Zdjęcia lotnicze RAFu

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Zdjęcia lotnicze RAFu

Postautor: MariuszSamek » 23 lis 2009, o 19:39

Za GW:
RAF opublikował w sieci zdjęcia z II wojny. Są obrazy z Polski.

Nie ma zdjęć ze Szczecina ale:

W pierwszym rzucie opublikowano 4 tys. zdjęć. Docelowo będzie dostępna całość archiwum liczącego ok. 10 mln zdjęć.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... brazy.html

Ktoś chyba kiedyś mówił, że oni mają super zdjęcia Szczecina z wojny? To by była gratka.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 23 lis 2009, o 20:51

Przynajmniej w kilku artykułach o bmbardowanicha są informacje ze w lukach znajdowały sie aparaty ktore automatycznie fotografowały po zrzuceniu bomb...

No to kto sledzi strone i pierwszy obwiesci ze są zdjecia ze szczecina ?
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: MariuszSamek » 23 lis 2009, o 21:00

wpiszę sobie termin cykliczny do outlooka i bedę sprawdzał.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 23 lis 2009, o 21:04

MariuszSamek pisze:wpiszę sobie termin cykliczny do outlooka i bedę sprawdzał.
moze jakis skrypcik :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: MariuszSamek » 23 lis 2009, o 21:47

Tylko, że możemy na nie czekać XXX lat.

Czy mamy kogoś w Szkocji, a najlepiej w Edynburgu ? Oni tam udostępniają stanowiska robocze do przeszukiwania na miejscu.

Możemy również zlecić wyszukiwanie. Prześlą raport ze zdjęciami. Tylko, że to kosztuje...
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 24 lis 2009, o 08:54

Doczytaliście się ile to kosztuje, tzn. wyszukanie? Znalazłem tylko cenę jednej fotki 10 GBP. Jeśli nie to napisałbym do nich ile chcieliby za odszukanie naszego miasta. Może byśmy zrobili zrzutę ;-)
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: MariuszSamek » 24 lis 2009, o 15:26

15 funtów + vat za 15 minut ich pracy.

Tu
http://aerial.rcahms.gov.uk/paidsearche ... cu8mljvfu4
podali przykładowe wyszukiwanie, które ostatecznie kosztowało 90 funtów, a jako rezultat 7 obrazkow podanego w zapytaniu miejsca.

Trudno jednak oszacować koszt, bo nie mamy pojęcia jak podane zapytanie (Stettin?) wpływa na długość szukania - czy to jest niezależne...
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 24 lis 2009, o 15:46

Ale też później już w formularzu jest napisane, że określają cenę i nie zaczynają poszukiwań bez ostatecznego potwierdzenia zamówienia. Pytanie czy jesteśmy w stanie się zorganizować ze zbiórką na ewentualne zdjęcia.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 25 lis 2009, o 02:32

Jestem za zrzutką :). Chętnie przekazałbym kilkadziesiąt złotych. Wspólnie na pewno damy radę!
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 lis 2009, o 09:23

Kasa to by się i znalazła portalowa tylko potrzebowałbym wiedziec ile i co bedzie na zdjeciu...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 25 lis 2009, o 10:01

Właśnie wysłałem zapytanie. Napisali, że wkrótce odpowiedzą. Dam znać.
p.s. W załączniku jest plik .txt, któremu trzeba zmienić rozszerzenie na .kmz (Google Earth). Jest na nim obszar zainteresowania.

Edit: Przysłali umowę licencyjną, która m.in. oczywiście wyklucza udostępnianie zdjęć osobom trzecim. Także o umieszczeniu na portalu można zapomnieć. No chyba, że podpiszemy umowę licencyjną na specjalnych warunkach (z ciekawości zadałem im pytanie bo teoretycznie w licencji wspominają o takiej możliwości).
Na dobry początek należy uiścić opłatę w wysokości 46 funtów za "TARA Photo Finder Report", która jest zwracana w przypadku nie znalezienia zdjęć z danego obszaru. Zgłoszenie jest ważne miesiąc, jeśli nie podpiszę umowy w tym czasie, kasują zgłoszenie. Jeśli ktoś jest zainteresowany przeczytaniem umowy to zapraszam na priv.
Załączniki
Stettin.txt
(1.06 KiB) Pobrany 537 razy
Ostatnio zmieniony 25 lis 2009, o 13:41 przez Lazi, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 25 lis 2009, o 13:40

Lazi pisze:Właśnie wysłałem zapytanie. Napisali, że wkrótce odpowiedzą. Dam znać.
p.s. W załączniku jest plik .txt, któremu trzeba zmienić rozszerzenie na .kmz (Google Earth). Jest na nim obszar zainteresowania.
U mnie wyświetlił się bardzo mały obszar :(

Edit:

Lazi - a gdybym dać im do zrozumienia, że chodzi o portal, który nie czerpałby z tego żadnych zysków, to dałoby radę wynegocjować jakieś przyjazne warunki? :). Szczerze w to wątpię, ale warto spróbować.

P.S. Oglądałem zdjęcia niemieckich miast - świetne są, ale za większe też trzeba płacić :/.

Ok już nie mam problemów z tym KMZetem :D dzięki Lazi.
Załączniki
widok KMZ
widok KMZ
Ostatnio zmieniony 25 lis 2009, o 13:50 przez Piotr-Stettin, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 25 lis 2009, o 13:44

A jak dasz zoom out to nie widzisz czerwonej obwódki?

Przysłali umowę licencyjną, która m.in. oczywiście wyklucza udostępnianie zdjęć osobom trzecim. Także o umieszczeniu na portalu można zapomnieć. No chyba, że podpiszemy umowę licencyjną na specjalnych warunkach (z ciekawości zadałem im pytanie bo teoretycznie w licencji wspominają o takiej możliwości).
Na dobry początek należy uiścić opłatę w wysokości 46 funtów za "TARA Photo Finder Report", która jest zwracana w przypadku nie znalezienia zdjęć z danego obszaru. Zgłoszenie jest ważne miesiąc, jeśli nie podpiszę umowy w tym czasie, kasują zgłoszenie. Jeśli ktoś jest zainteresowany przeczytaniem umowy to zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 lis 2009, o 14:35

Lazi pisze:Jeśli ktoś jest zainteresowany przeczytaniem umowy to zapraszam na priv.
poproszę na maila
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 29 lis 2009, o 14:29

Coś nowego w tej sprawie? Jak miałaby wyglądać umowa licencyjna na specjalnych warunkach?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron