Watek zamkniety - "Z najwiêksz± brutalno¶ci±...

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Pytacz

Watek zamkniety - "Z najwiêksz± brutalno¶ci±...

Postautor: Pytacz » 20 sty 2005, o 10:54

Wystawê "Z najwiêksz± brutalno¶ci±... Zbrodnie Wehrmachtu w Polsce, wrzesieñ-pa¼dziernik 1939 r." ogl±daæ mo¿na bylo do 17 stycznia w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana przy ul. Mariackiej 6/8

Byl ktos na tej wystawie ? Jakie macie wrazenia ? Jako ludzie interesujacy sie historia na pewno znalezliscie sporo ciekawych zdarzen.
Ktore byly najciekawsze ?
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 20 sty 2005, o 11:02

w pazdzierniku 1939 Szczecin nie byl jeszcze polski, takze wystawa ta nie ma zadnego zwiazku z tematyka portalu.
sama wojna tez sie nie zajmujemy....

proponuje :
http://www.drugawojnaswiatowa.org/forum/
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 20 sty 2005, o 11:18

To mi wygląda na prowokację, proponuje adminowi zeby zamknął ten topic bo moze tu do jakiejś wymiany słownej dojść.
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Postautor: spimac » 20 sty 2005, o 15:29

nie niech nie zamyka bo to prawda w 1939 roku nie bylo tu tzn: na tych ziemiach pomorza zachodniego, zbrodni Wehrmachtu. Tez sie zastanawiam komu wystawiony jest na cmentarzu centralnym w S Z C Z E C I N I E pomnik zatutulowany ""Bohaterom wrzesnia 1939" ???
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Postautor: Bogus » 20 sty 2005, o 16:23

spimac pisze: (...) Tez sie zastanawiam komu wystawiony jest na cmentarzu centralnym w S Z C Z E C I N I E pomnik zatutulowany ""Bohaterom wrzesnia 1939" ???
A ja się zastanawiam, nad czym się zastanawia spimac. :shock:
Chyba każdy rozsądny wie, że pomnik (czy też raczej tablicę pamiątkową) postawiono żołnierzom Wojska Polskiego a nie Wermachtu.

Czyżby zatem spimac uważał, że na cmentarzach nie powinno być pomników ku czci ludzi, których szczątki spoczywają gdzie indziej?
Co zatem z pomnikami „Tym co nie powrócili z morza”, „Pamięci Sybiraków”…?

Ja uważam, że cmentarz to dobre miejsce dla nich, niezależnie czy to w Warszawie, Krakowie czy też w Szczecinie.

PS - NIe odpowiadajmy prowokacją na prowokację.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 20 sty 2005, o 16:50

Ludzie, dajcie spokój tym co leżą za murem CC oraz ich pomnikom.
bronx pisze:To mi wygląda na prowokację, proponuje adminowi zeby zamknął ten topic bo moze tu do jakiejś wymiany słownej dojść.
Jestem za.
Pytacz pisze:Wystawę "Z największą brutalnością... Zbrodnie Wehrmachtu w Polsce, wrzesień-październik 1939 r." oglądać można bylo do 17 stycznia w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana ....
Nie mam nic przeciwko wystawom, ale co ma wspólnego Stowarzyszenie Civitas Christiana z ruchem okrężnym (rondo Pana H.)!
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Postautor: spimac » 20 sty 2005, o 17:33

.

Czyżby zatem spimac uważał, że na cmentarzach nie powinno być pomników ku czci ludzi, których szczątki spoczywają gdzie indziej?
Co zatem z pomnikami „Tym co nie powrócili z morza”, „Pamięci Sybiraków”…?

Ja uważam, że cmentarz to dobre miejsce dla nich, niezależnie czy to w Warszawie, Krakowie czy też w Szczecinie.

PS - NIe odpowiadajmy prowokacją na prowokację.[/quote]



Nie chce nikogo prowokowac i nikomu nie odmawiam stawiania pomnikow postawionych z glowa .Sybirakom na Syberii, Powstancom Warszawskim w Warszawie.
Moze sobie postawimy pomnik ofiarom Saddama z Iraku.
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości

cron