Wehikuł czasu

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Baresel
Posty: 35
Rejestracja: 21 sty 2009, o 11:12

Postautor: Baresel » 23 lip 2009, o 14:22

A myślałem, że to tylko ja jestem zdrowo kopnięty;)

Ale wracając do tematu, zrobiłbym sobie spacerek po moim rodzinnym Finkenwalde. Na pewno wpadłbym do mojej ukochanej Buchheide, przejść się znajomymi ścieżkami, popatrzeć na świat z Bareselturm i wreszcie zobaczyć jak naprawdę stał Zur Schone Aussicht. Przy okazji wpadłbym do majątku Augusthof, popytać o pobliskie morowce, bo zawsze mnie zastanawiały, tylko zapytać nie ma kogo. ;)
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 23 lip 2009, o 14:45

Baresel pisze:A myślałem, że to tylko ja jestem zdrowo kopnięty;)

Na pewno wpadłbym do mojej ukochanej Buchheide, przejść się znajomymi ścieżkami, popatrzeć na świat z Bareselturm i wreszcie zobaczyć jak naprawdę stał Zur Schone Aussicht. Przy okazji wpadłbym do majątku Augusthof, popytać o pobliskie morowce, bo zawsze mnie zastanawiały, tylko zapytać nie ma kogo. ;)
viewtopic.php?t=3549&highlight=augusthof
viewtopic.php?t=2857&highlight=augusthof
Tak na wszelki wypadek :)
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 23 lip 2009, o 16:50

Jeszcze się nie wypowiadałem w tym temacie. Otóż w podróż w czasie wziąłbym oczywiście kamerę i aparat fotograficzny i z ukrycia uwieczniałbym miasto i tramwaje po nim jeżdżące w latach 1879 - 1939. Powiadam, że z ukrycia, ponieważ napewno niepokoiłoby to mieszkańców, a w latach późniejszych żandarmów, że niby szpieguję albo co. W każdym bądź razie zaliczyłbym Stare Miasto (obowiązkowo), pomnik Sediny, wszystkie trasy tramwajowe. Powstałby z tego ciekawy film dokumentalny, ale za to jaki cenny, gdybym go przywiózł z powrotem do naszych czasów!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

cron