Zdjęcia przed i po

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Gminski
Posty: 28
Rejestracja: 9 cze 2005, o 21:12
Lokalizacja: hokendorf

Zdjęcia przed i po

Postautor: Gminski » 27 wrz 2005, o 08:17

A co wy na to, aby robić fotografie budynkom, którech zdęcia są w galerii. Starać się je wykonywać mniej więcej z tego samoego miejsca i wystawiać tutaj. Mogła by powstać całkiem ciekawa galeria zdjęć przedwojennego i powojennego szczecina.
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 27 wrz 2005, o 08:39

Jezeli pomysl zyska akceptacje zarzadu to standardowo moge zajac sie Grabowem
Awatar użytkownika
mocny.t
Posty: 14
Rejestracja: 2 sty 2005, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: mocny.t » 27 wrz 2005, o 08:44

pomysl jest dobry :)

ale na identyczny wpadl juz airkozak, dodal do tego jeszcze troszke swojej inwencji tworczej i wyszly z tego bardzo ciekawe przemiany

ktore zreszta mozesz zobaczyc tutaj
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 27 wrz 2005, o 09:14

zgodze sie z tym, ale kazda przemiana wymaga poswiecenia jej czasu do jej komputerowego stworzenia - czesto powracania na to samo miejsce celem powtorzenia fotek gdyz terazniejsze nie pasuja z widokiem do zrobionych kilkadziesiat lat temu...
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 27 wrz 2005, o 10:25

Nie zawsze nawet do się stanąć w miejscu wykonania dawnej fotki, ja bym to widział jako dokumentacje dom po domu, sam coś takiego zacząłem robić u siebie.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 27 wrz 2005, o 14:57

co do zdjęć przed i po, to nie wszystko da się porównać. Jeżeli pokażemy jak wyglądał przed wojną jakiś leśny młyn i obok damy zdjęcie współczesne tego miejsca to szczerze wątpię aby komuś mniej zainteresowanemu tematem pomogło w lokalizacji...

Co do przemian airkozakowych - kilkanaście ze Zdrojów jest na ukończeniu, jeśli będzie zainteresowanie znajdą się również na portalu.
Awatar użytkownika
Kevin
Posty: 430
Rejestracja: 26 sty 2005, o 09:40
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kevin » 27 wrz 2005, o 18:36

A ja się z Tobą nie zgodzę Finki - porównanie tych samych zdjęć, starego i obecnego, nawet jeśli zamiast młyna rosną krzaki, też ma swoją silną wymowę. Nie musi to być od razu komputerowa przemiana, wystarczą 2 zdjątka obok siebie.
_____________________
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 27 wrz 2005, o 18:39

Z was naprawdę tacy masochiści, by jeszcze przez porównanie zdjęć uwypuklać i uświadamiać sobie, jak co zostało schlastane? To już lepiej posłuchajcie sobie Pendereckiego - jeszcze gorsza rzeźnia.
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 27 wrz 2005, o 19:04

Kevin pisze:A ja się z Tobą nie zgodzę Finki - porównanie tych samych zdjęć, starego i obecnego, nawet jeśli zamiast młyna rosną krzaki, też ma swoją silną wymowę. Nie musi to być od razu komputerowa przemiana, wystarczą 2 zdjątka obok siebie.
Tak jest. Zgoda.
Tylko pewnie jeszcze do zdjęcia krzaków musielibysmy dodawać większy kawałek mapy, by oglądający wiedział, że to BYŁO TAM (czyli dzisiejsze TU).

Sporo roboty, ale za jakiś czas można o tym pomyśleć jak nie będzie co do roboty...
bigi
Posty: 71
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 20:00
Kontakt:

Postautor: bigi » 27 wrz 2005, o 20:30

Finki pisze: Tak jest. Zgoda.
Tylko pewnie jeszcze do zdjęcia krzaków musielibysmy dodawać większy kawałek mapy, by oglądający wiedział, że to BYŁO TAM (czyli dzisiejsze TU).
zgadzam sie, albo moze sam opis gdzie :)
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 27 wrz 2005, o 20:51

bigi pisze:
Finki pisze: Tak jest. Zgoda.
Tylko pewnie jeszcze do zdjęcia krzaków musielibysmy dodawać większy kawałek mapy, by oglądający wiedział, że to BYŁO TAM (czyli dzisiejsze TU).
zgadzam sie, albo moze sam opis gdzie :)
tak i może by jeszcze umilić spędzony czas na przeglądaniu dodać efekty dźwiękowe - np jakiś podkład pod Brekdensa (taniec na głowie jak ktoś nie wie) :wink:

Zaraz z galerii się zrobi widowisko z bajerami. Połączenie głosu, obrazu i tekstu...
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 27 wrz 2005, o 20:55

Może chociaż w galerii znalazłoby się miejsce na ten zegar z kukułką, który kiedyś keson wrzucił na głównej?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Postautor: Jezu » 27 wrz 2005, o 21:27

Finki pisze: tak i może by jeszcze umilić spędzony czas na przeglądaniu dodać efekty dźwiękowe - np jakiś podkład pod Brekdensa (taniec na głowie jak ktoś nie wie) :wink:

Zaraz z galerii się zrobi widowisko z bajerami. Połączenie głosu, obrazu i tekstu...
O właśnie coś takiego nazywa się instalacja. Widziałem coś takiego ostatnio nocą w Łasztowni. Idę sobie w ciemnościach i oglądam te całe instalacje (obraz + dźwięk), aż tu nagle słyszę nawołujący z tyłu szept.
- O Jezu - pomyślałem.
Ale gdzie tam Jezu, przecież Jezu to ja. Cały spięty odwracam się a na ścianie ukazał mi się Busol i pozdrowił.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 28 wrz 2005, o 00:07

Jezu pisze:O właśnie coś takiego nazywa się instalacja. Widziałem coś takiego ostatnio nocą w Łasztowni. Idę sobie w ciemnościach i oglądam te całe instalacje (obraz + dźwięk), aż tu nagle słyszę nawołujący z tyłu szept.
- O Jezu - pomyślałem.
Ale gdzie tam Jezu, przecież Jezu to ja. Cały spięty odwracam się a na ścianie ukazał mi się Busol i pozdrowił.
Dżizu, a czy mógłbyś oznaczać swoje przeżycia np znakiem radioaktywności albo jakoś?
Przecież ja ciągle musze czyścić monitor !!! :-)
Tak plastycznie nakreśliłeś całe zdarzenie, nadałeś mu nutkę tajemniczości, że przysiągł bym iż mnie pozdrowił Busol z monitora. Kurcze mam stracha iść do łazienki. Korytarz ciemny, a nóż mi zajaśnieje ktoś na ścianie. :roll:
Gumis1973
Posty: 53
Rejestracja: 25 maja 2005, o 10:26
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Gumis1973 » 28 wrz 2005, o 09:08

Muszę zauważyć, że kilka lat temu młody fotograf szczeciński wystawił swoje prace w Pałacu Młodzieży właśnie w konwencji Szczecin dawniej i dziś i zrobił właśnie dokładnie to co chcecie tu zrobić. Muszę przyznać, że od czasu tej wystawy do momentu powstania Sedina.pl miałem pustkę w tym zakresie.
Z tego co się orientuję współpracował z portalem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości