Głowackiego 4 - przedwojenny adres

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
jazzmine
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2011, o 09:38

Głowackiego 4 - przedwojenny adres

Postautor: jazzmine » 11 paź 2011, o 11:44

Witam,

Poszukuję dokumentacji architektonicznej (rzuty pięter, widoki elewacji, przekroje) z czasów budowy (rok 1890) pralni wojskowej przy ul. Głowackiego 4. Niestety w archiwum przy Wojciecha nie udało mi się nic znaleźć - adres Głowackiego 4 jako Kleiststrasse nie funkcjonuje.

Na mapach z tamtych czasów cały kompleks Standortlazarett znajdujący się pomiędzy dzisiejszymi ulicami Głowackiego, Narutowicza, Sowińskiego i Piastów należy do adresu Friedrichstrasse 17 czyli Narutowicza 17, ale przedwojennej dokumentacji dla tego numeru też nie ma.

Czy macie może jakieś inne sugestie, co do prawidłowego adresu lub innej drogi poszukiwań w archiwum?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Jazz
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: Głowackiego 4 - przedwojenny adres

Postautor: Stau » 17 paź 2011, o 00:06

W Archiwum Państwowym nie ma niestety całej dokumentacji miasta. Nie wszystko się zachowało (przykładowo nie znalazłem akt do ulicy Sikorskiego). W przypadku "papierów" wojskowych tym bardziej nie dziwi mnie wspomniana przez Ciebie luka. O ile mnie pamięć nie myli to w "Rozwoju przestrzennym..." B. Kozińska pisała szerzej o powyższych brakach (tzn. utajnieniu dokumentów dla obszarów wojskowych). Pozdrawiam.
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości