Zagadkowy most

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
halabura
Posty: 98
Rejestracja: 3 lut 2009, o 21:52
Lokalizacja: Anglia

Zagadkowy most

Postautor: halabura » 7 gru 2014, o 15:55

Witam serdecznie.

Po raz kolejny muszę prosić "Sedinowiczów" o pomoc w ustaleniu szczegółów zdjęcia. Wiadomo mi, że wykonane zostało przed 1945 rokiem, w Szczecinie, na Dębinie, w okolicy Kanału Leśniczówka (Königsgraben). Jest tylko jeden problem. Most. Czy w tej okolicy był jakikolwiek most? Jeśli nie, to znaczyłoby, że to zupełnie inne miejsce niż podał sprzedający to zdjęcie.
Witzel - Kajakarki ubrane - a.jpg
Wtedy pytanie się zmieni i będzie brzmiało, gdzie to jest?
Odbitka wykonana została w "Photo Witzel" przy Paradeplatz 9.

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na moją stronę:
http://www.zaklady-fotograficzne-stettin.com
na którą niedawno wstawiłem sporo nowości.

Ryszard Hałabura
Newton Longville
Awatar użytkownika
Kevin
Posty: 430
Rejestracja: 26 sty 2005, o 09:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zagadkowy most

Postautor: Kevin » 7 gru 2014, o 20:01

Jak się dobrze przyjrzeć, to most stoi na przyczółku betonowym leżącym nisko, natomiast poziom mostu jest dość wysoko. Dębina jest płaska i nie przypominam sobie takich wysokich miejsc, tym bardziej wokół kanału Leśniczówka. Poza tym czy na Dębinie potrzebny by był taki poważny most??
Zastanawiam się czy nie może to być most na rzece Inie, obok Inoujścia, blisko Dębiny. Brzeg Iny jest okolony dość wysoką groblą, obok Inoujścia był most (niestety nie wiem czy taki), do dziś stoją ruiny betonowych przyczółków, groble przeciwpowodziowe istnieją do dziś i są utrzymywane przez służby leśne.
_____________________
hening
Posty: 57
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:24

Re: Zagadkowy most

Postautor: hening » 7 gru 2014, o 20:15

Też przyszła mi w pierwszej chwili na myśl Ina, ale ona chyba nie jest taka szeroka? Chociaż perspektywa na zdjęciu może być myląca.
Awatar użytkownika
halabura
Posty: 98
Rejestracja: 3 lut 2009, o 21:52
Lokalizacja: Anglia

Re: Zagadkowy most

Postautor: halabura » 7 gru 2014, o 20:24

Czym dłużej się przyglądam tym bardziej most kojarzy mi się z Gryfinem...
Awatar użytkownika
halabura
Posty: 98
Rejestracja: 3 lut 2009, o 21:52
Lokalizacja: Anglia

Re: Zagadkowy most

Postautor: halabura » 7 gru 2014, o 22:50

To jest drugie zdjęcie kupione razem z tym powyżej, może ono pomoże w identyfikacji miejsca. Choć wątpię...
Witzel - Kajakarki w gaciach - a.jpg
alton
Posty: 7
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:07

Re: Zagadkowy most

Postautor: alton » 18 lis 2015, o 07:24

:-) Ina Beach is surrounded by a fairly high dike, next to Inoujście was a bridge (unfortunately do not know if any),
babajack
Posty: 309
Rejestracja: 6 lip 2005, o 12:52

Re: Zagadkowy most

Postautor: babajack » 18 lis 2015, o 12:32

Przypomina mi trochę most kolejowy przez Odrę w okolicy Siekierek (chyba nieczynny). Zdjęcie mogło być zrobione z lewego brzegu (po stronie niemieckiej) w kierunku zgodnym z nurtem, ale mogę się mylić , bo na pewno część mostu była wysadzona w 1945 roku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości