lotniska w Szczecinie - ile i gdzie ?

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Andyko
Posty: 32
Rejestracja: 20 sty 2005, o 11:33
Lokalizacja: Przecław
Kontakt:

lotniska w Szczecinie - ile i gdzie ?

Postautor: Andyko » 26 sty 2005, o 15:41

Zapewne znany jest Wam kształt budynku na lotnisku w Dąbiu. Jest to typowy kształt stosowany na wielu innych lotniskach.
Kiedyś wizerunek okrągłej wieży rzucił mi się w oczy przy ul.Krasińskiego, za wiaduktem po lewej stronie.
czyżby ślady lądowiska lub lotniska ???
ile w ogóle było lotnisk na terenie i w okolicach Szczecina :?:
AndyKo
Szczecin-Przecław
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 26 sty 2005, o 16:02

Jak znam 2:
-Krzekowo
-Dąbie
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 26 sty 2005, o 16:09

na krzekowie?????
możesz coś dokładniej napisać? pierwsze słysze, jak tam dojechać?
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 26 sty 2005, o 17:14

Lokalizacja jest na mapie. To stąd latali bracia Wright podczas pobytu w Stettinie. Było to pierwsze lotnisko,które póżniej przeniesiono do Altdamm.
Załączniki
Fragment mapy z lokalizacją lotniska na Krzekowie.jpg
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 26 sty 2005, o 18:16

szperacz88 pisze:na krzekowie?????
możesz coś dokładniej napisać? pierwsze słysze, jak tam dojechać?
Najlepiej linią 75. Jak powiesz, że jedziesz na lotnisko, to nie będą nawet chcieli od Ciebie biletu. To stara tradycja. Jeszcze od początków lotnictwa. Ekstradycja.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Andyko
Posty: 32
Rejestracja: 20 sty 2005, o 11:33
Lokalizacja: Przecław
Kontakt:

Postautor: Andyko » 27 sty 2005, o 10:13

Z tego co widzę , był to rejon dzisiejszego oś. Zawadzkiego, lotnisko było na przedłużeniu ul. Wernyhory - za bydynkami ZDiTM i straży pożarnej.

A co z Niebuszewem ?
szczerze mówiąc żadnych wzmianek na ten temat nie znalazłem, jednakże mam wrażenie że coś tam było...
AndyKo
Szczecin-Przecław
Awatar użytkownika
Szeląg
Posty: 32
Rejestracja: 24 lip 2004, o 18:12
Lokalizacja: Szczecin

Dąbie

Postautor: Szeląg » 27 sty 2005, o 11:33

Nie zapominajmy o wodno lotach na dąbiu można uznać to jako trzecie lotnisko tylko wodne.
Hammer
Posty: 21
Rejestracja: 1 lis 2004, o 20:55
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Hammer » 28 sty 2005, o 00:49

Moim zdaniem na Niebuszewie nie było żadnego lotniska, za duże różnice w wysokości terenu. Też zauważyłem tego "okrąglaka" u zbiegu ulicy Łuczniczej i Krasińskiego, tam gdzie stoją jeszcze stare kamienice, i równiez mnie zaciekawił :) ale bardziej intryguje mnie strychw hangarze lotniska Szn/Dąbie (jest tam taka wolna przestrzeń między dachem a sufitem). Nie ma tam żadnego oświetlenia, prawie nikt tam nie wchodził, bo podłoga jest zbyt cieńka i można przez nieuwagę spaść kilka metrów na posadzke hangaru...
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 28 sty 2005, o 01:14

Widoki lotniska w Dąbiu oraz hydroplanów będą dostępne w galerii prawobrzeża.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 28 sty 2005, o 20:22

Hammer pisze:Moim zdaniem na Niebuszewie nie było żadnego lotniska, za duże różnice w wysokości terenu. Też zauważyłem tego "okrąglaka" u zbiegu ulicy Łuczniczej i Krasińskiego, tam gdzie stoją jeszcze stare kamienice, i równiez mnie zaciekawił :) ale bardziej intryguje mnie strychw hangarze lotniska Szn/Dąbie (jest tam taka wolna przestrzeń między dachem a sufitem). Nie ma tam żadnego oświetlenia, prawie nikt tam nie wchodził, bo podłoga jest zbyt cieńka i można przez nieuwagę spaść kilka metrów na posadzke hangaru...
Witamy Homcio na sedinie, mam nadzieje że ten pierwszy post nie jest ostatnim , a także mam nadziej że niebędziesz pisał tylko o lotnictwie, chociaż wiem że w tym jesteś najlepszy :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 28 sty 2005, o 21:10

strych mówisz, jaka jest sznasa:
wejścia na teren lotniska(taki jden obiekt obok hangaru)
2. jaka jest owa szansa z hagnarem a w szczególności tym stychem, amatorów wpuszczacie
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 28 sty 2005, o 21:16

Co może będziem szukać stacji pomp :wink: Ale z wejściem na teren lotniska pomysł ciekawy (nieoficjalnie można tam wejść o ile nikt cię nie pogoni bo od strony pola wzlotów siatki żadnej nie ma), A bo biura mieszczącego się w hangarze jak ostatni raz byłem można było wejść, był też kiedyś festyn i można było trochę poszperać, ale jednak strych to co innego.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Szeląg
Posty: 32
Rejestracja: 24 lip 2004, o 18:12
Lokalizacja: Szczecin

Jak można.

Postautor: Szeląg » 28 sty 2005, o 21:58

Sory że nie przepisałem brak czasu.
Załączniki
dabie2.jpg
Gość

Postautor: Gość » 6 lut 2005, o 22:43

Bruce pisze:Witamy Homcio na sedinie, mam nadzieje ¿e ten pierwszy post nie jest ostatnim , a tak¿e mam nadziej ¿e niebêdziesz pisa³ tylko o lotnictwie, chocia¿ wiem ¿e w tym jeste¶ najlepszy :)
pozdrawiam
Hehe, na pewno nie ostatni post a co do tematu hangaru to jak znajde czas to przyjrzê siê tym ruinom przy bramie wjazdowej...mia³em ju¿ to dawno zrobiæ...ale tak jako¶...sie nie chce:P W samym budynku widaæ jeszcze jakie¶ stare napisy, "Feuerhahn" na hydrantach wewn±trz, nadpisany "Rauchen verboten" polskim odpowiednikiem "palenie wzbronione" - Bruce pamiêtasz te zdjêcia, które Tobie wys³a³em kiedy¶? Je¶li mo¿esz to wrzuæ je na sedine a jak nie to ja to zrobie:)
Na strych to raczej marne szanse dostania siê; jak tylko dostanê dobr± latarke to przy¶wiece tam.
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 6 lut 2005, o 22:50

Tak pamietam te zdjecia, wciąż mam je na pulpicie i już dawno miałem je zamieścić ale jakoś tego niezrobiłem i w sumie nie wiem czemu :?
Ale na dniach je wrzuce, ale chyba najszybciej to bedzie w nastepną niedziele.
pozdr.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron