rok 1909

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Hildegard
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 16:10

rok 1909

Postautor: Hildegard » 28 wrz 2012, o 20:08

Czy wie ktoś może,czy w lutym/marcu 1909 w Szczecinie była jakaś epidemia grypy albo dużo osób zmarło wtedy z tego powodu?Pytam ponieważ,miałam niemieckich krewnych,którzy mieszkali w Szczecinie w tamtym czasie i mój daleki krewny umarł nagle w wieku 22 lat w marcu 1909.Byłam w archiwum i znalazłam wpis w księdze,gdzie są akty zgonu,ale one niestety są pisane ręcznie,a tamten urzędnik,co to pisał,miał bardzo niewyrazne pismo i nie jestem pewna co tam napisano w sprawie przyczyny śmierci(nie chodzi o język,bo ja mówię dobrze po niemiecku i normalnie rozumię w tym języku).
Jestem też bardzo ciekawa,czy można znalezć coś jeszcze gdzieś w archiwum na temat krewnych z tamtego czasu mieszkających w Szczecinie oprócz aktu zgonu i urodzenia?Myślę,że papiery z cmentarza(jesli takie były wtedy) albo księgi parafialne kościołów z tamtego czasu się nie zachowały?Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz i będę bardzo wdzięczna,jeśli ktoś by mi mógł coś podpowiedzieć.
kaber
Posty: 15
Rejestracja: 21 lis 2009, o 21:38
Lokalizacja: Schivelbein - Greifenhagen - Stettin

Re: rok 1909

Postautor: kaber » 9 paź 2012, o 14:21

Hildegard pisze:Myślę,że papiery z cmentarza(jesli takie były wtedy)[...] z tamtego czasu się nie zachowały?
Były. Fakt, papiery z Cmentarza Centralnego nie zachowały się do dziś. Jak było z innymi cmentarzami - nie wiem. Skontaktuj się z Anubiską :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości