Zachowane fragmenty przedwojennych dróg rowerowych?

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
incitive
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2011, o 15:13
Kontakt:

Zachowane fragmenty przedwojennych dróg rowerowych?

Postautor: incitive » 18 sie 2011, o 16:04

Bardzo proszę użytkowników forum o wskazówki. Przygotowujemy publikację dla szczecińskich rowerzystów - i jako atrakcję chcielibyśmy wskazać zachowane fragmenty przedwojennych dróg rowerowych. Spotkaliśmy się z opiniami (głównie "Rowerowego Szczecina"), że takie zachowały się w mieście. Niestety, są to jak na razie opinie "wizualne", oparte na pośrednich (choć całkiem przekonujących) przesłankach, ale nie na udokumentowanych faktach. Mamy listę takich miejsc od oficera rowerowego Miasta, ale sam sugeruje sprawdzić to m.in. na sedina.pl. Co też niniejszym czynię.

Na razie jednak wolałbym nie przedstawiać samej listy, a zapytać użytkowników, czy znają takie miejsca i z czego wnioskują, że są to przedwojenne drogi rowerowe. Bez pewnych dowodów nie będziemy mogli niestety umieścić takich miejsc w publikacji.
Michał Borun, Incitive
Awatar użytkownika
ptb
Posty: 21
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 23:38
Lokalizacja: Schillerstrasse

Re: Zachowane fragmenty przedwojennych dróg rowerowych?

Postautor: ptb » 21 sie 2011, o 12:18

Z moich osobistych obserwacji mogę wywnioskować, że zachowanych fragmentów jest całkiem sporo. Niestety po wojnie, wraz z układaniem nowego chodnika, ścieżki były sukcesywnie likwidowane. Zachowane fragmenty znajdują się np. wzdłuż ul. Mickiewicza, na Wyspiańskiego, Kraśińskiego, Wojska Polskiego (obok lodogryfu). Odnowiona niemiecka ścieżka jest również na ulicy Wierzbowej na Gumieńcach. Radzę szukać w starych peryferyjnych dzielnicach.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zachowane fragmenty przedwojennych dróg rowerowych?

Postautor: Słoń_77 » 22 sie 2011, o 23:41

Też i na ul. E. Orzeszkowej jest taki typ nawierzchni, który mógłby wskazywać na drogę rowerową.
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

cron