Kultura i ubiór w przedwojennym Szczecinie

Awatar użytkownika
Incognito
Posty: 62
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 17:59

Kultura i ubiór w przedwojennym Szczecinie

Postautor: Incognito » 28 lut 2007, o 13:00

Chętnie przeczytałbym artykuł opisujący kwestię zasad życia społecznego w Stettinie - czym ówczesna obyczajowość różniła się od tego co znamy jako savoir-vivre, czy ogólnie społeczeństwo było lepiej wychowane (po tym jak czysto wygląda Szczecin na starych zdjęciach wnioskuję, że tak...), może jakieś ciekawostki co było normą a w jaki sposób nie wypadało się zachować, czy ludzie często chodzili do teatrów, do filharmonii, do opery, czy standardowo wychowanie dzieci było surowe itp.
Interesuje mnie też jak ludzie się wtedy ubierali, na zdjęciach miasta ludzie zazwyczaj są bardzo mali i tego dobrze nie widać, także jakieś ilustracje by się przydały.
Taki właśnie artykuł chętnie bym obejrzał na sedina.pl :) W końcu dawne miasto to też dawni mieszkańcy!
[url=http://browsehappy.pl/]Jeśli jesteś użytkownikiem Internet Explorera koniecznie kliknij ten link.[/url] Uczyń życie setek webdesignerów łatwiejszym.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 28 lut 2007, o 14:41

Primo: zachęcam najpierw do przeszukania sedina.pl
secundo: bardzo chetnie taki cykl opublikujemy tylko go napisz :)
nie widze przeszkód - mysle ze bazujac na archiwum sedina.pl bez potrzeby szukania gdzies dalej mozesz to zrobic
Awatar użytkownika
Incognito
Posty: 62
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 17:59

Postautor: Incognito » 28 lut 2007, o 15:06

Korzystanie z forumowej wyszukiwarki zakończyło się tak, że hasła "ubiór", "stroje", "obyczaje" i "obyczajowość" nie doprowadziły do żadnych postów związanych z opisaną przeze mnie tematyką.
Jeśli zaś chodzi o artykuły to nie ma do nich wyszukiwarki, a przecież nie będę czytał wszystkich.
Busolu, już drugi raz dzisiaj odpowiadasz na mojego posta w tonie "sam sobie zrób". Ja nie oczekuję, że ktoś poleci i będzie szukał odpowiedzi dla mnie, tylko podaję pewne tematy z założeniem, że jeśli ktoś już to wie, to będzie mógł się od razu swoją wiedzą podzielić. Zrozum, że ja nie jestem historykiem tylko webdesignerem. Moja wiedza historyczna jest żałosna, swój wkład w sedina.pl mogę wnieść poprzez zrobienie szablonu lub javascriptowej mapki do galerii, a nie napisanie artykułu.
[url=http://browsehappy.pl/]Jeśli jesteś użytkownikiem Internet Explorera koniecznie kliknij ten link.[/url] Uczyń życie setek webdesignerów łatwiejszym.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 28 lut 2007, o 15:31

Incognito pisze:Zrozum, że ja nie jestem historykiem tylko webdesignerem. Moja wiedza historyczna jest żałosna, swój wkład w sedina.pl mogę wnieść poprzez zrobienie szablonu lub javascriptowej mapki do galerii, a nie napisanie artykułu.
To tak jak ja :) - nawet branza prawie ta sama.

A w sprawie szablonu jesli masz jakis pomysl to przygotuj i daj znac na maila...

PS. I nie sam se zrób tylko zrób a wszyscy skorzystamy...
Ty naprawde mslisz ze autorzy artykulów to historycy ?
Jest moze jeden reszta to: lekarz, nauczyciel, muzyk, sprzedawca, handlowiec, informatyk, itpp... :)
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 28 lut 2007, o 20:22

Incognito pisze:Jeśli zaś chodzi o artykuły to nie ma do nich wyszukiwarki, a przecież nie będę czytał wszystkich.
Rrrrrety, webdesigner i nie widzi wyszukiwarki do artykułów? :shock:
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Incognito
Posty: 62
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 17:59

Postautor: Incognito » 28 lut 2007, o 21:01

O, rzeczywiście jest input w porawym górnym rogu :roll:
Nie skojarzyłem jej z artykułami, bo samo słowo "Szukaj" niewiele mówi o zasobach jakie mają być przeszukiwane, a w oknie głównym po kliknięciu na link "artykuły" żadnej opcji w stylu "szukaj w artykułach" nie znalazłem. Moim zdaniem wyszukiwarka powinna być w bardziej skupiającym uwagę miejscu, a nie w prawym górnym rogu.
Skoro webdesigner nie widzi wyszukiwarki w układzie strony to prędzej świadczy to źle o układzie strony niż o webdesignerze ;-)
[url=http://browsehappy.pl/]Jeśli jesteś użytkownikiem Internet Explorera koniecznie kliknij ten link.[/url] Uczyń życie setek webdesignerów łatwiejszym.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 28 lut 2007, o 21:28

Incognito pisze:O, rzeczywiście jest input w porawym górnym rogu :roll:
Nie skojarzyłem jej z artykułami, bo samo słowo "Szukaj" niewiele mówi o zasobach jakie mają być przeszukiwane, a w oknie głównym po kliknięciu na link "artykuły" żadnej opcji w stylu "szukaj w artykułach" nie znalazłem. Moim zdaniem wyszukiwarka powinna być w bardziej skupiającym uwagę miejscu, a nie w prawym górnym rogu.
Skoro webdesigner nie widzi wyszukiwarki w układzie strony to prędzej świadczy to źle o układzie strony niż o webdesignerze ;-)
No to widze ze nareszcice znalazłeś sobie jakis job na sedina.pl
Swoją drogą juz kila razy kesona męczyłem, ale on niech sie zajmuje utrzymaniem.

W skrócie:
przydałoby sie tak zmodyfikowac wyszukiwarke aby na stronie głownej mozna bylo wpisac szukaną fraze i wybrac aby:
- szukal w artykulach
- szukal w galerii
- szukal na forum

ew opcja szukaj wszedzie.
siedzimy na standardowym PN z ta roznicą ze coppermine siedzi z baza na innym serwerze.
Jak w trakcie roboty pojawią sie pytania to smialo do mnie albo kesona
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 28 lut 2007, o 21:37

W Szczecinie założono cenioną i istniejącą do dzisiaj firmę Wilvorst (http://www.wilvorst.de/).
Branża tekstykna była bardzo rozbudowana - jej początki wywodziły się z czasów gwałtownego rozwoju przemysłu ciężkiego. W stoczniach i fabrykach pracowali mężczyźni, zaś ich żony i córki były ogromnym zapleczem dla chałupniczego krawiectwa. Wiele firm zaczynało od tego, że rozdzielały robotę i materiały licznym szwaczkom, szyjącym w domach.
Relacje z Niemiec tuż-przedwojennych są zgodne co do tego, że wprawdzie była duża podaż odzieży i obuwia, ale trudno było kupić coś dobrego - dominowała tandeta i rozmaite ersatze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron