pani Malinowa (Malina)

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
rozwal
Posty: 1
Rejestracja: 6 sty 2010, o 01:32

pani Malinowa (Malina)

Postautor: rozwal » 6 sty 2010, o 01:38

Witam,

Na ul. Pszennej mieszkala do niedawna (niestety zmarla w zeszlym roku) Niemka - rdzenna Szczecinianka (a raczej Klęskowianka), pani Malinowa (nazwisko po polskim mezu). W tym samym domu mieszkala nieprzerwanie od okolic I wojny swiatowej. Po wojnie zostala z uwagi na meza Polaka. Byla kopalnia wiedzy, pamietam jak mi opowiadala, kto gdzie mieszkal przed wojna, gdzie jakie sklepy sie znajdowaly, jak to radzieccy zolnierze sie zachowywali etc. Wiem, ze z Radia ktos do niej kiedys wpadal, plus sporo Niemcow z wycieczek. Jak u niej bywalem ciagle dzwonily telefon z Niemiec, od osob ktore ja wczesniej odwiedzily. Czy ktos ma morze jakies materialy, np. nagrania, od tejze Pani? Bo skoro Radio bylo, czy tez TV, to cos moze sie zachowalo? Ja niestety nigdy nie wpadlem na pomysl nagrania jej interesujacych opowiesci.

pozdrawiam,
rozwal
Lakonia
Posty: 32
Rejestracja: 31 gru 2009, o 08:44
Lokalizacja: Warsower Str.

Re: pani Malinowa (Malina)

Postautor: Lakonia » 6 sty 2010, o 10:31

DZiewczyny, które robią wywiady dla szczecińskiego radia znam. Spytam więc.
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Re: pani Malinowa (Malina)

Postautor: gozal » 17 sty 2010, o 18:57

rozwal pisze:Na ul. Pszennej mieszkala do niedawna (niestety zmarla w zeszlym roku) Niemka - rdzenna Szczecinianka (a raczej Klęskowianka), pani Malinowa. (...) Ja niestety nigdy nie wpadlem na pomysl nagrania jej interesujacych opowiesci.
pozdrawiam,
rozwal
A może spiszesz to, co sobie przypomnisz? :) Albo zapodasz przykłady tu na wątku? Lubię takie opowieści :)
Gozal jest KOBIETĄ.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości