Wiadukt Smolęcin-Smętowice

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Fenix
Posty: 38
Rejestracja: 7 gru 2005, o 14:26
Lokalizacja: Szczecin Niebuszewo

Wiadukt Smolęcin-Smętowice

Postautor: Fenix » 6 kwie 2017, o 22:04

Witajcie po latach. :) Mam nadzieję, że temat odpowiedni na to forum. Nie dotyczy co prawda samego Szczecina, tylko jego bliskich okolic.

Niedawno znalazłem informację, że pomiędzy wsiami Smolęcin oraz Smętowice przed wojną znajdował się wiadukt nad torami linii kolejowej Szczecin-Berlin. Krótko potem szukając coś więcej o nim, natrafiłem na tę stronę i to zdjęcie:
https://lh5.googleusercontent.com/--MMg ... 2-5234.jpg
Dziś został tylko jedna podpora (przyczółek) od strony Smolęcina. Od strony Smętowic się zawalił.


Pytanie mam, czy ktoś posiada jakieś zdjęcia, pocztówki itp. tego wiaduktu (przedwojenne oczywiście). Wujek Google nie specjalnie chciał mi w tym temacie pomóc :(
Jak mniemam wiadukt został wysadzony w czasie II W.Ś. (a może się mylę?)
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Wiadukt Smolęcin-Smętowice

Postautor: Bogus » 7 kwie 2017, o 01:30

Fenix pisze:Witajcie po latach. :) Mam nadzieję, że temat odpowiedni na to forum...
Witamy :).

Mam dobrą wiadomość: temat jest jak najbardziej odpowiedni na forum - wiadukt w Smętowicach, krótko bo krótko, ale leżał w granicach miasta.
Wiadukt kolejowy Smetowice-Marienhof-c.jpg
I to by było niestety wszystko, co mógłbym powiedzieć na temat tego mostu.
Awatar użytkownika
pt47-106
Posty: 67
Rejestracja: 10 sty 2011, o 12:19
Lokalizacja: MD Gryfino/Przecław

Re: Wiadukt Smolęcin-Smętowice

Postautor: pt47-106 » 11 maja 2017, o 23:04

Jak ciebie interesuje to posiadam fotki obecnie ja wgląda te miejsce
Awatar użytkownika
kicikk
Posty: 110
Rejestracja: 7 maja 2004, o 17:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wiadukt Smolęcin-Smętowice

Postautor: kicikk » 20 lip 2017, o 21:28

Koledzy, zwróćcie uwagę, że w tej okolicy prowadzone były prace nad nowym wjazdem kolejowym do Szczecina i związaną z tym nową stacją towarową w okolicach Ustowa. Teren ten i owe prace są nawet zaznaczone na załączonym wycinku mapy 2 posty wyżej. W bliskim sąsiedztwie omawianego wiaduktu nowa linia miała się odgałęziać od obecnej linii kolejowej. Więc być może demontaż wiaduktu był związany właśnie z tą inwestycją?
Maciej Kiciński

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron