005, o 12:31

hehehe kilka dni temu dyskutowałem w tej kwestii z Finki a tu nagle ktoś inny rozpoczął taki temat na forum :) zdjęcia porównawcze są jak najbardziej potrzebne, pozwolą osobie ruszyć wyobraźnią oraz odnaleźć współczesne miejsca prezentowane na starych fotografiach. Ja mogę zająć się Wielgowem. Wiadomo, takie przedsięwzięcie wymaga dużej ilości pracy, wielu zdjęć.... Ale to jest do zrobienia. Niedawno przeglądałem w Księgarni Rolniczej jedno z wydawnictw o Szczecinie i były tam zdjęcia porównawcze. Ale żadne z nich nie zostało wykonane z tego samego ujęcia, co stare zdjęcie przez co psuło to ogólny odbiór i uniemożliwiało dokładną komparację. Dlatego warto by bylo zrobić to profesjonalniej. Jeżeli w danym miejscu nie stoi już to, co stało przed wojną to mimo tego warto zrobić zdjęcie, opisy też są potrzebne! Mapka-jak kto woli :)
Murdock

Postautor: Murdock » 28 wrz 2005, o 12:36

jeszcze raz ja :) te szczecińskie przemiany wykonane są perfekcyjnie! tylko troszkę za szybko się morfują, fajnie jakby można było to robić manualnie
Gumis1973
Posty: 53
Rejestracja: 25 maja 2005, o 10:26
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Gumis1973 » 28 wrz 2005, o 13:49

Info dla Busol 'ka
Łazowski Andrzej.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 28 wrz 2005, o 14:33

Jak Andrzej Lazowski to juz wszystko wiem...

A propos przemian airkozaka slyszalem juz od kilku fachowcow ze sa zrobione perfekcyjnie i inni fotograficy powinni sie uczyc nie tyle fotografii co dokladnosci :-)

A co do szybkosci przemian to wplyw ma airkozak a czy mozna sterowac to tez on odpowie...
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 28 wrz 2005, o 15:05

airkozak już wrócił z dalekiej wyprawy i niebawem uraczy nas nowymi przemianami :wink:

Wspominałem, że w trakcie są przemiany ze Zdrojów - może właśnie tworzenie przemian mniej znanych miejsc jest dobrym pomysłem, który pomoże przybliżyć nam różne zakątki (szczególnie te pomijane, zapomniane) naszego miasta.

Jestem za, i żeby nie było, że tylko popieram - również pomagam.
Awatar użytkownika
Gminski
Posty: 28
Rejestracja: 9 cze 2005, o 21:12
Lokalizacja: hokendorf

No to zaczynamy

Postautor: Gminski » 30 wrz 2005, o 20:19

Gontynka i tereny wokół
Załączniki
ClipBoard-3.jpg
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 1 paź 2005, o 00:32

Finki pisze:Wspominałem, że w trakcie są przemiany ze Zdrojów -
Czekam z niecierpliwością na wszystko co dotyczy Zdroji - moja dzielnica :D. A co do tematu wątku to bardzo dobry pomysł. Zdjęcia wcale nie muszą być tak dopracowane jak przemiany Airkozaka, aby przynieść choć trochę radości/smutku jak to ujął BI.
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 1 paź 2005, o 00:38

Lazi pisze:
Finki pisze:Wspominałem, że w trakcie są przemiany ze Zdrojów -
Czekam z niecierpliwością na wszystko co dotyczy Zdroji - moja dzielnica :D. A co do tematu wątku to bardzo dobry pomysł. Zdjęcia wcale nie muszą być tak dopracowane jak przemiany Airkozaka, aby przynieść choć trochę radości/smutku jak to ujął BI.
Zapewniam już teraz, że te airkozakowe ze Zdrojów będą dopieszczone na cacy - dużo czasu nad tym spędził, dużo poprawiał - no, profesjonalista bez dwóch zdań :) Niektóre miejsca zaliczymy dopiero na jesieni jak się natura pozbędzie liści.
airkozak
Posty: 316
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 01:56

Postautor: airkozak » 1 paź 2005, o 20:07

Murdock pisze:jeszcze raz ja :) te szczecińskie przemiany wykonane są perfekcyjnie! tylko troszkę za szybko się morfują,
Jak otworzysz kilka programów na raz, gwarantuję, że będą wolniejsze :lol:
Ustaliłem taką prędkość dla wszystkich przemian. Jezeli będzie więcej głosów, to spowolnię morfowanie dla kolejnych przemian, ktore robię.
Murdock pisze: fajnie jakby można było to robić manualnie
Ano fajnie. Zrobiłem coś takiego, ale tylko w postaci .exe , nie wiem czy się uda zrobić coś takiego w swf'ie. Chciałbym, aby przemiany były otwierane w przeglądarce, wiec ".exe" chyba odpada.
Murdock

Postautor: Murdock » 2 paź 2005, o 16:26

great job Airkozak :) hehe widzę ze spowalniacza można zrobić manualnego :) btw. jasne że exeki są zbędne, czekam na kolejne morphy chociaż przyznam szczerze, że 2 zdjęcia obok siebie dla porównania również by mnie satysfakcjonowały :D

yea natura czasami potrafi skutecznie zmienić wygląd danego miejsca. Planuję wykonać zdjęcie mojej ulicy z Wielgowa, której przedwojenne zdjęcie znajduje się w galerii. Obecnie nie ma tam jednego domu a następnego nie widać bo drzewa go zasłaniają :)
Awatar użytkownika
Gminski
Posty: 28
Rejestracja: 9 cze 2005, o 21:12
Lokalizacja: hokendorf

Postautor: Gminski » 2 paź 2005, o 16:57

Ostatnio porobiłem troche nowych fotek. Niektórych zaplanowanych na szlaku nie mogłem i bede musiał odłożyć aż opadną liście, \W poniedziałe wrzuce je tutaj. Niektótre są całkiem ciekawe
Awatar użytkownika
Gminski
Posty: 28
Rejestracja: 9 cze 2005, o 21:12
Lokalizacja: hokendorf

Ostatnie zdjęcia

Postautor: Gminski » 3 paź 2005, o 17:49

Grabower Markt ( Plac M atki Teresy z Kalkuty)
Załączniki
ClipBoard-5.jpg
Awatar użytkownika
Gminski
Posty: 28
Rejestracja: 9 cze 2005, o 21:12
Lokalizacja: hokendorf

Ulica grudziądzka

Postautor: Gminski » 3 paź 2005, o 18:09

Dużych zmian nie widać
Załączniki
Grudziadzka.jpg
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 3 paź 2005, o 18:13

Jaki pikny ten sjupamarket na Grabowerze. Istne cudo.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron